Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ÜNLÜ DÜZCELİLER (100 Ünlü Düzceli) Sevda Topaloğlu
SEVDA Topaloğlu, 1989 yılında üçüncü çocuğunu dünyaya getirdi. Ancak oğlunun 8 aylıkken spastik özürlü olduğunu öğrenen Sevda hanım, bu konuda neler yapılabileceğini öğrenmek için arayışlara başladı.
Ulusal 2018.05.15 - 12:15:02

 Bundan sonraki günlerinde mücadelesini  oğlu ve diğer engelli insanlar için yapan Sevda hanım, 1993 yılında bir ilki başararak Düzce Spastik Özürlüler Derneğini kurdu. Sevda Topaloğlu, daha sonra Atatürk ilk okulunun bir bölümünü maddi- manevi desteklerle düzenleyip bir engelli okulu halinde getirdi. Tüm engelli insanlarla ve aileleriyle bütünleşmeyi başaran Sevda hanım, onları sosyal yaşamla da tanıştırmakta geri kalmadı ve Düzce'nin kaldırımlarını da engelliler için düzenletmek ve tekerlikli sandalyeler temin etmek için verdiği çabalarla da  dikkatleri çekti.
   Kurmuş olduğu derneğin başında 3 yıl görev yapan Sevda Topaloğlu, diğer illerdeki engellilerle  yakınlarına da destek vererek 1994 yılında Yılın Annesi ve Yılın Dernek Başkanı seçildi.
   Sevda Topaloğlu, yukarıda okuduğunuz bütün bu özelliklerinden ötürü  Düzce Postası'nın anketinde “100 ünlü Düzceli” arasında yer aldı.
   1954 yılında Düzce Nusrettin mahallesinde dünyaya gelen Sevda Topaloğlu  eşi Celal Topaloğlu ile mutlu bir evlilik yapıp mütevazi bir hayat sürerek çok sevilen bir insan olmayı başardı. Engin, Haslet ve Yaşar Topaloğlu adında üç çocuk sahibi olan Sevda Topaloğlu 2009 yılında henüz 55 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

 Aydın F. Maradit  (ÜNLÜ DÜZCELİLER YAZI DİZİSİ ) Düzce Postası  - 2011

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Eh hala sensin bu memlekete özveri ve sevgi getiren. Nur içinde yat.
İlker - 10.08.2013

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,52

çoçukluğumuzdan itibaren hep mücadelerini takdirle karşıladım mekanın cennet olsun.
tarhan - 19.10.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,98

allah rahmet eylesin .böyle müçadeleyi seven insanlar insana şevk ve müçadele azmi veriyor çevremizde onun gibi insanların cok olması dileğiyle.
tevfik.özçelik - 10.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%53,39

nur içinde yat mekanın cennet olsun eli öpülesi anne
emine - 31.08.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,40

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8