Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
BEDİHA 10 YIL DAHA DÜNYA’DA FIRTINA ESTİRİR!
Üçüncü defa dünya şampiyonluğunu kazanarak dikkat çeken Tayland boksu (Muay Thaı) sporcumuz Bediha Taçyıldız, “Bu spor dalında eskiden Rus’lardan korkulurdu. Şimdi Türk’ler en iyi oldu” diyor. Bediha’nın mücadelesinde hedef olimpiyat biriciliği.
Gündem 2018.08.14 - 17:56:59

 

 

BAŞARI BASAMALARINI TEK TEK ÇIKTI

Düzce Postası’nı ziyaret ederek bilgi veren 21 yaşındaki sporcumuz, beş yılda 3 dünya, 2 Avrupa şampiyonluğunu kazanırken, nasıl bir çalışma içinde olduğunu, gördüğü desteklerin yanından karşılaştığı zorlukları da anlattı.   

Çalışkanlığı ve azmi ile basamak basamak dereceler elde eden Taçyıldız’ın şampiyonluğa giden yolunda bir kez dünya ikiciliği ve iki kez Avrupa ikinciliği ile bir de dünya üçüncülüğü bulunuyor.

 

KENDİ KİLOSUNDA RAKİBİ YOK

10 yaşından beri bu sporla ilgilenen genç sporcumuzun şu anda kendi kilosunda rakibi bulunmuyor.

“Amacım Fransa’daki 2024 olimpiyatlarına katılıp Türkiye’yi temsilen orada şampiyon olmak” diyen Bedia Taçyılız her yıl 3-4 kez dünyanın çeşitli ülkelerinde müsabakalara katılıyor.

Bugüne kadar 20’ den fazla ülkede müsabakalara katıldığını söyleyen Taçyıldız, bir yandan da Düzce Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü’nde eğitimini sürdürüyor.

Üniversite’nin takımında yer alan Taçyıldız, 67 kiloda katıldığı müsabakalarda her zaman başarı elde ediyor.    

 

BİROL AKSU: RAKİPLERİ BEDİHA İLE DÖVÜŞMEKTEN KORKUYOR

TÜRKİYE Muay Thai Federasyonu Doğu Marmara Bölge Başkanı Birol Aksu da, Düzce Postası’na yaptığı açıklamada, Bediha’nın 10 yıl daha dünyada fırtına gibi eseceğini söyledi ve çoğu rakiplerinin Bediha ile dövüşmektense müsabakalara katılmadan mağlup olmayı kabul ettiklerini bildirdi. Aksu, bu bakımdan böyle bir sporcuya daha fazla destek verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Başarılarının karşılığını göremiyorlar” diyen Aksu, “Tekvandoda verilen ödüller Muay Tai’de de verilmeli. Ancak ödül yönetmeliği yeni düzenlendi ve Muay Thai de dahil edildi. 2024 yılında düzenlenecek Fransa’daki Dünya Olimpiyatları’nda da Muay Thai dalında katılım ilk kez olacak. Bediha Taçyıldız da oraya katılıp şampiyonlukla dönmek için büyük çalışma ve azim içinde” şeklinde konuştu.

 

ÜNİVERSİTE DE DESTEKLEMELİ

DÜZCE Üniversitesi’nin de böyle başarılı sporculara daha fazla destek vermesi halinde başarıların birbiri ardına gelmesi Düzce’nin de onuru olacak. Zira şu anda Dünya Şampiyonasına katılan sporcularımızın çoğunluğu Düzce Üniversite’sinde okuyor. Türkiye seçmelerini de çoğunlukla üniversitemizin takımları kazanıyor.

Bediha Taçyıldız ise kazandığı şampiyonluklarla takımdan çıkan en başarılı sporcumuz oldu.

(Haber Merkezi)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Başarılı gençlerimiz, geleceğimizin teminatıdır. Başta Düzceliler olmak üzere, Milletimizi Şampiyonluk ile onurlandıran kızımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. İyi ki varsın Bediha. Seninle gurur duyuyoruz.
Celal ÇETİN - 16.8.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%61,36

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8