Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
17.12.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SENDİKA'DAN "ELEKTRİK" TEPKİSİ
Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce İl Temsilcisi Bülent Türkmen, "Tüm ihmali olanlar için gerek adli gerekse idari soruşturma ivedilikle yapılmalıdır" dedi.
Sağlık 8 Mart 2018 Perşembe - 17:53:31

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Düzce İl Temsilcisi Bülent Türkmen, “Düzce Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanan yaklaşık iki saatlik elektrik kesintisi ve jenaratörün devreye girmemesi kabul edilemez durumdur” dedi.

Hastanenin denetime tabi olmayan TOKİ tarafından yapılmasının nelere mal olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Türkmen, hastane ve sağlık kurumlarının Sağlık Bakanlığı’nca planlanıp yaptırılması, denetlenmesi gerekliliğinin ortaya çıktığını vurguladı.

 

“HESABI MUTLAKA VERİLMELİ”

 

21. yüzyılda böyle bir durumun asla kabul edilemez olduğunu belirten Türkmen, “Yaklaşık bir yıldır hizmet vermeye başlayan hastanenin yer seçimini yapanlar, inşaata izin verenler, inşaatı yapan firma, yapı denetimci, teslim ve kabulünü yapanlar ve diğer tüm ihmali olanlar için gerek adli gerekse idari soruşturma ivedilikle yapılmalıdır.Hastanede görevli olan Sağlık Emekçisi arkadaşlarımızın, hasta ve yakınlarının yaşadığı travmanın şiddeti, büyüklüğü ölçülemez. Bu durumu yaşayan arkadaşlarımızın, hasta ve yakınlarının yaşadığı olumsuzluğun hesabı mutlaka verilmelidir. Görülmüştür ki, gerekli diğer tedbirler de alınmamış, karanlıkta hasta nakillerini sağlayacak aydınlatılma yapılmamıştır” ifadelerini kullandı.

 

“LİYAKATIN ÖNEMİ ORTAYA ÇIKTI”

 

Elektrik kesintisi ile ilgili Sağlık Müdürlüğü’ne sunulan yazıda uyarıda bulunduklarına dikkat çeken Sendika Başkanı, “Görülüyor ki kamu kurumlarında, liyakat gözetilmeden yapılan atamalar Kurumları içler acısı hale getirmiştir. Yıllardan beri vurguladığımız Kamuda liyakatın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır.Kamu binalarında bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için, mimari ve mühendisliğe aykırı kötü yapıları teslim almayan, kamu ve halkın yararını gözeten, Yapı Yol Sen Temsilcisi arkadaşımız Alev Şahin işinden atılmış ve yaşadığı haksızlığı alanlarda dile getirmeye çalışmaktadır” dedi.

 

“ZEMİNE HALA SU SIZIYOR”

 

Türkmen, savcıları da göreve davet ederek, hastanenin bodrumundan zemine hala su sızdığını, tavanlarında damlamalar oluştuğunu dile getirdi. “Zaten tarım arazisi olan bu yere Hastane yapılamayacağı ortada iken yer seçimi konusunda ihmali ya da kastı bulunanların ve başlangıcından bugüne kadar görevini gereği gibi yapmayan, görevini ihmal edenleri soruşturmaları, gerekli inceleme ve araştırma yapmaları hususunda gereği yapılmalıdır” dedi.

 

“SÖZLEŞMELİ STATÜDEN VAZGEÇİLMELİ”

 

Bülent Türkmen açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Bakanlık yetkililerine de çağrıda bulunuyoruz. Görevlerini ihmal ve yerine getirmemeleri hususları acilen teftiş kurulu aracılığıyla denetlemelidir. Bir an önce Kamuda sözleşmeli statüden vazgeçilmeli, tarafsız Görevde Yükselme sınavlarıyla liyakate göre atamaya geçilmelidir.Sağlık ve Sosyal Hizmet alanında faaliyet gösteren bir sendika olarak her zaman ücretsiz, ulaşılabilir ve nitelikli bir sağlık hizmeti için; halkın sağlık sorunlarını, Sağlık Emekçilerinin de çalışma şartlarını iyileştirilmesini dile getirmeye çalışacağız. Sağlık Emekçisi arkadaşlarımıza, hasta ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, İlimizin böyle sağlık skandalıyla anılmamasını temenni ediyoruz.” (Düzce Postası Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive