Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Off-road tutkunu kadınlar pistlerin tozunu attırıyor
Türkiye'de eşlerinin desteğiyle çok sayıda off-road etkinliğine katılan 25 kadın, evdeki eş dayanışmasını pistlere yansıtmalarının yanı sıra kurdukları kulüp bünyesinde verdikleri mücadele ile bu spora merak salan kadınları cesaretlendiriyor.
Gündem 2014.-0.5- - 17:49:25

 

 

Eşleri sayesinde tanıştıkları off-road sporunda yaklaşık 2 yıl önce “Kız Gibi Off Road Kulübü”nü kuran ev hanımı ve çalışan kadınlar, çocuklarıyla geldikleri yarışlarda erkek rakipleri gibi pistlerde mücadele ediyor.

“Karadeniz Kupası” ve “Türkiye Off-Road Şampiyonası”nın yanı sıra “BajaTroiaTurkey” ile “Uluslararası İran Off-Road Kupası” yarışlarında yer alan kadın sporcular, 6 kişiyle başladıkları maratonda 25 kayıtlı üyeye ulaştı.

Türkiye'de ilk kadın off-road kulübü olma özelliğine sahip kulüpteki kadınlar, zaman zaman eşlerine rakip olsalar da onlardan aldıkları destekle bu spora meraklı olan kadınları cesaretlendiriyor.

 

"ERKEKLERE DE RAKİBİZ"

Kız Gibi Off Road Motor ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Handegül Turunç, dernek kurma fikrinin bu sporu yapan kadınlarla sürekli etkinliklerde buluşmalarından dolayı çıktığını belirtti.

İlk etapta bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda olduklarını ancak kulüp kurduktan sonra sayılarının arttığını aktaran Turunç, “Türkiye'deki tek kadın off-road kulübüyüz. Derneğimizi kurduktan sonra dikkat çekmeyi başardık. Şu anda 25 resmi kayıtlı üyemiz var ama destek veren daha fazla kadın var” diye konuştu.

Turunç, daha önce de motokros sporu ile uğraştığını ifade ederek, şöyle devam etti: “Ben daha önce motor sporlarına meraklıydım ve yapıyordum. Motosikletten daha güvenli olsun diye 4 tekere geçtim. Off-road'u eşimden öğrendim. Öğrendikten sonra arkadaşlarla bir araya geldik ve devam ediyoruz. Arkadaşlarla rakip olduğumuz gibi, eşlerimizle de aynı klasmanda yarışıyoruz ve erkeklere de rakibiz.”

Eşleri ile evde hayat arkadaşı, pistte rakip olduklarını anlatan Turunç, “Sağ olsun eşlerimiz bize çok destek oluyor. Araçlarımızı kırıp döktüğümüzde tamirlerini yapıyorlar. Bize servis hizmeti yapıyorlar. Bizden daha çok çamurlanıyorlar. Bize destekleri bu manada çok büyük” dedi.

Turunç, yarış bittikten sonra çocuğuyla ilgilendiğini vurgulayarak, “Yarış esnasında çocuğuma diğer arkadaşlarım ve eşim bakıyor. Tanıdıklara emanet edip, yarış bittiğinde tekrar alıyorum onlardan. Uzun süredir yarışıyorum, alıştık artık. Eşlerimiz hem servis hizmeti yapıyor hem de çocuklarımıza bakıyorlar” şeklinde konuştu.(AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8