Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YABANCI ÖĞRENCİLER "KARADENİZ'İN İNCİSİ"Nİ BEĞENDİ
Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hazırlanan "Erasmus +" programı kapsamında 52 yabancı öğrenci Akçakoca'yı gezdi.
Gündem 2018.04.14 - 15:53:23

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hazırlanan "Erasmus +" programı kapsamında 52 yabancı öğrenci, "Karadeniz'in İncisi" olarak adlandırılan Düzce'nin Akçakoca ilçesini gezdi.

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden Türkiye'ye gelen öğrenciler Tarihi Yukarı Mahalle mevkisini ve buradaki yöresel eşyaların satıldığı pazar yerini ziyaret etti.

Pazar yerinden Karadeniz'e özgü hediyelikler satın alan öğrenciler, pazar yerinin fotoğraflarını çekti.

Proje sahibi ve Konuralp Müze Müdürü Züleyha Kartal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gençlere tarihi ve kültürel mirasın korunması kapsamında eğitim vermek istediklerini söyledi.

Karadeniz'in tarihi değerlerinin gelecek nesillere aktarılması konusunda beceri ve yeterliliklerini artırmak için Avrupalı öğrencileri misafir ettiklerini aktaran Kartal, "Konuralp yöresini üç gündür taradık. Bugün Akçakoca'nın tarihi ve kültürel miraslarını, doğal güzelliklerini izliyoruz." dedi.

Gruba rehberlik yapan Akçakoca Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Oğuzhan Yemenici de, öğrencilerin Akçakoca ilçesine büyülü gözlerle baktığını ve ilçeyi çok beğendiklerini ifade etti.

İlçenin tarihi ve turistik tüm mekanlarını yabancı öğrencilere tanıttıklarını kaydeden Yemenici, "Öğrenci arkadaşlarımızla Akçakoca'nın değerlerini konuştuk. Proje için ilçemiz örnek bir yer. Her yerde fotoğraf çektiler ve ilçemizi çok beğendiler. Tarihi mahalle pazarında geleneksel kültürü ve yemeklerimizi tanıttık." diye konuştu.

İspanyol öğrenci EsisaMurıua, Akçakoca'yı çok beğendiklerinin belirterek "İnsanlar çok sıcak ve misafirperver, doğa bir harika. Tarihi miraslara, Ceneviz Kalesi ve mahalle evlerine hayran kaldım. İyi ki gelmişim buraları gördüğüm için çok mutluyum." şeklinde konuştu.(AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive