Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
REKTÖR YARDIMCISINDAN KADIN ERKEK ARKEOLOJİSİ BAŞLIKLI SÖYLEŞİ
Prof. Dr. İdris Şahin, “Çünkü Allah insanı yaratmış, ortadan ikiye bölmüş ve siz yan yana gelmediğiniz müddetçe bir bütüne dönüşemiyorsunuz” dedi.
Gündem 2018.03.05 - 18:38:38

Düzce Üniversitesi Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu tarafından düzenlenen programda, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, öğrencilerle bir araya gelerek “Kadın Erkek Arkeolojisi” başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Konferans Salonu’nda düzenlenen program, Genç Yeryüzü Doktorlarına ait tanıtım filminin gösterimiyle başladı. Sonrasında konuşmasına yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, “Tüm evrende bir şeyin cazibesi ve enerjisi varsa, üretiyorsa ve doğuruyorsa o kadındır. Etrafında dönen ve cazibeye kapılan ise erkektir.” diyerek sözlerine başladı.

Bitkilerden ve diğer canlılardan örnekler veren Prof. Dr. İdris Şahin, bitkilerin göbeğinde dişi, çevresinde ise erkeklerin bulunduğunu ifade ederek kadınların cazibe merkezinde yer aldığına işaret etti. Prof. Dr. Şahin, “Arapçaya baktığımız zaman, bütün eşyaların erkekliği ve dişiliği vardır. Araplar güneşi dişi olarak görürler, dünya ve ay erkektir. Çok iyi tespit etmişler aslında. Ümmet demek anne toplum demektir, ümmet sözcüğü ‘Üm’den anneden geliyor.” dedi.

Prof. Dr. İdris Şahin, “Eskilerin bir sözü vardır evlenmeyen insan yarım insandır. Çok zekice bir cümledir bu aslında. Evlenmemiş insan gerçekten yarım insandır. Çünkü Allah insanı yaratmış, ortadan ikiye bölmüş ve siz yan yana gelmediğiniz müddetçe bir bütüne dönüşemiyorsunuz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konferansın sonunda Genç Yeryüzü Doktorları Topluluğu Danışmanı Prof. Dr. Şükrü Öksüz tarafından Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’e plaket takdim edildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Çok keyfli ve güzen bir programdı.
atfur - 5.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,66

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive