Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
AŞÇILAR MUTFAK HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ
Düzce’nin kültür ve turizm potansiyellerini tanıtmak ve istihdama dönüştürmek istediklerini belirten Özcan Budak, programda emeği geçenlere teşekkür etti.
Gündem 2018.04.02 - 18:02:56

Gölyaka Kaymakamlığı, Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Düzce Profesyonel Aşçılar Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Mutfak Sanatı Uygulamaları” başlıklı etkinlik, Gölyaka Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleştirildi.

Bu yıl 42.si düzenlenen Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen programa; Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Oğuz Kara, Düzce Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Serdar Kılıç, Dernek üyeleri, alanında uzman aşçılar, davetli konuklar ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, 15-22 Nisan Turizm Haftası kapsamında amaçlarının turizm bilincini oluşturmak ve farkındalık yaratmak olduğunu ifade etti. Düzce’nin kültür ve turizm potansiyellerini tanıtmak ve istihdama dönüştürmek istediklerini belirten Özcan Budak, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin, ülkemizin turizmde en iyi hizmet veren 6. ülke olduğunu anımsatarak misafirperverliğimizin birinciliği hak ettiğine vurgu yaptı. Ülkemiz insanının, misafirleri en iyi yemek ve imkanlarla ağırladığını dile getiren Prof. Dr. İdris Şahin, katılımcılara teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Gölyaka Kaymakamı Adem Keleş, Gölyaka’nın turizm potansiyeli ve turizmi için Kaymakamlık ve Belediye’nin yatırım ve çalışmalarından bahsetti. Düzce’de turizm için planlama ve projelendirmelerin yapıldığını söyleyen Adem Keleş, artık yatırımcıları Düzce’ye beklediklerini sözlerine ekledi.

Düzce Profesyonel Aşçılar Derneği Başkanı Serdar Kılıç ve Dernek üyeleri tarafından gerçekleştirilen söyleşi ve sonrasında yiyecek-içecek sanatı uygulamaları şeklinde devam eden etkinliğe katılan aşçıbaşıları, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak mutfak sanatına ilişkin yeteneklerini sergiledi. Yiyecek içecek sanatına dair etkileyici bir uygulamalı gösteriye imza atan aşçılar, mutfaktaki hünerlerini konuşturdu. Gösteri sırasında yapılan lezzetli ürünler katılımcılara ikram edildi.

İlgi ve beğeniyle takip edilen etkinliğin sonunda, programa katılan aşçılara ve Düzce Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin profesyonel alanda uygulamalarını yapabilmeleri sürecinde destek olan kurumlara teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive