Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ASAR DERESİNE KIYMET VERİN
Düzce halkı, derenin temizliğinin elle veya daha hassas yöntemlerle yapılmasını ve gösteri için içinde araçların sokulmamasını istiyor.
Çevre 2018.04.19 - 18:37:10

Düzce’nin içinden geçen Asar’da yıllardır görmeye hasret kaldığımız balıklar, tekrar üreyerek suyun süsü olmaya başladılar.

Mercan veya Kum Balığı diye bilen cinslerin yeniden çoğalarak dere içinde büyümesi Düzce halkını yıllar öncesindeki hatıralarına taşımaya başladı.

Zaman-zaman temizlik için ve kepçelerle, dozerlerle girilen dere’deki balıkları ve yuvalarını yok etmekteydi. Bir ara off-road araçlarının da bilinçsizce gösteri yaptığı Asar Deresi’ndeki çeşit-çeşit balıkların yok olmasına ve üremelerine engel olduğu bilinmektedir.

Düzce halkı, derenin temizliğinin elle veya daha hassas yöntemlerle yapılmasını ve gösteri için içinde araçların sokulmamasını isteyerek, "Yakında av yasağı başlıyor. Dere temizliği veya gösteri yapmakta balıkların yok olmasına neden olmaktadır. Böyle bir uygulamalarda av yasağına uymamakla bir farkı yoktur. Bırakın balıklar Asar Deresi’nin süsü olmaya devam etsin" şeklinde duygularını dile getirdiler.

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
asar deresi nasıl oldu da temizlendi? alabalık getirilip atılmıştır. yakında hepsi de ölür ama bir aldatma kandırmadır aldı başını gidiyor. Bizim memetin aklıdır bu, atın balıkları ölünceye kadar kandırma aldatma sonrasında bir bahane bulurlar.
asar derdin - 20.4.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,56

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8