Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.9.2018
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
PARKLAR 5 YILLIĞINA KİRALANDI
Gündem 25.5.2018 - 18:07:11

İnönü Parkı ve Avni Akyol Parkı’ndaki kafeteryalar, restoranlar ve düğün salonu ihaleleri sonuçlandı.

İnönü Parkı’nın geçtiğimiz ekim ayında Başkan Dursun Ay tarafından iptal edilen ihalesi yeniden yapıldı. Parkın 5 yıllığına kiraya verilmesi amacıyla belediyede yapılan ihale geniş güvenlik önlemleri altında başladı.

Belediyenin caddelerdeki açık otoparklar ihalesine tek olarak giren YEYPAŞ, yıllık 600 Bin TL bedelle otoparkların işletmelerini aldı.

Avni Akyol Parkındaki düğün salonu için ihaleye, Can Otomotiv, Adnan Noyan, YEYPAŞ, Hesaplı Grup İnşaat ve Ahmet Cömert girdi. Düğün salonu ihalesi 555 Bin TL ile Can Otomotiv'de kaldı.

Avni Akyol Parkındaki kafeterya için ise, Coşkun A.Ş., YEYPAŞ, Can Otomotiv, İSAM Turizm, Alican Aktaş, Zeynep Akbal ve Ahmet Cömert çekişti. Kafetarya için yapılan ihaleyi, İsa Üçüncü’nün sahip olduğu İsam Turizm firması 1 milyon 281 bin+KDV ile aldı.

Aynı park içindeki restoran ihalesine Hesaplı Grup, Saydamlar Otomotiv ve Coşkun AŞ. katıldı. Restoranın ihalesini ise, 2 milyon 60 bin+KDV ile Murat Saydam’ın firması kazandı.

Daha sonra İnönü Parkının 5 yıllığına kiralanması ihalesine geçildi. Mevcut müstecir Cahit Aydın’ın katılmadığı ihaleye Can oto, YEYPAŞ, Hesaplı Grup ve Ahmet Cömert girdi. İnönü Parkı'nın yeni sahibi, daha önce iptal edilen ihalede de olduğu gibi Can Oto oldu. Can Oto ihaleyi 5 yıl için 2 milyon 255 Bin+KDV ile kazandı.

(Kaynak: Düzce TV)

 

 

“PARKLAR BELEDİYENİN DEĞİL, DÜZCE HALKININDIR”

 

Düzce’nin İnönü ve Avni Akyol parklarının ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren Vatan Partisi İl Başkanı Fethi Sönmez, “Yapılan ihalelerle belediye para kazanacak, ihaleyi alanlar kazanacak. Düzce halkı kaybedecek” dedi.

Vatan Partisi Düzce İl Başkanı Fethi Sönmez, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “AKP’li Düzce Belediyesi, Düzce’yi talan etmeye devam ediyor. Yıllardır yandaşlarına peşkeş çekerek hem parkları park olmaktan çıkardılar, hem de halkın kullanımına adeta kapattılar. Düzce halkını isyan noktasına getiren bu yağma, şimdi sözüm ona şeffaf ihale ile devam ediyor.

Düzce’nin parkları belediyenin değil, Düzce halkınındır. Belediyeye ait olsa zaten şimdiye kadar satarlardı. Nitekim ticari alana çevirip Milli Emlak’a borç karşılığı devredeceklerdi mahkemeden döndüler.

Yapılan ihalelerle Belediye para kazanacak, ihaleyi alanlar kazanacak. Düzce halkı kaybedecek. Yine vatandaş çimenlere gazete üzerine oturacak (müsaade ederlerse) yine vatandaş çayı 2-3 liradan içecek. Yine vatandaş bu salonlarda düğününü, nişanını, sünnetini yapamayacak. Düzce halkı kendine ait olan tesislerden fahiş ve piyasanın da üzerinde fiyatlarla karşılaşacak.

Belediye başkanı geçtiğimiz aylarda parkın başına çay 1 lira Düzce Belediyesi pankartı asmıştı. Çok kısa süre sonra çaylar yine 2 liraya çıkmıştı. Demek ki müstecire verdikten sonra başkanın dahi hükmü yok. Belediye yıllardır Düzce’nin kanını emiyor ve halen daha devam ediyor.

Birde kalkmış bir milletvekilimiz ‘Düzce için ne yapmadık ki’ demiş. Doğrudur elinize geçeni sattınız savurdunuz. Bal tutan parmağını yalamadı, kovanı da götürdü. Olan Düzce’ye Düzceliye oldu.

Şimdi soruyorum:

1-Bir ihaleyi, sizden sonra gelecek belediye başkanının dönemini de kapsayacak şekilde yapmak ahlaka uygun mudur?

2-İhale şartlarında fiyatlarla ilgili madde var mıdır? Örneğin çay kaç kuruş olacak?

2-Buradaki salonlardan dar gelirli yurttaşlar, sembolik fiyatlarla yararlanabilecek midir?

3-Düzce Halkının çoluk çocuk dinleneceği, yararlanacağı parkları, belediyenin rant elde etmek için ihaleye vermesi ahlaki midir?

Olması gereken bu parkların işletmesini belediyenin kendi personeli ile yapmasıdır.

Belediye bu parkları Düzce halkına hizmet amacıyla kullanabilir. İhale yapıp para kazanmak belediyenin hakkı da değil, görevi de değildir. Yapamıyorsanız bırakacaksınız. Bırakmazsanız Düzce Halkı size bıraktırmasını bilir.

Biz Vatan Partisi olarak daha önce belediyeye şu önerilerde bulunmuştuk.

1-Belediyeye ait yerlerde halka sunulan hizmetler piyasa fiyatının altında olmalı. Örneğin çay fiyatı esnaf çay ocağı fiyatını geçmemeli. (Spor sokakta çay ocağında çay 75 kuruş, esnafa ise 60 kuruştan veriliyor.)

2-Başta Düzce merkezdeki parklar olmak üzere bütün parklar müstecirlerden geri alınmalı, sözleşmesi bitenler ihaleye çıkarılmamalı, belediye tarafından çalıştırılmalıdır.

3-Parklarda yasa ve yönetmeliklere aykırı yapılar yıkılmalı, park vasfı kazandırılmalı. Müstecire verilen parklarda kar amacı güdüleceğinden halk yeterince yaralanamayacaktır. Belediye kar amacı gütmeden çalıştıracağı parklardan hem gerçek sahibi halk yararlanır, hem de parklarımızın vasfı ve güzelliği korunmuş, geliştirilmiş olur. Halkın beklediği budur. Var mısınız?”

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Künye
İletişim
Yukarı
Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2016 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Bize Ulaşın Düzce Postası Kurumsal