Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
MESAJLAR GİZLİ DEĞİL
WhatsApp mesajları sanıldığı gibi gizli değil. Yedekleme özelliği nedeniyle, hesabınızı ele geçiren, her yazışmanızı okuyabilir.
Gündem 2018.09.18 - 10:49:08

WhatsApp'ı hacklemek söylendiği gibi zor mu? iyi bir hacker WhatsApp ve diğer mesajlara ne kadar sürede girer? WhatsApp mesajları ile ilgili yedeklemeler yani konuşmalar ve içerikler cihaz üzerinde tutuluyor. Diğer bir ihtimalle senkronize olarak bir başka hesaba yedekleniyor. Buralara ulaşmak da WhatsApp ile ilgili bilgilerinize ulaşmak demektir. Yani bağlı mail hesaplarınıza ulaşabilir ve buradan mailinize bağlı olan her yere girilebilir.

Kimi zaman indirdiğimiz bazı uygulamaların hackerlara telefon dinleme ve veri indirmesi için zemin hazırladığı söyleniyor. Bu uygulamalar ve içerikleri nelerdir? Kesin olarak bu marka şu uygulama ya da bu uygulama demek doğru olmaz. Ancak bahsettiğimiz WhatsApp ve benzeri yazışma uygulamaları, çağrı kayıt uygulamaları, konum bilgisi tutan uygulamalar, bazı oyunlar ve sürekli internete bağlanmaya çalışan uygulamalar risklidir. Kurulumda uygulamanın istediği izinlere dikkat edilmeli ve bilinmeyen sitelerden, reklam içerikli uyarılarla gelen uygulamalar kurulmamalı. Sadece telefonlar değil evdeki televizyonlar ve kameraya bağlı alarm sistemlerinin de izleme ve dinleme cihazları haline geldiği biliniyor.

Telefon ve internete bağlı diğer iletişim araçlarında güvenliğimizi maksimum nasıl sağlarız? Konum, internet, bluetooth gibi diğer dışarıya bağlantı sağlayan tüm donanımları ihtiyaç dışında kapalı tutmak yeterli.

Son dönemde sosyal medyada sayfanıza kim baktı, ya da kişilik testleri gibi uygulamalar popüler oldu. Bu uygulamalar güvenli mi? Uygulamalar detaylarını ve edinilen yerleri bilinmiyorsa güvenli değildir. Hesabınıza erişim izni verdiğiniz bir uygulama için şu kadar güvenlidir demek yerine güvenli değildir demek daha doğru. İnternete bağlanabilen hiçbir cihaz güvenli değildir. Bunu bir evin bahçe kapısına benzetebilirsiniz. Kısa boylu kapıya tırmanamaz ama uzun olan atlar.

 

Türkiye'de kaç kişi siber saldırı, izlenme ve dinlemeye açık? Rakam verilebilir mi?

Türkiye'deki iş-sanat dünyası ve siyasetle uğraşan kişiler, şirketler şu an tamamen saldırıya açıklar. Bunu rakamla vermek yanlış olur ama her insan hacklenme potansiyelindedir. Şu an bir çok sanatçı ve tanınmış kişiler hacklenmekte. Hackerlar şu an telefonların sim kartlarını kopyalamayı başardı. Yani sosyal medya hesaplarınıza ve e-maillerinize telefon kodu koymak hackerların ekmeğine yağ sürmek anlamına geliyor.

(Kaynak: Takvim)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8