Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE’DE ALGI OPERASYONLARI SİNEVİZYON EŞLİĞİNDE ANLATILDI
Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) Derneği Başkanı Aslan Değirmenci, "Çok dikkat etmeliyiz. Bilişim ve medya gücünü elinde tutan kazanır" dedi.
Siyaset 2018.09.24 - 12:57:32

AK Parti Düzce Teşkilatı tarafından düzenlenen “Medya ve Algı Yönetimi” paneli, Düzce Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Panele konuşmacı olarak katılan Uluslararası Medya Enformasyon (UMED) Derneği Başkanı Aslan Değirmenci, sinevizyon eşliğinde iç kargaşa çıkartmaya ve ülkeyi yönetilemez hale getirmeye yönelik yapılan haberlerden izleyicilere örnekler gösterdi. Değirmenci, illegal yapıların sosyal medya paylaşımlarıyla kaosa nasıl zemin hazırlamaya çalıştıklarını da anlattı.

 

TERÖR MEDYASINA KURUSIKI BENZETMESİ

27 Mayıs, 12 Eylül ve 28 Şubat darbe süreçlerinde medyanın cunta tarafından kullanıldığını ifade eden Değirmenci, Gezi olayları, 7 Şubat MİT krizi, 17/25 Aralık küresel operasyonu, 15 Temmuz Darbe girişimi sürecinde de bazı gazetecilerin FETÖ’cülerle birlikte hareket ederek dezenformasyon yaptıklarını ifade etti. 12 Eylül ve 28 Şubat darbe süreçlerinin yargıya taşındığını, ancak cunta karargâhına destek veren medya mensuplarından hesap sorulmadığını belirten Değirmenci, “Özellikle 28 Şubat darbesi sadece bir askeri darbe değil, aynı zamanda medya darbesidir. Darbe sürecine psikolojik harekât desteği veren medya, son 6 yılda FETÖ ile omuz omuza vererek ulusal ve uluslararası arenada psikolojik harp merkezlerinde üretilen haberlerle milli iradenin tecellisini engellemeye yeltendiler, ulusal güvenliği tehdit ettiler. Yalan haber, manipülasyon, fitne ve fesat ile iktidarı hedef aldılar. Medya güçlerini bir silah olarak kullandılar. Sağduyulu medyanın ve Ak Parti iktidarının dik duruşuyla silahları etkisiz hale getirildi. Halen denemeleri var. Ancak şuan milletimizde her şeyin farkında; ve illegal yapılar kuru sıkı kadar etkisizler” dedi.

 

“GRİ PROPAGANDA İLE İKTİDARI HEDEF ALDILAR”

“Toplumu etki altına almak, Türkiye’nin iradesini sorgulamak için en sinsi propaganda türünün gri propaganda” olduğunu belirten UMED Başkanı Aslan Değirmenci, “Gri propaganda yönteminde; Kaynak belli değildir, haberler rivayete bağlıdır, gerçek dışı bilgi üretilir, çabuk yayılması sağlanır. Bu yöntemi kullanan illegal yapılar, Cumhuriyet mitingleri, Gezi olayları, 7 Şubat MİT krizi, 17/25 Aralık küresel operasyonu, 15 Temmuz Darbe girişimi sürecinde sosyal medya üzerinden Sosyo-psikolojik manipülasyon olarak bilinen algı operasyonu ile terör örgütlerini meşrulaştırmaya, Türkiye’nin iradesini sorgulamaya kalktılar. Materyallerini ise yalan, ajite etme, acı yarıştırma, yok sayma üzerine inşa ettiler” dedi.

 

“PİYASA DOLANDIRICILARI İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORLAR”

Son süreçte ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ekonomik savaşa karşı attığı adımları, bir takım çevrelerin etkisiz hale getirmek için bir takım manipülasyon denemelerinin olduğunun altını çizen Değirmenci, “Bu operasyonları yapanlar sadece piyasa dolandırıcıları değil, sosyal medya kullanıcıları ve bazı medya organları. Bu sosyal medya kullanıcıları ve medya organları, yapay yollarla menkul kıymet piyasa fiyatlarına müdahale edenlerle birlikte hareket ederek, yanıltıcı bir piyasa meydana getirmek; yatırımcıları olumsuz etkilemek peşindeler. İstikrar istemiyorlar” şeklinde konuştu.

 

“GELECEK BİLİM İLE ŞEKİLLENECEK”

Terör örgütlerinin ve küresel emperyalizmin faaliyetlerini sanal Dünya’ya taşıdığını ifade eden Değirmenci, “Teknoloji kullanılarak kitlelerin algıları kontrol edilmeye, yönlendirilmeye veya değiştirilmeye çalışılıyor. Çok dikkat etmeliyiz. Bilişim ve medya gücünü elinde tutan kazanır. Bilişim teknolojisi günlük insan yaşamının bütünleşik bir parçası oldu. Geri duran kaybeder. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın son süreçte başlattığı projeleri ve sanayiciye yönelik açıkladığı 16 maddelik destek paketini çok önemsiyorum. Gelecek hiç şüphesiz bilim ile şekillenecek” dedi.

 

SOSYAL MEDYA KULLANICILARINA UYARI

“Bir bilgiyi ve fotoğrafı teyit ettiremiyorsak, doğrulatamıyorsak sosyal medyada paylaşmayalım” diye uyaran Değirmenci, “Psikolojik savaş için açılan sahte hesapların algı operasyonlarına gelmeyelim. Resmi olmayan hiçbir sayfa ve profile itibar etmeyelim” dedi.

Seminerlerde Aslan Değirmenci sinevizyon eşliğinde iç kargaşa çıkartmaya ve ülkeyi yönetilemez hale getirmeye yönelik yapılan haberlerden izleyicilere örnekler gösterdi. Değirmenci, illegal yapıların sosyal medya paylaşımlarıyla kaosa nasıl zemin hazırlamaya çalıştıklarını da anlattı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8