Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI SEÇİM SONRASINA KALDI
Türk Eğitim Sen İl Başkanı İsmail Şişman, eğitim öğretim döneminin hengame ve belirsizlik içinde bittiğini söyleyerek, MEB’in başarısız olduğunu ve sınıfta kaldığını dile getirdi. Hodir meydan diyerek, yönetici atama, TEOG ve öğretmen atama sonuçlarının 24 haziran öncesi açıklanmasını istedi.
Eğitim 2018.06.09 - 16:03:44

Türk Eğitim Sen İl Başkanı İsmail Şişman, yine bir karışıklık ve hengame, belirsizlik ve tutarsız uygulamalar içerisinde bu dönemin bittiğini söyleyerek, başarısız olanların öğrenciler değil eğitim uygulamalarını yönetenler olduğunu belirtti.

Şişman, “Siyasallaştırılan eğitim programları ile bir belirsizlik içerisine hapsedilen eğitim sistemimiz sayesinde, ülkemin geleceği olan çok kıymetli evlatlarımızı açık bir şekilde kurban etmekteyiz. Sınav sisteminde yaşanan değişiklikler ile ilgili olumsuz olabilecek eleştirileri bile göğüslemekten kaçmak için sınav sonuçlarını açıklamayı ve dolayısı ile siz çocuklarımızın hayallerini erteleyen, öteleyen bir eğitim politikası olmaz, olamaz. Nitelikli Okul, Niteliksiz Okul modeliyle Nitelikli Öğrenci, Niteliksiz Öğrenci ayrımı yapan sistem, siz kıymetlilerimizi hedefsiz ve rüzgarda savrulan bir yaprak haline getirmekten başka hiçbir şeye yaramayacak, özel okul ve merdiven altı eğitim gibi paralı sistemlere bağımlı hale getirecektir” dedi.

Velilere de seslenen Şişman, tüm bu karmaşa içerisinde karnelerini alan evlatlarımızın en fazla sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları olduğu bir dönem olduğunu vurgulayarak, çocuklara kıymetli ve önemli oldukları duygusunun verilmesi gerektiğini, eğitim politikalarının günaşırı değiştiği günümüzde en büyük takdiri ve en güzel tatili eğitimcilerin hak ettiğini dile getirdi.

Şişman, “Kendi başarısızlığının faturasını öğretmenlere kesen MEB, sınıf tekrarı yapmaya mahkumdur. Başarısız olmuştur ve sınıfta kalmıştır. Çalışanı köleleştiren kapitalist sistem, Performans Değerlendirme adıyla öğretmeni de çarkları arasına alıp yok etmeye çalışmaktadır. Öğretmen bir makine parçası üretmez, o insan ruhunu şekillendirir. İlimizdeki yetkili, yönetici atama mülakat komisyonları aracılığı ile etkili bir sözde sendikacı arkadaş; birçok konuda hükümete ve yapılan uygulamalara karşı serzenişte bulunmuş. Yıllardan beri dile getirdiğimiz sorunların müsebbibi değillermiş gibi ‘Cambaza Bak’ diyerek ‘Ali Cengiz Oyunları’na bir yenisini eklemektedir. Düne kadar tüm haksız uygulamaların altına imza atanlar, bugün tüm bunların sorumluluğunu hükümet politikalarına yükleyerek kurtulabileceklerini zannetmekte ‘Topu Taca Atma’ya çalışmaktadırlar. Biz biliyoruz ki tüm bu yanlış ve yanlı uygulamaların altına birlikte imza attınız, sorumluluktan kaçamazsınız” ifadelerini kullandı.

Şişman, bugüne kadar açıklanması gereken yönetici atama mülakat sonuçlarının ve ataması yapılacak olan öğretmenlerin mülakat sonuçlarının seçim sonrasına bırakılmasının kafalarda soru işaretlerine sebep olduğunu söyleyerek, adam kayırma, torpil, sarı sendikanın komisyon üyelerinin marifetlerinin ortaya saçılmasını engellemek istemenin tezahürü olduğunu iddia etti.

Şişman, “Başka bir izahı da mümkün değildir. Şayet böyle bir durum yok, biz kendimizden eminiz diyorsanız haydi hodri meydan” diyerek, Yönetici atama mülakat sonuçları, TEOG sonuçları ve öğretmen atama mülakatlarının 24 Haziran öncesi açıklanmasını istedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8