Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
15.11.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
“YENİ TÜRKİYE’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç, "Bu zamana kadar girdiğimiz bütün seçimleri kazandık, ama artık kazanmak yetmiyor. Çok daha fazla oy almamız gerekiyor" dedi.
Siyaset 2018.02.15 - 18:26:16

Düzce Belediyesi Erguvan tesislerinde düzenlenen “Siyasi Erdem ve Etik Kurulu” toplantısında konuşan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç “CHP Genel Başkanı çok talihsiz bir açıklama yaptı, bir tüfek bile yapamıyoruz diye.Hâlbuki farkında değil ki Türkiye’nin şu anda operasyonlarda kullandığı silahların yüzde 75’i yerli silahlardır. İşte yeni Türkiye bu” dedi.

Düzce Belediyesi Erguvan tesislerinde AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç, Eski Turizm Bakanı ve Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Güldal Akşit, 23. Dönem Karabük Milletvekili ve Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Mustafa Ünal, 24. Dönem İstanbul Milletvekili Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Halide İncekara, 24. Dönem Ağrı Milletvekili Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Üyesi Ekrem Çelebi'nin katıldığı “Siyasi Erdem ve Etik Kurulu” toplantısı düzenlendi. Toplantıya tüm AK Parti teşkilatları ve Belediye Başkanları katıldı.

 

“AK PARTİ KAYBEDERSE, İSLAM ALEMİ KAYBEDER”

 

Toplantıda konuşan AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç, Düzce’nin AK Parti’ye her zaman çok büyük destek verdiğini söylerken, “Düzce AK Parti’ye en büyük desteği veren illerimizin başında geliyor. Yetmez, daha da yukarılara çıkarmak lazım. AK Partinin gücünü koruması yetmiyor daha da güçlü hale gelmesi lazım. AK Partinin kaybetmesi sadece bizim şahsımızın kaybetmesi olsa söyleyecek bir sözümüz yok ama AK Parti kaybederse Allah korusun Türkiye kaybeder. Bütün bir bölge kaybeder. Bütün İslam âlemi kaybeder. Onun için omuzlarımızda çok büyük bir yük var. Bunun farkındayız, bunun gereğini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

“SİYASİ ERDEM VE ETİK KURULU BİR İLKTİR”

 

AK Parti Siyasi Erdem ve Etik Kurulu Başkanı Ahmet Cemil Tunç “Siyasi Erdem ve Etik Kurulu bir ilktir. Bugüne kadar Türk siyasi tarihinde hiçbir partide böyle bir kurul oluşmamıştır. İlk defa bizim partimiz bünyesinde kuruldu. Her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilke imza attık. AK Parti zaten kurulurken bu harekete Erdemliler hareketi vermiştir. Bu hareket, erdemli insanların, ahlaklı insanların, milletini memleketini, vatanını düşünen insanların kurdukları bir harekettir” dedi.

 

“TÜRK SİYASETİNDE BÜYÜK BİR DEVRİMDİR”

 

Milletin AK Parti’ye bir görev verdiğini ifade eden Ahmet Cemil Tunç, “AK Parti 2002’de iktidara geldiğinde millet bir görev verdi. Bu görev Türkiye’yi yeniden inşa etme göreviydi. AK Parti Türkiye’yi yeniden inşa etti. Ben 1987 tarihinden beri siyasetin içerisindeyim. AK Parti siyaseti ile önceki dönem siyaseti mukayese etmek mümkün dahi değildir. Basit bir örnek vermek gerekirse, Keban Barajını hepiniz biliyorsunuz. Keban barajının üzerinde bir su kaçağı vardı. O suya bir hidroelektrik santrali yapılacaktı. Bir iş adamı bu işi aldı. Yapmaya başladı. Birgün mecliste yanıma geldi. Dedi ki yapamıyorum. Neden dedim. IMF’ye verilen iyi niyet mektubunda bu santralin yapılacağı hususu belirtilmemiş, o yüzden yapamıyormuş. Düşünebiliyor musunuz küçük çaplı bir santral için IMF’nin onayı gerekiyor. Türkiye dışarıya bu kadar çok bağımlıydı. O yüzden Cumhurbaşkanımız her konuştuğunda IMF’yi çıkarttık, ihtiyacımız kalmadı, isterse biz IMF’ye para verelim diyor. Bu çok büyük bir devrimdir Türk siyasetinde” dedi.

 

“TÜRKİYE 4 CEPHEDE BİRDEN SAVAŞIYOR”

 

Türkiye’nin 4 cephede savaştığını söyleyen Tunç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamaya da cevap verdi. Tunç “Eski Türkiye zamanında çevre ülkelerde dahi bir savaş çıktığından insanlar buna tedbir almaya çalışırlardı. Ama siz şimdi Düzce’de bunun farkında değilsiniz TV’den izliyorsunuz. Türkiye şu anda 4 cephede savaşıyor. Ve her şey rutin hayat devam ediyor. Bundan dolayı iftihar etmemiz lazım. Türkiye’nin geldiği bu nokta çok önemli bir noktadır. CHP Genel Başkanı çok talihsiz bir açıklama yaptı, bir tüfek bile yapamıyoruz diye hâlbuki farkında değil ki Türkiye’nin şu anda operasyonlarda kullandığı silahların yüzde 75’i yerli silahlardır. İşte yeni Türkiye bu. Bu noktadan daha ileriye getirmekte bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

 

“ÇOK FAZLA OY ALMAMIZ GEREKİYOR”

 

2019 seçimlerinin mutlaka kazanılması gerektiğini söyleyen Tunç, “Önümüzde çok önemli seçimler var. AK Parti bu zamana kadar girdiği bütün seçimleri kazandı ama artık kazanmak yetmiyor. Çok daha fazla oy almamız gerekiyor. Ben inanıyorum ki sizin bu çabanızla, hepimizin çabası ile AK Parti gücüne güç katacak. Önümüzde ki seçimlerde daha fazla oy alacak ve Türkiye’yi yönetmeye ve refahı artırmaya devam edeceğiz. Biz iki şey için siyaset yaparız. Milletin refahı için, barış için, adalet için, huzur için siyaset yaparız. Ve biz Allah rızası için siyaset yaparız” dedi.

Toplantı hakkında kısa bir konuşma yapan AK Parti Düzce İl Başkanımız Hikmet Keskin “AK Parti’nin siyasi geleneklerinde ki yapıyı, nasıl davranmamız gerektiği, nasıl bir siyasi argüman ile hareke etmemiz gerektiğini bu toplantıda konuşacağız. 81 ilimizde bu programlar yapılıyor. İGM üyelerimiz Afrin operasyonunda ki Mehmetçiklerimize destek olmak adına oraya bir program düzenlediler. O yüzden eksiklerimiz var aramızda. Rabbim İnşallah bu operasyonda Mehmetçiğimizi muzaffer eyler” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8