Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
26.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
YURDA BEBEK ARABASI ALMAK ŞARTIYLA UZLAŞTILAR
Öneriyi kabul eden davalı, yetiştirme yurduna 2 adet 0-6 aylık çocukların ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bebek arabası aldı.
Asayiş 2024.-0.5- - 15:27:38

Düzce'de açılan bir soruşturmada mağdur konumundaki kişi, yetiştirme yurduna bebek arabası alması şartıyla davacı olduğu kişiyle uzlaştı. 

Alınan bilgiye göre, yaklaşık 7 ay önce S.G, B.G çifti ile belediyeye "Ahırından pis kokular" geliyor diye şikayet ettikleri komşuları İ.U. arasında kavga yaşandı. Kavganın ardından İ.U. hakkında "basit tehdit ve hakaret" suçlamasıyla başlatılan soruşturma dosyası, davaya bakan savcının önerisi ve tarafların kabul etmesiyle Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu'na sevk edildi. 

Büroda yapılan görüşme sırasında mağdur çift, evlerinin önünde B.G'yi darbeden ve hakarette bulunan İ.U'dan Fehmi Öney Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'na bebek arabası bağışlamasını istedi. 

Öneriyi kabul eden davalı, yetiştirme yurduna 2 adet 0-6 aylık çocukların ihtiyaçlarında kullanılmak üzere bebek arabası aldı. 

Uzlaştırmacı Ayşe Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, davalıların uzlaşma yoluyla aralarındaki husumetin sona erdiğini ve yetiştirme yurduna bağışta bulunulduğunu belirterek, "Dosya incelemeleri sonrasında ve davalılar ile görüşme yapılarak uzlaştırma bürosunun dosyayı güzellikle kapatabileceği aktarıldı. Davalılar da hoşgörüyle yaklaşarak uzlaşma yoluna gitti. Mağdurlar yetiştirme yurduna böyle bir bağış yapılabileceğini aktarması sonrası şüpheli de durumu kabul etti ve bir hayra vesile oldular." diye konuştu. 

Davalıların örnek bir uzlaşmaya imza attığını vurgulayan Çelik, bu örnek uzlaşmayla hem adliyelerdeki iş yükünün azaltıldığını hem de davalılar aralarındaki husumetin sona erdirildiğini aktardı. 

Bu şekilde adaletin daha hızlı tecelli ettiğini söyleyen Çelik, toplumsal barışa katkı sağlayan uzlaştırmanın yaygınlaşması için her geçen gün çalışmalarını yoğunlaştırdıklarını ifade etti. (AA)

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8