Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ZEKERİYA TOZAN YAPILMAYANLARI SIRALADI
CHP'li Tozan, AK Parti Milletvekili Fevai Arslan'a "Düzce’nin sorunlarını konuşmak için partinizin yetkililerini defalarca tartışma programına davet ettim. Başınız dik ise neden karşımıza çıkmıyorsunuz?" diye sordu.
Siyaset 2018.04.12 - 11:11:27

AKP Nisan Ayı İl Danışma toplantısında konuşan Milletvekili Fevai Arslan’nın ‘’Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok. Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’’ sözlerine CHP İl Başkanı Zekeriya Tozan’dan yazılı bir açıklama ile cevap geldi.

Tozan açıklamasında Devlet Hastanesinden otogara, hava kirliliğinden park bakımı adı altındaki şaibeli ihalelere, çözülmeyen çöp problemine kadar birçok sorunu gösterdi ve ekledi: “Boynu dik olan milletin karşına da çıkar yargının karşısına da” dedi.

Tozan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Partisinin İl Danışma toplantısında konuşan Fevai Arslan’ın açıklamasına baktığımızda; ‘Hiç boynumuzu bükecek bir durumumuz yok.Şu yapılmadı diyenlere soruyorum Düzce’ye ne yapılmadı’ ifadelerini kullandığını görüyor ve boynu dik olanlardan alamadığımız cevapları Sayın Arslan’dan istiyorum. Ayrıca Düzce’nin sorunlarını konuşmak için  partinizin yetkililerini defalarca tartışma programına davet ettim. Başınız dik ise neden karşımıza çıkmıyorsunuz?

 

“SİZ NEREDE YAŞIYORSUNUZ?”

-Devlet hastanesi yapıldı Çernobil faciasından çıkmış gibi. Elektrik kesildiğinde jeneratörleri çalışmıyor. Zemin katlardan su sızıyor. Bize jeneratörlerin bu nedenle çalışmadığı bilgisi geldi. Gidip bakmak zahmetine katlandınız mı acaba?

-Terminal binası yapıldı fakat her yağmurda ulaşım aracı için bot gerekiyor. Yüklenici firmaya bakıldığında kamu ihalelerinde başı çeken yandaş firma olduğu göze çarpıyor. Terminalin bağlantı yolu hâla yok, esnaf kan ağlıyor.

-Hava kirliliği çözüldü de haberimiz mi yok. Satışı yasak olan kömür yıllardır oy için bedava dağıtılıyor. Bu konuda kanun teklifi verdik, partiniz teklifi genel kurula indirmedi. Parklardaki çöpleri ise gönüllü STK’lar topluyor.

-Fabrikalar bir bir kapanıyor grev yapan işçilerin sesi duyulmuyor ama TSO kendi ikbali peşinde.

-Katı atık tesisi ihalesi ve bitmeyen tesisse bitmiş gibi ödenen 16 milyon için tek kelime edilmiyor. Yargıya taşıdık, bize dönen yok. Ne hikmetse kendi icraatları olan tesis için başı dik olanlara yerinde anlatalım dedik, davete icabet edilmiyor.

-Akçakoca hariç, ilçelerin lağım ve diğer atıkları Melen’e dökülüyor. Arıtma tesislerini yaptınız da bizim mi haberimiz yok.

-Yağmur yağınca caddeler dereye dönüyor.

-Okullardaki ikili eğitim sorununu mu çözdünüz?

-Düzce'nin ortasından geçenin aklında Düzce'ye dair tamirhane görüntülerinden başka bir şey kalmıyor. Kentsel dönüşüme ne oldu?

-Seçim vaatlerinde olan Efteni Gölü, Kardüz Yaylası, Asar Deresi, kentsel dönüşüm, hızlı tren gibi projeler ortada yok, anımsayan hiç yok.

-Küçük Sanayi Sitesi ve Beyköy yollarını gören, bilen ve dillendiren hiç yok.

-Her köşe başını ücretli otoparka çevirenlerden rahatsız olan yok, otopark paralarını iç edenlerden hesap soran yok.

-Fındık üreticisinin sesini duyan yok, rekolte ile oynayanlara dokunan yok. Fındık için dilek tutup balon uçuranlara söylenecek sözümüz yok.

-140 Milyonu aşan Düzce Belediyesi’nin borcunu konuşan yok. Bu borcun nerelere yapıldığını açıklayan yok.

-Vatandaşın ekonomik durumunu gözeten yok fakat şehrin her yerini TEDES ile doldurup borç kapatmayı amaçlayan çok.

-Düzce'nin çevre yolları yok.

-Bu memleketin hala bir otoban çıkışı yok. Düzce merkeze hangi ilçeden giriş çıkış yapıyorsunuz?

-Yandaş Ankara'lı firmaya 10 milyon TL’ye ot biçme, çiçek sulama ihalesi; Cahit Aydın'a yıllarca ihalesiz park verdiniz ve hala boynunuz dik ise diyecek bir şey yok.

-Şaibeli bolca ihale yaptınız. Devleti zarara uğrattınız. Liyakatsiz kişileri de torpille işe aldınız.

Bizim yaşadığımız Düzce'nin hali bu. Siz nerede yaşıyorsunuz Sayın Vekil?

 

“BOYNU DİK OLAN HER YERDE DİK OLUR”

Siyasi partiler ve siyasetçilerin elbette boynu dik olmalıdır. Fakat bu iddia için şeffaflık ve hesap verilebilirlik önemlidir. Söz ve eylem uyumlu olmalıdır. Tüyü bitmemiş yetim hakkı karşısında susanlar, ancak kendi partilerinin toplantısında tribünde oynamak amaçlı bu tarz konuşurlar. Aksini iddia edebiliyorsalar öncelikle giydikleri siyasi gömlekleri gereği açık oturumda karşımıza çıkarlar millete hesaplarını verirler. Sonrasında başta, Yeypaş, İntaş gibi Belediye Şirketlerinde olup bitenler, ihaleler, torpiller başta olmak üzere tüm konuları yargıya taşırlar. Unutmamak gerekir ki; haklı olan, şeffaf olan milletin karşısına çıkmaktan da yargının karşısına çıkmaktan da korkmaz ve çekinmez. Boynu dik olmakta tam olarak budur.” (Düzce Postası Haber Merkezi)

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive