Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.3.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM PROGRAMINDAN BİR BAŞARI DAHA!
Ön sözünü; halkla ilişkiler duayeni Betûl Mardin ve Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, son sözünü de Can Yılmaz kaleme aldı.
Kültür&Sanat 2021.-0.7- - 16:08:47

Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, editörlüğünü üstlendikleri “#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag’e İletişim” kitabı ile büyük bir başarıya daha imza attı.

İletişim ve halkla ilişkiler üzerine eğitim gören öğrencilerimiz; Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş ve Öğr. Gör. Turgay Yavaş’ın öncülüğünde büyük bir çalışmayı hayata geçirdiler. Ön sözünü; halkla ilişkiler duayeni Betûl Mardin ve Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın, son sözünü Can Yılmaz’ın yazdığı; editörlüğünü Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerimizin üstlendiği “#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag’e İletişim” başlıklı kitap, İnkılap Yayınevi’nden çıktı.

Küresel dünyada, değişen yaşam şartları ve bakış açıları göz önüne alındığında; günümüzde bilimde ve teknolojide akıl almaz derecede bir hız ve değişim görülmektedir. Bu kadar hızlı değişmelerin yaşandığı bir süreçte insan ilişkilerinde neden bir gelişme ve değişme yaşanmadığı sorusu önemlidir. Bu soruya; teknolojik döngünün insan hayatlarının önüne geçmesi, insana göre şekillenen teknolojiden ziyade, teknolojiye uygun şekillenen hayatlar ve ilişkiler anlayışı yanıtı, çok da yanlış olmayacaktır. Teknolojik değişmeler, kültürel özellikler, iletişimde sorun odaklı olmak, çözüm üreten süreçler üzerine odaklanamamak, bilgi ve ilgi eksikliği, hatta iletişimin öğretilemez kanısı bu durumu destekleyici diğer yanıtlar olarak sıralanabilir. İletişim, doğru zamanda, doğru kanalla, doğru alıcıya, doğru mesajı en doğru şekilde iletmektir. Bu doğru kavramının altını kalın çizgilerle çizen unsur ise “etkili iletişim becerileri” olmaktadır.

#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag’e İletişim adlı kitapta; kişilerarası iletişim kavramı, tanımı, süreci, iletişimin temel öğeleri, bunların işlevleri ve amaçları üzerinde ayrı ayrı duruluyor. Farklı dillerde iletişim kavramının nasıl ele alındığı ve ne anlama geldiğini inceleyen kitapta; kültür aktarım aracı olarak “atasözleri”ne yer verilerek, atasözleri, kültür, iletişim ilişkisi ortaya koyuluyor. İletişimi “Google”a sorarak arama motorunun da zaman içerisinde kendisini nasıl güncellediğine de yer vermeye çalışan kitap, mikropları inceleyerek bakteriler arasındaki iletişimi de sorguluyor. İletişimsizlik ve buna bağlı olarak da insanlar üzerinde yaratılabilecek iletişimsizlik olgusu irdelenerek, iletişim sürecini engelleyen sorunları ortadan kaldırabilmek amacıyla çözüm önerileri ve etkili iletişim yöntemlerine de yer veriliyor.

Kitapta; halktan beş bin kişiye, meslek profesyonelleri olarak nitelendirilen Türkiye’nin en gözde şirketlerinin kurumsal iletişim müdürlerine ve Türkiye’nin kanaat önderleri olan saygın isimlere “İletişim nedir?” sorusu sorularak günümüz iletişimi analiz ediliyor.

Ön sözünü; halkla ilişkiler duayeni Betûl Mardin ve Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın, son sözünü de Can Yılmaz’ın kaleme aldığı “#İletişim Bence, Dumandan (#) Hashtag’e İletişim” isimli eseri; Cem Yılmaz, Sunay Akın, Hülya Avşar, Cem Arslan, Hülya Koçyiğit, Güneri Civaoğlu, Zafer Algöz, Yılmaz Vural, Haldun Dormen, Üstün Dökmen ve Ceyhun Yılmaz destekleyerek iletişimi tanımlıyor.

Kitabın editörlüğünü üstlenen Üniversitemiz Gölyaka Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, hem teori, hem de pratiği bir arada deneyimleyerek önemli bir başarının sahibi oluyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive