Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İYİ PARTİ’DEN DÜZCE POSTASI’NA ZİYARET
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, "hala Düzce Belediyesi’nde bankamatik çalışanı taşeron işçiler,sözleşmeliler ve kadrolular var. Düzce Belediyesi’nin bu kadrolardan kurtulması lazım" dedi.
Siyaset 2018.03.27 - 18:31:10

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, İl Başkan Yardımcısı Aydın Dursun, İl ve Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Düzce Postası’nı ziyaret etti. Yayın Sahibi Aydın Maradit ile görüşen Ercan Katırcıoğlu, ziyaretinde partinin hedefleri ve Düzce için yapacakları çalışmaları anlattı. Katırcıoğlu’nun Düzce Postası’na özel açıklamalarından bazı satır başları şöyle:

 

“ZORLUK VE ÇİLELERİ GÖZE ALARAK YOLA ÇIKTIK”

“İYİ parti olarak 87. siyasi parti olarak Türk siyaset tarihindeki yerimizi aldık. Türkiye’nin geleceği ve bekası için yola çıktık. Türkiye’nin gidişatından memnun olmayan, siyasi yapılanmaları bünyemizde toplayarak ortak bir hedefe yürüme amacıyla yola çıktık. Bundan dolayı işimiz zor, yolumuz uzun ve bir o kadar da çileli bir yoldayız. Ama bütün arkadaşlarımız bu zorlukları ve çileleri göze alarak yola çıktılar. Buradaki arkadaşlarımızdan siyasete girmelerinden dolayı maddi olarak zarar gören arkadaşlarımız var. Şu anda kendilerine muhalif olan herkesin sosyal medyasını, ticari ve özel hayatı gözetim ve inceleme altında. Bulabildikleri en ufak bir şeyi delil olarak kullanma yolundalar. Ama biz her şeye rağmen yola çıktık. Bizim şahsi bir kaygımız yok.

 

“1 NİSAN BİZİM İÇİN BAŞLANGIÇ OLACAK”

Sayın Genel Başkanımızın yaptırmış olduğu araştırmada, İYİ Parti’nin kemikleşmiş, net yüzde 16 oyu var. Hiçbir ihtimali düşünmeden İYİ Parti’ye oy vereceğini söyleyen bir yüzde 16 var. Tabi seçim safhasına girildiği zaman bu oran gün geçtikçe artacak. 1 Nisan’da büyük kurultayımız var. Coşkulu bir şekilde kongremizi yapacağız.Bizi 1 Nisan’dan sonra çok daha aktif şekilde sahada göreceksiniz. 1 Nisan bizim için başlangıç ve milat olacak. Ondan sonraki süreçte yereldeki çalışmalarımızı koyacak yer bulamayacaksınız gazetede. Bütün ilçelerimizin yapılanmaları tamamlandı. Atamaları geç olduğu için 2 Çilimli ve Kaynaşlı İlçelerimizin kongresini yapamadık. Süreç yetmedi. Nisan ayı sonuna doğru onları da yapacağız tamamen teşkilatlanmasını tamamlamış bir il olacağız.

 

“HEYECANIMIZ YÜKSEK”

AK Parti’de ekonominin vermiş olduğu güç ve rahatlıkla bir çalışma ortamı var. Biz de gönüllülük esasına dayanan ve ülke geleceğinden endişe duyan ve ülke geleceğine fayda sunmak isteyen arkadaşlarımızla yola çıktık. Onun için heyecanımız yüksek. Farklı siyasi partilerden bir araya gelen, ortak faydada buluşan çalışma gruplarımız var Türkiye genelinde. Bizim dinamizmimiz ve azmimizin en önemli sebebi de büyük ölçüde bu. İnşallah önümüzdeki süreçte çok daha iyi olacak.

 

“DÜZCE İÇİN BİRŞEY YAPMIYOR”

Düzce Belediye Başkanı’nı ziyaret etmiştik.Kendisi ile ilgili yorumumu sordu. ‘Düzce halkı sizden çok memnun. Hepsiyle oturup sohbet ediyormuşsunuz’ dedim. Ben orada; belediye başkanı ile vatandaşın kucaklaştığını hep sohbet ettiğini, ama Düzce için bir şey yapmadığını alt mesaj olarak orada verdim.

 

“GÜLEN İNSANLARIN OLDUĞU BİR KENT OLMALI”

30 Mart 2019’da yerel seçim var. Düzce’nin sosyal gelişimi noktasında acil eylem projeleri devreye koyulmalı. Pazar günü çocuklar evde olduğunda hava da biraz açmışsa Düzce’de bugün nereye gidelim diye sormuyorlar. Bolu’ya mı, Adapazarı’na mı, İzmit’e mi gidelim diye soruyorlar. Bu ne anlama geliyor? Düzce yaşanabilir, sosyal bir şehir değil. Bu şehri, insanlarının sosyal aktivitelerini yapabileceği, gülen insanların olduğu bir kent haline getirmemiz lazım.

 

“KISA SÜREDE DÜZCE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞEBİLİR”

Düzce’nin resmi kurumlarını bir çatı altında toplamak Düzce’ye yapılan en büyük ihanettir. Şehrin tamamının aynı emlak değerinde ve gelişmişlikte olabilmesi için resmi daireler şehrin farklı yerlerine konulur. Böylelikle hem şehir dört bir yandan gelişir, hem de emlak değerleri dört bir yanda aynı miktarda oluşur. 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık planlarla,kısa sürede Düzce’ninçehresi değişir. Yeter ki Düzce’ye hizmet edecek, aklı başında, yetenekli ve liyakatli kadrolar Düzce’ye getirilsin.

 

“YEŞİL DÜZCE KALMASI TARAFTARIYIM”

Düzce’de 20 katlı bina yapabilirsiniz. Şu anki teknoloji sizin çok katlı bina yapmanıza engel değil. Yeter ki bu çok katlı binayı dürüst ve tekniğine göre yapın. Ben Düzce’nin tarım alanlarının mahvedilmesine imara açılmasına kesinlikle karşıyım. Düzce’nin yeşil Düzce olarak kalması taraftarıyım. Tarımsal alan kalsın. Ovadan uzaklaşarak yapılaşmayı çevreye vermenin gerekleri yapılmalı. 1000 yıl önce bu bölgede yaşayan insanlar bunu gerçekleştirmiş. Yamaca şehir kurmuşlar, ovayı tarım arazisi olarak kullanmışlar. Bunu 5 yıllık bir proje olarak değil, dilimler halinde projelendirmek gerekiyor.

 

“BELEDİYENİN BU KADROLARDAN KURTULMASI LAZIM”

Düzce’yi yaşanabilir bir şehir haline getirmek gelen kişinin boynunun borcu. Bu kadar büyük borçla Düzce Belediyesi döner. Elinizdeki imkanlarla havuzun dibindeki çatlakları kapatacaksınız. 1270 tane çalışana rantabl çalışan ve hizmet veren insan sayısı haline getireceksiniz. Şu anda hala Düzce Belediyesi’nde bankamatik çalışanı taşeron işçiler,sözleşmeliler ve kadrolular var. Düzce Belediyesi’nin bu kadrolardan kurtulması lazım. Böylece delikler kapanacak. Gelip de yıllarını oraya vermiş taşeron işçiyi bir anda kapının önüne koyma şansınız yok. İki tane işçi var. Bir bedenen ve ruhen çalışan, şehrin yükünü çeken işçi var. Bir de aydan aya bankaya gidip maaş çeken işçi var. Bunlara son verip geriye dönük hesabı sorulmalı. Şu anda bu çeşit çalışan, Düzce’de dahi ikamet etmeyen, Düzce Belediyesi’nden maaş alan onlarca kişi tespit ettik.

 

“HER AY 236 BİN LİRA YOK EDİLİYOR”

Düzce Belediyesi şu anda zemzemle yıkanmış, kırklanmış bir belediye değil. Bir şeyler artarak devam ediyor. Her türlü ihaleye fesat, yolsuzluk, suiistimal aynen devam ediyor. Örnek vereyim; 200 bin liraya ihale edilen İnönü Parkı’nın belediye parkının, hala belediye başkanının ne yapılacağına karar verememesi dolayısıyla eski müstecirinde düşük bir ücretle kalmış olması Düzce’nin her ay gelmesi gereken 236 bin TL’sinin yok edilmesi anlamına gelir. Orası Düzce’nin simgesel yerlerinden bir tanesidir. Nasip olursa belediye bize geldiği zaman içindeki taş binaların hepsi yıkılıp orası doğal bir yaşam olanına dönüşecek.

 

“BOYKOT, GÜREŞTEN KAÇMAKTIR”

CHP’nin seçimleri boykot edeceğiz demesi Türkiye’nin bu gidişatına çare olacak bir reçete değil. Önemli olan direnebilmek, karşılaşılabilecek hukuksuzluklara karşı koyabilmek. Burada boykot etmeyi ben tabiri caizde güreşmekten kaçmak olarak görüyorum. Onun için sonuna kadar mücadele etmek, direnmek, bütün olumsuzluklara canını verecek olsan dahi karşı gelmek gerekiyor.

 

“TİYATROCULAR GÜNÜ HER GÜN KUTLANMALI”

Bugün Tiyatrocular Günü. Çok önemli, sanatın ön plana çıkartılması gereken bir gün. Türkiye’deki sanatçıları ve emekçileri bir kenara koyarak şöyle demek istiyorum. Türkiye’de Tiyatrolar Günü’nü bir gün kutlamak yanlış olur. Ancak siyaseten her gün tiyatro oynanıyor. 365 gün Tiyatrolar Günü kutlanmalı.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Dogru duzce belediyesi bu kadrodan kurtulmali ulastirma mudurlugu desen oyle
Duzce - 28.3.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,15

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8