Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Şahin:Yığılca hızla büyüyor ve gelişiyor
Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, ilçenin saklı kent değil artık hızla büyüyen ve gelişen bir ilçe yolunda olduğunu söyledi.
Gündem 2012.08.01 - 11:57:38

 

Yığılca Belediye Başkanı Bünyamin Şahin, İHA'ya özel açıklamalarda bulundu. Şahin, kendi dönemi öncesi ve kendi döneminde yapılan icraatlar konusunda açıklamalarda bulundu.
 Bünyamin Şahin, "2009 yılı öncesine ilişkin, Yığılca İlçemiz Bolu'ya bağlı iken ve yine Düzce'ye bağlandığında gerekli hizmetlerden geri kalmış bir ilçesidir. 2004-2009 yıllarında Yığılca ilçemizde cuzzi bir kıpırdanma olsa da yeterli değildir. 2009 yılında biz Belediye Başkanlığını aldığımızda AK Parti bu durumda kendi kendine dedi ki 'biz burayı niye kaybettik' İkincisi 'bu beyefendi acaba ne yapacak demişti' Göreve geldiğimden bu yana ne yaptığımız meydanda bellidir. Yığılca ile sloganımız Yığılca gelişiyor ve güzelleşiyor idi. Biz 3 yıl içerisinde birinci yıl proje geliştirdik, ikinci yıl imalata geçiş yılımız oldu. Şu anda saysam bir sayfa tutacak yatırımlar yapmışızdır. En son yaptığım projelerimiz döner kavşak ve Yığılca Bulvar projemizdir. Yığılca Arımız bir sembol olması itibariyle bu kavşağa bir arı heykeli koyduk. Bir projemizde Yığılcamıza sosyal tesis projemizdir. Projemiz bitti. Geçen yıl bir anıt meydan yaptık ve yine bir kapalı pazar yeri inşa ettik ve çok amaçlı kullanıyoruz. Kenar mahallere de kaldırım döşüyoruz. Evlere çamursuz girilebilecek şekilde inşaa ettik. Şu an en büyük projelerimizden bir tanesi ise Kanalizasyon projemizdir. Projemizde devlet eliyle bir arıtma tesisi yapılacak. Atık su arıtma tesisimizin yapılması için öncelikle kanalizasyon şebekemizin yapılması lazımdır. Biz iller bankası kanalıyla bu projeyi yapıyoruz. Yaptık ve ihalesi yapıldı yakında çalışmalara başlayacağız'' dedi.
 Bünyamin Şahin, İlçenin İmar yapısında değişikliğe gidileceğini belirterek ''İlçemizin imarı 1967 yılında yapılmış ancak yeterli değildir. Büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Bu ilçemizin daha güzel bir ilçe olabilmesi için imar revizyon işine gidiyoruz. 29 Haziranda bunun ihalesi yapıldı. Bir diğer husus ise ilçemizin su kaynakları, Bir önceki dönemde arıtma tesisimiz yapılmıştı. Mükemmel çalışıyor ve temiz bir suyumuz vardır''dedi.
 Devlet yatırımlarıyla ilişkin yaptığı açıklamada, ''Düzce Yığılca Karayolunun 20 km'lik kısmının yapıldığını belirterek ''Sanıyorum kamulaştırma problemleri olmaz ise 3 ve 4 yıl içerisinde Düzce'ye 20 dakika da gidilecektir. Ayrıca Yığılca Yedigöller yolu ise bitmek üzere Sayın Valimiz ve Milletvekillerimiz bu konuda çok titiz çalışıyorlar. Bu yolumuz biter ise zaten 30 km'lik bölüm asfaltlandı. 8 Km'lik bir yer kaldı sadece eğer burasıda biterse Artık İstanbul'dan gelen misafirlerimiz hiç toprak yola girmeden Türkiye'nin en önemli turizm alanları olan Yedigöllere gidebilecektir'' ifadelerini kullandı.
Şahin, önümüzdeki dönemde Belediye başkanlığı adaylık konusuna ilişkin yaptığı açıklamada ''Yaşım 58. Allah sağlık ve sıhhat verirse çalışamayacak bir durum göstermediği sürece bir dönem daha Yığılca'da hizmet etmeyi istiyorum ama daha 1.5 yıl var seçimlere o günler neler olur bilemiyorum daha güzel olur inşallah'' diye konuştu.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
bir sene yeter sana başkan.halk sana hakkını verdi.dahada vermez
İsminiz - 07.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,54

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8