Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ DARÜLACEZE BAŞKANI’NI AĞIRLADI
Darülaceze Başkanlığı’nın 123. yılına girdiğini ifade eden Cebeci, ecdadımızın ne kadar hoşgörülü ve medeni olduğunu anlamak için bu müessesenin yeterli olduğuna vurgu yaptı.
Gündem 2018.03.23 - 18:13:53

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Düzce Üniversitesi’ni ziyaret ederek “Tarihten Bir Sayfa, Geçmişten Günümüze Darülaceze” başlıklı bir konferans verdi.

Konferans öncesinde Hamza Cebeci’yi ağırlayan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Hamza Cebeci’yi konuk etmekten dolayı onur duyduklarını ifade ederek hizmetleri için kendisine teşekkür etti.

Rektörlük ziyaretinin ardından Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlenen “Tarihten Bir Sayfa, Geçmişten Günümüze Darülaceze” başlıklı konferansa geçildi.

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zeki Yıldırım, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üy. Serap Bayram, “Yaratandan Dolayı Yarata Saygı” misyonuyla hareket eden Darülaceze’nin, sevginin gücünü temsil eden, şeffaf ve sosyal bir dayanışma kurumu olduğunu belirtti. Yaşlılara karşı minnet duygusu olmayan bir milletin geleceğe güvenle bakamayacağını söyleyen Serap Bayram, Darülaceze’nin yaşlılara minnet borcumuzu ödemek için ecdadımızın bize bıraktığı en büyük miras olduğunun altını çizdi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Düzce Üniversitesi ‘nde bulunduğu için memnuniyet duyduğunu ifade ederek sözlerine başladı. Darülaceze Başkanlığı’nın 123. yılına girdiğini ifade eden Cebeci, ecdadımızın ne kadar hoşgörülü ve medeni olduğunu anlamak için bu müessesenin yeterli olduğuna vurgu yaptı. Dil, din, ırk ayrımı yapmadan, mağdur ve mazlum insanlara destek olduklarını dile getiren Hamza Cebeci, Cami, Kilise ve Havranın bir arada olduğu Darülaceze’nin tüm dünyaya örnek olduğunu sözlerine ekledi.

Dünya nüfusunun yaşlandığına dikkat çeken Darülaceze Başkanı, yaşlanan nüfusun yaşlılığını güzel bir şekilde geçirebilmesi için ortam hazırlanması gerektiğini söyleyerek bu kapsamda 150 bin metrekarelik bir alanda yapacakları projenin dünyada benzeri olmadığına işaret etti. Darülaceze olarak şu anda 510 kişiye hiçbir ücret almadan hizmet verdikleri bilgisini paylaşan Cebeci, asil milletimizin yardımlarıyla bakıma muhtaç yaşlı ve çocuklara bu hizmetleri vermenin mutluluğunu yaşadıklarını dillendirdi.

Ülkemiz için mücadele edecek genç neslin önemine de vurgu yapan Hamza Cebeci, en büyük düşmanın tembellik olduğunu belirterek bugünün ve geleceğin teminatı olan gençlerimizin çok çalışması gerektiği tavsiyesinde de bulundu.

Programın sonunda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’ye plaket takdim edildi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
O binayı kim yapacak acaba? kurnaz seni
belediye meclisi - 24.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8