Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
25.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE'DEKİ FETÖ'NÜN İŞ ADAMLARI DAVASI
Asayiş 25.5.2018 - 17:59:31

FETÖ ile bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan DÜSİAD'ın yönetici ve üyelerinin aralarında bulunduğu 19 tutuksuz sanığın yargılandığı davada cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağlantısı olduğu tespit edilerek KHK ile kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) yönetici ve üyelerinin aralarında bulunduğu 19 tutuksuz sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Mahkeme başkanı, sanıkların elektronik cihazlarının imaj raporlarının mahkemeye ulaştığını bildirdi.

Tutuksuz sanık E.Y'nin cep telefonunda, Eagle programının kullanıldığı ve FETÖ'ye müzahir bir yurt önünde çekilen fotoğraf ile “maklube” fotoğrafının bulunduğunun ifade edilmesi üzerine sanık, “Bu Eagle programını kullanmadım. O hatıra fotoğrafı da İzmir'e geziye gittiğimizde çekilen fotoğraftır” diye konuştu.

Diğer tutuksuz sanık H.D'nin telefon imaj raporunda, 15 Temmuz gecesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müşaviri Murat Yıldız'la bakanlık bünyesinde görev yapan bir başka FETÖ'cü arasında geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Bakan Faruk Çelik'e ilişkin infaz yazışmasının ekran fotoğrafının bulunduğu belirtildi.

H.D, telefonunda bulunan fotoğrafın kendisiyle alakası olmadığını aktararak, şunları söyledi: “Ben esnafım, hakim, savcı ya da bu gibi kişileri tanımam. Düzeltilmesini istiyorum. Böyle bir şey varsa beni burada idam edin.”

Bunun üzerine Mahkeme Başkanı sanığa, “Ajitasyon yapma. Durumu anlatıyoruz burada sana, savunmanı yap” dedi. 

Diğer tutuksuz sanık İ.T, telefonunda tespit edilen Eagle, Kakao Talk ve Coco isimli programları yurt dışına çıktığı süre zarfından ailesiyle iletişim kurmak için telefonuna yüklediğini savundu. 

Diğer tutuksuz sanıklardan da savunmalarını alan heyet, mahkemeye ara verdi. 

Aranın ardından cumhuriyet savcısı, 6 sanığın "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan, 13 sanığın ise suç vasfının değişmesi ile "silahlı terör örgütüne yardım" suçundan yargılanmasını talep etti.

Sanık ve avukatları, mütalaaya iştirak etmediklerini belirterek ayrıntılı savunma için mahkemeden süre talep etti. 

Heyet, sanık ve sanık müvekkillerinin süre talebini kabul ederek duruşmayı 5 Haziran'a erteledi.

 

- İDDİANAMEDEN

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, DÜSİAD çatısı altında örgüt faaliyetleri yürütüldüğüne yer veriliyor.

İddianamede, 19 sanık hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan beşer yıldan on beşer yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyor. (AA)

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal