Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
GERÇEKLİĞE ULAŞMADA MEDYA OKURYAZARLIĞI ÖNEMLİ
Prof. Dr. Çakar, ciddi faydaları olan Açık Kapı Günü ile bilgi yumağı biriktirdiklerini söyledi.
Eğitim 2019.-1.0- - 18:00:26

İletişimi tüm boyutlarıyla değerlendirerek farklı bakış açıları geliştiren #iletişimekiminin dördüncü gününde Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın da katıldığı oturumlar gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi tarafından duayen isimlerin katılımıyla düzenlenen #iletişimekimi Bireysel Kurumsal Toplumsal İletişim Paylaşımı Platformu’nun dördüncü günü, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin’in moderatörlüğündeki oturumla başladı. Programın ilk konuşmacısı olan Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melda Cinman Şimşek, “Bireyler, Toplumlar Açısından İletişimsel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı sunumunda iletişimi; insan kaynakları, teknoloji, ekonomik koşullar ve küresel dünya boyutunda değerlendirdi. Önemli tespitlerde bulunan davetli konuşmacı, iletişim mesleğinin de küresel değişimlerden fazlasıyla etkilendiğini dile getirdi.

Oturumun diğer konuşmacısı Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, “İletişim, Kuram, Kritik” başlıklı konuşmasında, iletişimi etkileşim alanını inceleyen bilim dalı şeklinde tanımladı. Günümüzde insanların ileti bombardımanına maruz kaldığına dikkat çeken Prof. Dr. Nigar Pösteki, medya gerçekliği ile hakikatin birbirinden farklı olduğunun altını çizerek iletilerin iyi analiz edilebilmesi ve gerçekliğe ulaşmada medya okuryazarlığının önemine vurgu yaptı.

Oturumun son konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Kurumsal Yönetişim Açık Kapı Uygulaması” başlıklı konuşmasında, iletişimi; insanların kendisini başkalarının yerine koyabilmesi şeklinde tanımlayarak, iletişimin en önemli kazanımının bilgi olduğuna işaret etti.

Yönetici olarak doğru karar verebilmek, adil olabilmek, güven ilişkisi kurabilmek ve bilgi sahibi olabilmek için 5 Kasım 2015 tarihinde Açık Kapı Uygulamasını Düzce Üniversitesi’nde başlattıklarını belirten Rektör Çakar, şu ana kadar gerçekleştirdikleri 24 Açık Kapı Uygulamasında yaklaşık 3 bin kişiyi dinlediklerini ve bunun bir başarı olduğunu sözlerine ekledi. Bu uygulamada güzel anılara sahip olduklarını dile getiren Prof. Dr. Çakar, ciddi faydaları olan Açık Kapı Günü ile bilgi yumağı biriktirdiklerini söyledi. Projesi olan öğrencilere ve akademisyenlere destek olduklarını ifade eden Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, şehirden vatandaşların da kendilerini ziyaret ettiği bilgisini paylaştı.

Usul, yaklaşım ve nezaket konularında hassas davranmanın da önemine değinen Rektör Çakar, öğrencilerin güzel bir ülke ve başarılı bir üniversitede olduklarını belirterek umutsuz olmamalarını temenni etti.

Günün öğleden sonraki programı, Düzce Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özkan Ertürk’ün moderatörlüğünde, IC Holding Kurumsal İletişim Direktörü Ece Gülser Özdemir’in “Çoklu Yapılarda Kurumsal İletişim ve Önemi” başlıklı sunumuyla başladı. Ece Gülser Özdemir, konuşmasında aidiyet duygusunun gelişmesi için kurumsal şeffaflığın önemine değindi. Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Kurumsal İletişim Müdürü Handan Erdoğdu ise “KKB’de İletişim Yönelimleri ve Sosyal Sorumluluk Anlayışı” başlıklı sunumuyla bilgi ve deneyimlerini paylaştı. KKB’nin kurumsal yapısından bahseden Handan Erdoğdu, düzenledikleri “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk yarışmasına en çok başvuru ödülünü Düzce Üniversitesi’nin kazandığını belirtti.

Düzce Üniversitesi Gölyaka Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nejla Özmen’in moderatörlüğündeki günün son oturumunda, Sabiha Gökçen Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, “Kurumlarda Kriz Yönetimi ve Kriz Yönetiminde İç Denetimin Önemi/Sabiha Gökçen Örneği” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, “Uluslararası İletişim Düzeni” konusunda bilgiler aktardı. Soyak Holding Kurumsal İletişim Müdürü Fatma Çelenk ise gerçekleştirdikleri iletişim uygulamalarından söz ederek öğrencilerimize iletişim alanında yol gösterici açıklamalarda bulundu.

#iletişimekiminin dördüncü günü, gerçekleştirilen oturumların ardından sona erdi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8