Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
SATILIK KONUT ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Ekonomi 2018.09.24 - 10:01:56

Yatırım yapmak ya da yaşamak için konut satın almak, ülkemizde birçok kişinin öncelikli amaçlarından birisidir.

Bu noktada satılık daire almadan önce bir takım hususlara dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle lokasyon, bu anlamda ön plana çıkmaktadır.

 

Lokasyona Önem Verin

Evin hangi konum üzerinde bulunduğu çok önemlidir. Bu duruma dair şunları söylemek gerekmektedir;

  • Ülkemizde her kentte alt, orta ve üst gelir seviyesine hitap eden bir takım semtler vardır. Bir evin değerini belirleyen en temel kriterlerin başında lokasyon gelir. İyi bir konum, aynı zamanda huzurlu bir yaşam anlamına da gelir.
  • Aynı eğitim durumuna ve gelir grubuna sahip kişilerin oturduğu semtlere göre bir seçim yapılmalıdır. Üst ve orta gelir grubunun yaşadığı yerler ideal ve tercih edilmesi gereken yerler olarak tanımlanmaktadır.
  • Evin bulunduğu yerin merkeze çok uzak olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu nokta çocuklu ailelerin, okula yakın yerlerden ev satın alması çok mantıklıdır. Eğer mümkünse evin, iş yeri ile arasında fazla mesafe olmamasını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu şekilde çok isabetli bir seçim yapabilirsiniz.
  • Satılık konut almadan önce bölgede adli olayların yaşanıp yaşanmadığı gibi konulara dair araştırma yapmak yerinde olacaktır. Çünkü güvenli mahalleler, her zaman yaşamak için en ideal semtler olarak tanımlanırlar.
  • Ulaşım sıkıntısı olmayan bölgelere ilgi gösterin. Otobüs, metro, tramvay ve minibüs duraklarına yakın yerler, size çok büyük bir avantaj sağlar.
  • Bunun yanı sıra sağlık merkezleri, alışveriş yapılacak yerler, marketler, fırın ve pazar gibi opsiyonların ev ile arasındaki uzaklığa da bakmak gerekmektedir.

 

 

Evin Özellikleri Çok Önemli

Konut alma noktasında dikkat çeken başka hususlar da vardır. Bunlar evin özellikleridir. Satın alınacak evin şu özelliklere sahip olması gerekir;

  • Satılık konut almadan önce en son modern mimari özelliklere sahip olan bir evi satın almak gerekmektedir. Eski evler, birçok konuda olumsuzluklar barındırır. Bu tip evlerde genellikle yalıtım yoktur. Bundan dolayı dışarıdaki en ufak ses bile evin içine sirayet eder. Isı yalıtımının da olmamasından dolayı, kış aylarında evler çok iyi bir biçimde ısınmaz. Bu yüzden yalıtıma dikkat ederek bir ev seçiminde bulunmak çok önemlidir.
  • Evin bulunduğu kat konusunda çok farklı görüşler vardır. Ancak bu konuda uzman olan kişiler her zaman, orta katı daha makul görürler. Zemin katta rutubet problemi olabilir. Güvenlik açısından tehlike arz edebilmektedir. En üst katta ise ısınma başarılı bir biçimde gerçekleşmeyebilir ve çatının akması gibi durumlar yaşanabilmektedir. Bundan dolayı orta kat çok daha idealdir.
  • Bir diğer husus ise iç yapıdır. Mutfağın modern olması, banyo ile tuvaletin sızdırmayan fayanslar ile döşenmesi çok önemlidir.

Satılık konut almadan önce mutlaka azami derecede bu hususlara dikkat etmelisiniz.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8