Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
OSB MÜDÜRLERİ BİR ARAYA GELDİ
OSB’lerde tahsis, tahsisin iptali ve sonuçları, tapu verilmesi; kiralama ve şartları, kiralamada hakim ve bağlı şirket ilişkisi konuları üzerinde ayrıntılı sunumlar yapıldı ve değerlendirmelerde bulunuldu.
Ekonomi 2018.07.09 - 15:45:42

OSB Kanununda ve OSB Uygulama Yönetmeliğindeki değişikliklerin değerlendirildiği ve uygulamanın nasıl yapılacağı konusunun gündeme alındığı toplantıya OSBDER Üyesi OSB’ler ile üye olmaya bazı OSB’lerin Bölge Müdürleri ve sorumlu çalışanları katıldı. Toplantıya Düzce OSB Müdürü Aylin Özdemir de katıldı. Aylin Özdemir iki gün süren toplantının verimli geçtiğini söyledi.

İki tam gün süren çalışmada; 7033 Sayılı ve 7061 Sayılı Kanunlar ile OSB Kanununda yapılan değişiklikler ve yeni getirilen düzenlemeler ön planda tutularak, OSB Uygula Yönetmeliğinde yapılan değişiklikler ve yeni düzenlemeler üzerinde duruldu. 

Özellikle OSB’lerin organları, organların görev, yetki ve sorumlulukları, seçimleri, organ üyeliğine seçilme şartları, üyeliğin sona ermesi, OSB’lerde tahsis, tahsisin iptali ve sonuçları, tapu verilmesi; kiralama ve şartları, kiralamada hakim ve bağlı şirket ilişkisi konuları üzerinde ayrıntılı sunumlar yapıldı ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Bilgilendirmeler; OSB hukuku alanında yaptıkları çalışmalar ve geniş birikimleriyle tanınan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı önceki Hukuk Müşavirleri Avukat Önder Canpolat ile Avukat Ilgın Güler tarafından yapıldı.

İnteraktif geçen toplantıda katılımcıların sorularıyla, uygulama noktasındaki tereddütler ve farklılıklar giderilerek görüş birliği sağlanmaya çalışıldı.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive