Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
DÜZCE ÜNİVERSİTESİ YENİ ÖĞRENCİLERİ İÇİN ORYANTASYON PROGRAMI DÜZENLEDİ
Düzce ilinin tanıtımı, Düzce Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi ve burs işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.
Eğitim 2018.09.26 - 14:29:20

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Düzce Üniversitesi’nde eğitime başlayan yeni öğrencilerin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla “Oryantasyon Eğitim Programı” düzenlendi.

İki gün süresince devam eden Oryantasyon Eğitimi, Atatürk Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki Cumhuriyet Konferans Salonu, Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi’ndeki İstiklal Konferans Salonu ile diğer Yerleşkelerde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi’ndeki tüm Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarına yönelik düzenlenen programın açılışına, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Genel Sekreter Hasan Sadi Ateş, akademik birim yöneticileri ve öğrenciler katıldı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yeni öğrenciler için verimli ve başarılı bir yıl dileğinde bulunarak sözlerine başladı. Akademik bilgi ve derslerin önemini dile getiren Rektör Çakar, bunların yanında öğrencilerin sosyal yaşama katılmalarının da faydalı olacağını belirterek Düzce Üniversitesi’nde haftada ortalama beş etkinlik düzenlediğini sözlerine ekledi. Düzce Üniversitesi’nde öğrenci topluluklarıyla birlikte, farklı etkinliklere katılım sağlanabilecek kampüs ortamının fazlasıyla yer aldığına işaret eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin internet sitesi, sosyal medya kanalları, SMS gibi farklı iletişim kanallarında paylaşılan tüm hususların takibinin de öğrencilere kolaylık sağlayacağını söyledi.

Açılış konuşmasının sonrasında Düzce Üniversitesi akademik birim yöneticileri ve öğretim elemanları da, görev yaptıkları Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokullarıyla ilgili öğrencilere yol gösterici açıklamalarda bulundu. Birim yöneticileri, yaptıkları konuşmalarda iş ahlakı temeline dayanan, girişimci ve yenilikçi bireyler yetiştirmeye çalışacaklarını vurguladı. Öğrencilere, dijital endüstri çağına uygun, gerekli donanımları kazandıracaklarını ifade eden akademik birim yöneticileri, öğrencilerin de üstlerine düşen sorumlulukları yerine getirmelerinin önemi üzerinde durarak hayırlı, etkin ve verimli bir üniversite yaşamı temennisinde bulundular.

Açılış konuşmalarının ardından öğrenciler için hazırlanan Oryantasyon Eğitimi’ne geçildi. Her Fakülte, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulları için ayrı ayrı sunumların gerçekleştirildiği programlarda;  Düzce ilinin tanıtımı, Düzce Üniversitesi ile ilgili genel bilgiler, eğitim-öğretim süreçleri, öğrenci değişim programları, disiplin yönetmeliği, kredi ve burs işlemleri ile kütüphane, sağlık, kültür ve spor hizmetleri hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Düzce Üniversitesi’nin başarıları, projeleri, sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerinin de anlatıldığı programda, ulaşım imkanları ve öğrencilerin birçok konuda hayatını kolaylaştıracak bilgiler de aktarıldı.

“Oryantasyon Eğitim Programı” ile yeni öğrencilerin Düzce Üniversitesi’ne, eğitim görecekleri akademik birimlere, kampüs hayatına ve şehre kolay uyum sağlamaları amaçlandı.

 

 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8