Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AYŞE KEŞİR’DEN HDP’YE SERT ÇIKIŞ
Keşir, "Her kadına yönelik şiddet konuşulduğunda terör örgütü -başta PKK olmak üzere- kız çocuklarının cinsel istismarı, terör mağduru olmasıyla ilgili bu fotoğrafları göstereceğiz" dedi.
Siyaset 2018.03.08 - 17:31:34

AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, TBMM Genel Kurulu'nda HDP grup önerisi aleyhine AK Parti Grubu adına söz aldı.

Keşir konuşmasında şu sözlere yer verdi: “AK Parti kuruluşundan itibaren tüm politika dokümanlarında, hedeflerinde, icraatlarında kadının eşit temsili, eğitim, sağlık, istihdam başta olmak üzere tüm alanlarda güçlendirilmesi konusunda kararlı bir duruş göstermiştir.

Anayasa başta olmak üzere TCK, İş Kanunu ve tüm mevzuatta gerekli düzenlemeleri tek tek yaparak kadının önündeki engelleri kaldırmıştır. Şimdi bunları tek tek burada anlatmaya kalksam elbette ki vakit yetmeyecek. Cumhurbaşkanımızın dünkü grup toplantısında kararlılıkla ifade ettiği ‘Kadının gasbedilen her hakkı tüm insanlığa yöneltilmiş bir tehdittir’ sözü AK Parti'nin duruşunu en net özetleyen cümledir.

AK Parti'yi kadın karnesiyle vurmaya kalkanlar öncelikle kendilerine bakmalıdırlar. Kadını siyasetin kullanışlı malzemesi olarak görme anlayışı artık çürümüş ve kokmuştur. Türkiye'de kadınlar ve kız çocukları şiddet ve istismarın en ağırını terör mağduru olarak yaşamaktadırlar. Önergede güvenceli ve insanca işler, kadına yönelik şiddet vurgusu sıklıkla yapılırken ne yazık ki bu konuya hiç değinilmemiştir. Biz de her kadına yönelik şiddet konuşulduğunda terör örgütü -başta PKK olmak üzere- kız çocuklarının cinsel istismarı, terör mağduru olmasıyla ilgili bu fotoğrafları göstereceğiz.

Cinsel istismar fotoğrafı budur, 13 yaşındaki kızlar. Bu fotoğrafları göstermeye bıkmadan, usanmadan devam edeceğiz. Afrin'de kahraman Türk askerî sınır güvenliğimiz için mücadele ederken bir yandan da kız çocuklarının haklarını savunmaktadır. PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin elinde esir olan, ellerine zorla silah verilen, cinsel istismara uğrayan, kadın infazlarına maruz kalan kadınların haklarının da mücadelesini vermektedirler.

15 Temmuz gecesi bu Genel Kurul salonunda darbecilere, teröristlere meydan okuyan kadınlar AK Parti'nin kadınlarıydı. Bu kadınların kız kardeşleri kadın subaylar ve kahraman evlatları şimdi Afrin'de sınır güvenliğimizi korumak için kahramanca mücadele ediyor. Buradan tüm kalbimle onları saygıyla, sevgiyle selamlıyorum. Sözlerime son verirken yüce heyetinize saygılarımı sunuyorum.”(Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive