Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.1.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ZAFER TEBER: CHP OYLARINI ARTIRINCA DÜZCE’YE BAKANLIK VERİLDİ
CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Zafer Teber, “Son dönemde bakanlığın Düzce’ye kullandırılması kararı alınmasının sebebi CHP’nin oylarını burada muazzam şekilde yükseltmesidir. Bu Düzce için büyük bir nimettir” dedi.
Siyaset 2015.-0.5- - 19:04:06

 

CHP Düzce Milletvekili Aday Adayı Zafer Teber, 2015 seçimlerinde Türkiye’nin kötü yönetildiğinden ötürü aday olduğunu, şimdi ise Türkiye yönetilemediği için erken seçime gidildiğini ifade etti.

Düzce’nin çok kötü yönetildiğini dile getiren Zafer Teber, “Bakın görevden alınan ilk belediye başkanı bizimkisi. Nedenini bilmiyoruz. Benim gördüğüm şu; çok fazla spekülasyon oluyordu, her taraftan bir takım kötü kokular geliyordu en son kendileri de rahatsız oldular. Biz Düzcelilerin demokratik haklarını savunması gerekenleriz. Ona oy veren bir sürü insan var. Ama hayret edilecek nokta şurası ki bu işin yanlış olduğu ile ilgili yine bizim sesimiz çıkıyor. Kimsenin ‘nasıl görevden alırsınız’ diye gıkı çıkmadı. Halkın bu belediye başkanlarının neden görevden alındığını bilmeye hakkı var. Çıkın ‘biz bu sebeplerden ötürü görevden aldık’ diyin. İnsanları neden töhmet altında bırakıyorsunuz. Biz vatandaş olarak neden görevden alındıklarını bilmek istiyoruz. Problemlerden bir tanesi bu. Düzce’nin 3 yılda çehresi değişti. Düzce için taş taş üstüne koyanlara çok teşekkür ediyorum. Doğru iş yapanlara da teşekkür ediyorum. Ama bir sürü de yanlış iş var. Köy yolları tarla gibiydi, bir otogarımız yoktu. Hastane sürüncemede bitmemişti. Okullar, yurt problemi ve bir sürü sorun. Şimdi yol problemleri hallolmaya çalışılıyor” dedi.

Faruk Özlü’yü takdir ettiğini kaydeden Teber, “Faruk Bey Düzce için büyük bir şanstı. Ama şimdi seçime gidiyoruz ve ne olacağını bilmiyoruz. 16 yıllık AK Parti iktidarında Yaşar Yakış çok kısa dönem de olsa Dışişleri Bakanıydı. Onun haricinde Düzce’ye bakanlık verilmedi. Neden 1 Kasım’dan sonra verildi? Bakın AK Parti’de çalışma metodu olarak, Sakarya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Karabük, Bartın illerine bir bakanlık tahsis edilir. Bu bakanlık da 16 yıl boyunca ağırlıkla Sakarya’ya, bir müddette Karabük’e kullandırıldı. Son dönemde Düzce’ye kullandırılması kararı alınmasının sebebi CHP’nin oylarını burada muazzam şekilde yükseltmesidir. Milletvekillerine baktılar en donanımlısı Faruk Bey ona verdiler. Bu Düzce için büyük bir nimettir. Bu konu, bütün muhalefetin, STK’ların, Düzce için söyleyecek sözü olanların ülküsü olmalıdır” şeklinde konuştu.

CHP’nin Düzce’de ilk defa 7 Haziran seçimleriyle bir milletvekilliği çıkarma imkanına kavuştuğunu belirten Teber, “Üçüncü parti konumundayken ikinci partiliğe taşıdık. 7 Haziran öncesi genel başkanımızı miting konusunda çok zahmet yaşadık. 2014 yılında geldiğinde çok cılız bir kalabalıkla karşılaşmış o bakımdan gelmek istemiyordu. Ama geldiğinde yağmurun altında hınca hınç doluydu alan. Biz herkesin elini sıktık, herkesi gezdik sebebi budur” diye konuştu.

Türkiye’nin sorunlarını ve çözüm yollarını bildiğini dile getiren Zafer Teber, “Düzce’nin sorunlarını da çözüm yollarını da biliyorum. Bunun için adayım” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive