Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.09.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
ALS HASTASININ YÜZÜ DOĞA GEZİSİYLE GÜLDÜ
Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 6 yıldır yatağa bağımlı olarak yaşayan ALS hastası 35 yaşındaki Özlem Özalkan'ın doğada bir gün geçirme isteğini yerine yetirdi.
Gündem 2018.08.09 - 17:41:33

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, 6 yıldır yatağa bağımlı olarak yaşayan ALS hastası 35 yaşındaki Özlem Özalkan'ın doğada bir gün geçirme isteğini yerine yetirdi.

Sosyal medya üzerinde göz işaretleriyle yazılar yazan, Afrika'da su kuyusu açılmasına öncülük eden ve kitap yazarlığı  yapan Özalkan, ailesine doğaya çıkmak istediğini belirtti.

Yaşam ünitelerine bağlı bir şekilde hayatını sürdüren kızın ailesi, bu durumu Düzce valisi Zülkif Dağlı'ya bildirdi. 

Bunun üzerine Vali Dağlı, Sağlık Müdürlüğü ekiplerini organize ederek, Özalkan'ı ambulansa Gölyaka ilçesine bağlı Güzeldere Şelalesi'ne getirilmesini sağladı. 

Sağlık ekiplerinin yardımıyla doğada gezdirilen hastanın yaşadığı mutluluk, gözlerinden ve yüzündeki gülümsemeden okundu. 

Vali Dağlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Özalkan'ın hastalığı süresince sadece odasındaki tavanı gördüğünü fakat, sosyal medya aracılığı ile birçok kampanyayı başlattığını vurgulayarak, “İhtiyaç sahibi insanlar için farklı şekillerde yardım kampanyası yürütüyor. Afrika'da 5 tane su kuyusu açtırmış. Sosyal medyayı çok iyi şekilde kullanıyor ve kitap yazıyor” dedi.

Özalkan'ın gözleri ile çocuk ve doğa kitapları yazdığını anlatan Vali Dağlı, şöyle konuştu: “Bize düşen kızımızı bir nebze de olsa rahatlatmak. Kır ve doğa ile buluşturma adına böyle bir faaliyeti yaptık. Onun en büyük talebinin doğa ile buluşmak olduğunu öğrendik. Bu kendisi için büyük bizim için küçük bir talepti. Biz bu talebi yerine getirmiş olduk.”

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise Özalkan'ın örnek bir kişilik olduğunu ve azmi ile başaramayacak hiçbir şeyinin olmadığını ifade ederek, “Kızımızın bu gayreti bizi çok mutlu ediyor. Kendisinden çok büyük dersler çıkarmamız lazım” diye konuştu.

 

“KIZIM GÖKYÜZÜNÜ GÖRDÜ, TEMİZ HAVA ALDI”

 

Baba Cihan Özalkan da kızının 10 yıldır sinir sistemi hastalığı ALS ile mücadele ettiğini, 6 yıldır tamamen yatağa bağımlı yaşadığını belirterek, şunları kaydetti: “Kızım 10 yıldır hasta, 6 yıldır ise yatalak. Sadece göz kasları çalışıyor ve bu şekilde anlaşıyoruz. Beslenmesini mama ile sağlıyoruz. Yatalak hasta olduğu süre boyunca doğaya çıkma isteği vardı biz de bunu Vali beye söyledik. Sayın Valimiz bu isteğimizi duyunca hemen harekete geçti ve yerine getirdi. Kızım gökyüzünü gördü, temiz hava aldı” şeklinde konuştu. (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8