Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SAADET PARTİSİ DÜZCE İL BAŞKANI'NDAN SORULAR
Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, Düzce Belediyesi Denetim Komisyonu’nun tespitlerine yönelik Belediye Başkanı Dursun Ay’a ve meclis üyelerine bazı sorular yöneltti.
Siyaset 2018.04.06 - 18:25:49

Düzce Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun, “2 adet 18 metrekare tuvaletin 168 bin liraya alınması”, “su perdesi ve dikey bahçenin 320 bin TL’ye mal olması”, “İçişleri bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi tarafından ücretsiz olarak belediyelere tahsis edileceği belirtilen bilgisayar programı için Düzce Belediyesi’nin 217 bin 710 TL ödeme yapması”, “ihalelerde usulsüzlük”, “otopark yönetmeliği gereği tahsil edilen 14 milyon 867 bin TL artı faiz bedelin banka hesaplarında bulunmaması” tespitlerine yönelik bir açıklama da Saadet Partisi’nden geldi. İl Başkanı Birkan Mertol, Düzce gündemininbelediye denetim kurulunun yaptığı denetim raporuyla çalkalandığını ifade ederken, Belediye Başkanı Dursun Ay ve meclis üyelerine bazı sorular yöneltti:

“1-Kayıtlarda görülmeyen 2013-2017 yılları arası toplanan 15 milyonluk otopark parası nerededir?

2-Niçin ilgili hesaplarda değildir?

3-Bu zamana kadar bu paralar la biz vatandaşların kullanımı için otopark yapılmamıştır.

4-Eski Başkan Yardımcısı Ali Güney hangi gerekçeyle bu para kaybolmadı başka hesapta diyebilmektedir.

5-Düzce’de tüm bilbord ve raketler belediyenin uhdesinde olmasına rağmen, bu kadar reklam gideri hangi gerekçe ile hangi firmalara yaptırılmıştır?

6-Bugüne kadar ihaleye çıkmadan hangi işler, hangi firmalara yaptırılmış ve bunların tutarları ne kadardır?

7-Düzce Belediyesi’nin uğratıldığı toplam zarar hakkında hukuki işlem yapılacak mıdır?Yoksa yapanın yanında mı kalacaktır?

8-Hecinler’de sözde belediyenin 18 milyon harcadık dediği çöp dökme alanının akıbeti ne olacaktır?Bu para ilgili firmaya işe başlamadan avans olarak mı verilmiştir?

9-Bu tesisin yapılmayacağı konusunda köylülere verilen sözün arkasında durulacak mıdır?”

 

ABD’Yİ KINADI

ABD’nin Afganistan’da yaptığı katliamı da kınayan Mertol, “Geçen yıl Suriye’de yatsı namazında camiye yapığı saldırıda 58 Müslüman kardeşimizi katleden terörist ABD dün de Afganistan da hafızlık merasiminde çoğu çocuk 101 Müslüman kardeşimizi şehit etmiştir. 200 kadar da yaralı mevcuttur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifa diliyoruz” dedi.

 

“ADALET VE EMNİYET GİBİ KURUMLAR SIKINTI İÇİNDE”

Önümüzdeki hafta ise Emniyet Teşkilatı’nın 173’üncü kuruluş yıldönümün kutlanacağını hatırlatan Mertol, “Çok zor şartlar altında, büyük fedakârlıklarla bu görevi yerine getirmeye çalışan polislerimizi yürekten tebrik ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu vesileyle görevi başında şehit düşen polislerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.Adalet ve emniyet gibi bir ülkenin huzur ve güvenliğini önemli iki unsurunun bugün birçok sıkıntı ile boğuştuğunu biliyoruz. 2018 yılı başı itibariyle Adalet Bakanlığı’ndan ihraç edilen hâkim ve savcı sayısı 4 bin 118. Emniyetten ihraç edilen polis sayısı ise 23 bini geçti. Elbette suçlu olanlar varsa cezalarını çekmeli. Ancak FETÖ ile hiçbir alakası olmayan, haksız yere ihraç edildiğine inanan, binlerce polis var. Böylesine hassas kurumları sürekli tartışma konusu yapmak, sadece emniyet teşkilatının değil toplumun huzurunu bozmaktadır.

 

“HER 10 GÜNDE 1 POLİS İNTİHARA TEŞEBBÜS EDİYOR”

Polislerin tüm sıkıntılı günlerde görevlerine fedakarlıkla yerine getirmektedirler. Ancak hak ettikleri maddi ve manevi imkanlardan yoksun olduklarına şahit oluyoruz: Ek görevler sürelerinin bile dâhil edilmediği halde 240 saati aşan çalışma süreleri düzenlenmelidir. Gece-gündüz, bayram-seyran demeden çalışan polislerimizin 160 saati aşan her çalışması hak ve hukuk çerçevesinde ücretlendirilmeli, fazla mesai sorunu ortadan kaldırılmalıdır. Canlarını ortaya koyan polislerin emeklilik sonrası maaşlarının yarıya düşmesi ve katsayı başta olmak üzere özlük hakları ile ilgili sorunlar düzeltilmelidir.

Bunların dışında birde polisler, haksız muamelelere maruz kalıyor. Görevini yapan polislere, ‘Sen benim kim olduğumu biliyor musun’, ‘Sen beni nasıl durduruyorsun gibi tehdit ve baskılara maruz kalıyorlar ki bu tür örnekler son dönemde çok sık yaşanmaya başladı. Böyle bir durumda yöneticilere düşen görev polisi ezme, psikolojilerini bozmak değil, bu sorunları ortadan kaldırmaktır. Böyle olması gerekirken peki sonuç ne? Maalesef her 10 günde 1 polis intihara teşebbüs etmektedir” ifadelerini kullandı.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8