Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BAKAN FARUK ÖZLÜ'DEN DÜZCE TSO'YA ZİYARET
Faruk Özlü, "İnşallah Düzce’mizin bütün OSB’leri dolacak. Boş OSB kalmayacak” dedi.
Ekonomi 2019.-0.6- - 19:19:26

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Milletvekili Fevai Arslan ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ile birlikte Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Ziyarette Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Meclis Başkanı Ahmet Dertli, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, oda başkanları ile üyeler hazır bulundular.

 

DERTLİ: LİDER ODA OLMAK İÇİN ÖNÜMÜZÜ AÇMANIZI BEKLİYORUZ

Toplantının açılış konuşmasını Düzce TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli yaptı. Dertli, “Sayın Bakanım, odamızı ziyaret ederek bizi onurlandırmanızdan dolayı teşekkür ederiz. Bu süreçten sonra da her fırsatta sizi burada görmek istiyoruz. Sorunların çözümü noktasında bize her türlü desteği vereceğinize inancımız tamdır. Türkiye'deki 365 oda ve borsa içerisindeki en şanslı oda olduğumuzu düşünüyoruz. Sizin desteğiniz ile üyelerimizin sorunlarını daha hızlı ve etkin şekilde çözeceğimize eminiz. Bakanlığınızda oluşturduğunuz Düzce Ofisi de sorunların aşılmasında bize büyük katkı sağlayacaktır. Bunların tamamı ilimizde istihdam başta olmak üzere üretim ve ihracat alanlarında hızlı hamle yapmamızın önünü açacaktır. Yeni hizmet binamızın yapımında, ilimizi ziyaretlerinizde sanayici işadamları ile görüşmeleri daha rahat yapabileceğiniz bir çalışma ofisi planlamaktayız. Her fırsatta odamızı ziyaretlerinizi beklediğimizi yineliyoruz. Cumhurbaşkanımızın dün akşam sosyal medyadan açıklamış olduğu Mega Endüstri Bölgeleri projesinde Düzce'nin Filyos Endüstri Bölgesi kapsamında yer almasını sağladığınız için ayrıca teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile bölgede lider oda olmak için gerekli şartları oluşturup önümüzü açmanızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

ŞAHİN: ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YAPICI İŞBİRLİKLERİ ORTAYA ÇIKACAK

Ahmet Dertli’nin ardından kürsüye çıkan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin ise; oda hakkında bilgiler vererek, “Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, 1959 yılında ilgili kanunlara göre kurulmuş, 1959'dan bugüne kadar hızla gelişmeye devam etmiştir. Bugün itibariyle toplamda 5 bin 78 üyesiyle Düzce'nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nda bildiğiniz üzere 1 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz seçimlerin ardından göreve geldik. Adaylık sürecimizde ve seçim aşamasında bizlerle birlikte olan herkese teşekkür ederiz. Düzcemiz'de faaliyette olan 3 Organize Sanayi Bölgesinde toplamda 615 hektar alana yayılmış durumda 81 faal firmamızda 8178 kişi istihdam edilmektedir. Bunlara ek olarak Gümüşova Organize Sanayi Bölgemizde 8 firmamızın inşaat çalışmaları devam etmektedir. Odamız, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen oda seçimleri ile yenilenen, yönetim kurulu, oda meclisi ve meslek komiteleri ile Düzce’nin sorunlarına sahip çıkma, öneride bulunma, kendi mevzuatı ve kabiliyetleri çerçevesinde bulunan sorunları çözme, Düzce ekonomisine katma değer sağlama ve oda üyelerimizin işlerini geliştirme konusunda sağlam ve kararlı bir tutum içerisinde olmayı en önemli ilke olarak benimsemiştir.

Yeni dönemimizde önceliğimiz olan tüm oda organ üyelerimizin bir ekip ruhu ile çalışmasıdır. Bu nedenle ilk iş olarak, oda meclisimiz çatısı altında 10 adet çalışma komisyonu kurmuş bulunuyoruz. Bu komisyonlar bu ay içerinde çalışmalara başlayacak ve Düzce için, odamız üyeleri için proje üretme misyonunu yükleneceklerdir. Bu çalışma komisyonları içerisinde en önemli olduğunu düşündüğümüz komisyonlardan birisi de Üniversite-Sanayi İşbirliği komisyonudur. Bu komisyonumuzun öncelikli çalışma konularından birisi üniversiteyi yeterince tanımayan sanayi sektörü ile sanayi sektörünü yeterince tanımayan üniversitenin bu konudaki eksikliklerini ortadan kaldırmak, üniversitenin sanayi sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak bir anlayışa ve güçlü bir altyapı kavuşmasına destek vermektir. KOBİ'lerimizin üniversiteler ile nasıl işbirliği yapabilecekleri konusunda bilinçlendirme konusunu da önemsemekteyiz. Güçlü üniversitesi olmayan ve üniversite tarafından desteklenen bir sanayiye sahip olmayan ülkelerin ekonomik olarak gelişmelerinin mümkün olmadığının farkında olduğumuzu da belirtmek isteriz. Bu konu ile ilgili olarak Odamızın projenin her aşamasında desteklediği, Düzce Üniversite DÜBİT Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin akredite olması konusu da potansiyel işbirliklerimiz için çok güzel bir örnek durumundadır. Diğer çok önemsediğimiz çalışma komisyonlarından birisi de Destekler, Projeler, AR-GE ve İnovasyon Komisyonudur. Özellikle KOBİ'lerimizin AR-GE çalışması yapabilecek nitelikte çalışan elemanlara sahip olması, AR-GE ve inovasyon için ayırabilecekleri yeterli finansal kaynaklara ulaşabilmesi ve Düzce TEKNOPARK'ımızda yapılacak AR-GE ve inovasyon yatırımlarının teşvik edilmesi bu komisyonumuzun öncelikli konularıdır. Geleceğin AR-GE ve İnovasyon ile şekilleneceğinin farkındayız ve bu konuda Odamız olarak elimizden gelen her şeyi, sayın Bakanımızın da destekleri ile yapmaya hazırız. Özellikle Düzce Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisi'nin üyelerimiz nezdinde bilinirliğinin maksimum düzeye çıkarılması ve bu kurumların üyelerimizin faaliyetlerinde önemli bir yere sahip olması öncelikli hedeflerimiz içerisindedir. Önümüzdeki günlerde yapıcı işbirlikleri ve çözüm önerilerinin ortaya çıkacağı birçok platformların ortaya çıkacağı, üniversite, sanayi, meslek kuruluşları ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile işbirliği ile gerçekleştirilecek, Sayın Bakanımızın da önemli katkılarını sağlayacağı çalışmaların Düzce’ye kalıcı değerler kazandıracağı konusunda hiç şüphemiz bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

 

ÖZLÜ: ÇİLİMLİ’DE OTOMOTİV YAN SANAYİ ŞİRKETLERİ AÇILSIN İSTİYORUZ

Toplantıda son olarak konuşan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ise, Düzce’nin bir üniversite şehri olmasını önemsediğini ve üniversiteyi bir bilim merkeziyle destekleyeceklerini açıkladı. Projenin hazırlandığını ve yer konusundaki sıkıntıyı çözmeye çalıştıklarını kaydeden Özlü, “Orman alanı olmayan bir yer ayarladık. Yine üniversitemizi destekleyici bir teknopark yaptık. Bu yeri geliştirmek için yer ayarladık ve orada geniş bir teknopark alanı yapacağız. İnşallah teknoparkı büyüteceğiz. Düzce’de beş Organize Sanayi Bölgesi oldu. Bunların üçü faalde ve ikisinin projesi yapıldı. Bunları sanayicilerle buluşturacağız. Çilimli için otomotiv yan sanayi şirketlerinin açılmasını istiyoruz. Çilimli, taşıt yan sanayi OSB, Akçakoca’ya metal yan sanayi OSB’si olacak. Buralarda büyük yatırım olmasını planlıyoruz. İnşallah Düzce’mizin bütün OSB’leri dolacak. Boş OSB kalmayacak” dedi.

Düzce’ye marka olmuş firmaları getirmek için de çalışmalar yürüttüklerini anlatan Bakan Faruk Özlü, “Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Batı Karadeniz’de ticaretin merkezi Düzce’dir. Biz Batı Karadeniz’in ticari bölgesi olmaya en büyük adayız. Sadece bizim bakanlığımıza ait 7 proje var. Bunlar benim projemdir. Bunlardan bir tanesi Mega Endüstri Bölgeleri projesidir. 5 ayrı bölgemize, ki özellikle liman kenti olan noktalara bu bölgeleri planladık. Bunu planlarken danışmanlık hizmeti de aldık. Çalışmalarımızın sonucunda Düzce’nin de dahil olduğu Filyos endüstri bölgesi ortaya çıktı. Arkadaşlar 10 binden fazla insanın çalışabileceği bir yerden bahsediyoruz. Bazı bölgelerde endüstri bölgesi yapmayı planlıyoruz. Bittikten sonra yaklaşık 150 milyon dolar ciro bekliyoruz. İlk planda Filyos ve Ceyhan var. TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Tuncay Bey dedi ki yeni bina çalışması yapıyoruz. Tuncay Bey çalışma yaparken bizim bakanlığımızın içinde bulunduğu ilgili kuruluşlara ait alanlarla ilgili proje yaparsanız onun projesini hemen imzalayabiliriz” dedi.

Toplantı toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive