Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
16.2.2019
Düzce Postası Android Uygulaması
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
FETÖ'NÜN DÜZCE'DEKİ ÜNİVERSİTE YAPILANMASI DAVASI
İddianamede, 77 sanık hakkında "terör örgütüne üye olmak" suçunda beşer yıldan onar yıla kadar hapis cezası isteniyor.
Asayiş 2019.-0.6- - 19:26:58

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "üniversite yapılanması" davasında, aralarında eski Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bünyamin Dikici'nin de bulunduğu 9'u tutuklu 77 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Tutuksuz sanık S.S, savunmasında, FETÖ ile irtibatı ve iltisakı olmadığını iddia etti.

Kendisi hakkında Düzce Üniversitesi yönetiminin olumlu rapor ve ifade verdiğini kaydeden S.S, şöyle konuştu: "Ben 20 yıllık akademisyenim. Herkese sorabilirsiniz, ben devlete karşı yanlış bir şey yapmam. Bir zamanlar benimle ve ekibimle uğraşan kişiler, beni buraya kadar sürükledi. Husumetimiz bulunan kişilerin etrafa yaydığı yalan-yanlış duyumlar sonucunda burada yargılanıyorum. Bunlar yalan ve algı oluşturmaktan ibarettir. Bu kişiler beni rakip olarak gördü, sürekli benimle ve arkadaşlarımla uğraştı. Ben bu örgütün üyesi değil, mağduruyum."

Kendisi hakkında ifadesi bulunan gizli tanık "Yahya" kod isimli kişiden şikayetçi olduğunu belirten S.S, "Hakkımda ifade veren kişilerden Türk adaleti aracılığıyla şikayetçi oluyorum. Hakkımı da helal etmiyorum." diye konuştu.

Tutuklu sanık Ramazan Sarıkaya ise daha önceki ifadelerini tekrar ettiğini aktardı.

Suçsuz olduğunu savunan Sarıkaya, "Ben hiçbir şekilde suç işlemedim. Uzun tutukluluk halimin dikkate alınmasını talep ediyorum. Mahkemenizden tahliyemi talep ediyorum." diye konuştu.

Diğer tutuklu sanıklar Serkan Bulur, Burhan Yazıcı ve Zeki Demirci de savunmalarında, örgüt ile irtibatları olmadığını öne sürerek, tahliyelerini talep etti.

Heyet, diğer tutuklu ve tutuksuz sanıkların savunmalarını yapması için duruşmayı bir sonraki güne erteledi.

Dün devam eden Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, aralarında eski Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bünyamin Dikici'nin de bulunduğu tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Tutuklu ve tutuksuz sanıklardan savunmasını alan mahkeme heyeti, karar için duruşmaya ara verdi.

Aranın ardından mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Zeki Demirci, Yavuz Geçer ve Serkan Bulur'u, dosyadaki delil durumu ve tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak, adli kontrol şartı ve yurtdışı çıkış yasağıyla tahliye etti.

Heyet ayrıca mevcut deliller ışığında tutuklu sanık Fahri Halit Beşir'in dosyasının bu davadan ayrılmasına hükmederek, duruşmayı 6 Kasım'a erteledi.

 

İDDİANAMEDEN

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, aralarında eski Düzce Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bünyamin Dikici'nin de bulunduğu 77 sanığın, örgüt tarafından organize edilen sohbetlere katıldıkları ve talimat ile Bank Asya'ya para yatırdıkları bilgisi yer alıyor. İddianamede, 77 sanık hakkında "terör örgütüne üye olmak" suçunda beşer yıldan onar yıla kadar hapis cezası isteniyor. (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
    
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive