Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
TÜBİTAK YARIŞMASINDA DÜ ÖĞRENCİLERİNDEN İKİNCİLİK VE ÜÇÜNCÜLÜK BAŞARISI
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programları Başkanlığı tarafından her yıl üniversite öğrencilerine yönelik farklı kategorilerde düzenlenen Üniversite Proje Yarışmaları’nda, Düzce Üniversitesi öğrencileri ikincilik ve üçüncülük derecesi elde ettiler.
Eğitim 2025.-1.0- - 18:46:47

DÜZCE Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri, “2238 Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması”, “2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması” ve “2242 Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Projeleri Yarışmalarına”, İstanbul bölgesinden katıldı.

İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışmada; Düzce Üniversitesi mezun öğrencilerinden Fatih Demir ve Malik Nanto, “Fotovoltaik Panel Temizleme Cihazı” başlıklı projeleri ile 2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması Ürün Geliştirme kategorisinde 2.’lik ödülünün sahibi oldu.

Danışmanlığını yaptığı ve ödül kazandıkları projeyle ilgili görüşlerini dile getiren Düzce Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Emin Yıldırız, “Üniversitemizi, başvurusu değerlendirilerek sergiye davet edilen 50 proje içinden 3 proje ile temsil ettik. Marmara bölgesindeki pek çok devlet üniversitesini ve özel üniversiteyi geride bırakarak da 2.’lik ödülü kazandık. Öğrencilerimizi, bitirme projelerinde; mesleğe atılırken çalışmak istedikleri sektöre ve gözlemledikleri eksikliklere göre özel sektörün problemlerine çözüm aramaya teşvik ediyoruz. Üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel somut çıktılarından biri olan bu projede; güneş panellerinde verim kaybına neden olan PV panellerin kirlenmesine karşılık, kirliliğin belirlenmesi ve otonom şekilde panellerin deonize su ve fırçalı sistem kullanarak temizlenmesi sağlanmıştır. Ülkemizde PV panellerin temizlenmesi ile üretime ve panel ömrüne büyük katkı sağlayacak bu fikirlerinden ve özverili çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarıyla bizi gururlandırmaya devam etmelerini diliyorum. Özel sektör temsilcilerimiz, fikri olan öğrencilerimizi dinleyip onlara koşulsuz destek olduklarında, genç beyinler ve mühendisler değer üretebiliyorlar. Projemize destek olan sanayi ortaklarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“2238 Üniversite Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması - Tekno Girişimcilik kategorisinde ise; “Modüler Durum Bildiren Sigorta Devresi” başlıklı proje ile Düzce Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü son sınıf öğrencisi Ömer Ecir üçüncülük ödülü kazandı.

2209/A Destek Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen “Modüler Durum Bildiren Sigorta Devresi” başlıklı projenin danışmanlığını yapan Düzce Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Öztürk ise yaptığı açıklamada “Modüler Durum Bildiren Sigorta Devresi, bir evde sigorta attığında, ev sahibinin cep telefonuna mesaj atarak sigortanın attığını haber veren bir devredir. Tatil ve benzeri nedenlerle uzun süre evde bulunulmadığı zamanlarda; herhangi bir neden ile sigortanın atması sonucu buzdolabı veya derin dondurucularda bulunan yiyeceklerin erimesi, bozulması söz konusudur. Böyle bir durumda oluşan kalıcı kötü kokular ciddi sıkıntılar oluşturmaktadır.  Tasarlanan proje, sık yaşanan bu tür maddi ve manevi zararların önlenmesine yönelik olarak düşünülmüştür.” ifadelerini kullandı.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8