Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SİYASET AKADEMİSİNDE İKNA VE SOSYAL MEDYA EĞİTİMİ
AK Parti Düzce Siyaset Akademisinin 7. Hafta dersleri yapıldı. İkna ve Müzakere Teknikleri dersine AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı 23.Dönem Yozgat Milletvekili Osman Coşkun ve Medya Kullanımı dersini de Abdulhakim Türkmen verdi.
Siyaset 2018.04.23 - 17:44:01

AK Parti Düzce Siyaset Akademisi yedinci hafta dersleri gerçekleştirildi. Akademiye AK Parti Düzce İl Başkan Vekili Okan Acar, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, yönetim kurulu üyeleri, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve katılımcılar katıldı.

İlk dersi veren AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı 23.Dönem Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, ikna ve Müzakere teknikleri konularında bilgi verdi. Siyaset Akademisinin 18. Döneminin yapıldığını ve akademinin başlatılmasında emeği olduğunu kaydeden Coşkun, “ Bu akademi eğitimi ile bilgi paylaşımı yapıyoruz. İşimizi kolaylaştırıyoruz. Dinimizde bunu emrediyor, zorlaştırmayın, kolaylaştırın. Bu amaçla temel bilgilerin anlatılması gerekiyor” dedi.

İnsanları ikna etmek için insanı ve yapısını bilmek gerektiğin belirten Coşkun, “ Hiçbir davranış yoktur ki üç aşamadan geçmesin. Bunların birincisi bilginin gelmesi, ikincisi karar vermek ve sonuncusu da eyleme geçmektir. Bilgi de Allah’tan gelir. Her hareketin başında niyet etmeli ve ona göre teslim olmalıyız. Böyle olursa Allah da yardım eder. Yüz tirilyon hücresi olan bir vücuda sahibiz ve nasıl çalıştığını bilmiyoruz. Dolayısıyla Rabbimin izni ile oluyor. Biz niyet ediyoruz” diye konuştu.

Bir insanı ikna etmenin birinci yolunun gözlerine bakmak olduğunu söyleyen AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı 23.Dönem Yozgat Milletvekili Osman Coşkun, “ İyi iletişim kurmak iknanın olmazsa olmazıdır. Cumhurbaşkanımız hasbi olun dedi. Biz de öyle olacağız. Pozitif bir dil kullanılması gerekiyor” dedi. Slaytlar eşliğinde müzakere teknikleri hakkında bilgiler paylaştı.

İkinci dersi ise İletişim ve Sosyal Medya Uzmanı Abdulhakim Türkmen verdi. Sosyal medyanın dijital kimlik olduğunun bilinmesi gerektiğini kaydeden Türkmen, “ Sosyal Medya hesaplarınızda detaylara gerek yok. Eğer sosyal medya kullanacaksanız takip edeceksiniz. İnsanların sosyal medyayı sevmelerinin sebebi interaktif olarak katılabilmesidir. Bir siyasetçi sadece siyasetten ibaret paylaşımlar yapmamalı. Sadece bayraklar ve söylemlerden ibaret olmadığınızı ve karşıya ne verdiğiniz önemlidir” dedi.

Sosyal medyanın birleştirici bir güç olduğuna dikkat çeken Türkmen, “ Çok büyük bir kitle gezi olaylarında sosyal medya üzerinden sokağa çıktı. 15 Temmuz’da da çok daha büyük bir kitle sokağa çıktı. Dolayısıyla sosyal medyanın birleştirici bir gücü vardır ve bu gücü fırsata dönüştürmek lazım” ifadelerinde bulundu.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8