Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kardüz'e kayak merkezi projesi
Batı Karadeniz'in doğal güzellikleriyle ünlü Kardüz Yaylası'nda "çocuk dostu" kayak merkezi için projelendirme çalışması yapıldı .
Gündem 2018.11.19 - 17:12:44

 Batı Karadeniz'in doğal güzellikleriyle ünlü Kardüz Yaylası'nda "çocuk dostu" kayak merkezi için projelendirme çalışması yapıldı.

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Resul Taştan, Erguvan Tesisleri'nde Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) Dost Meclisi Toplantısı'nda iş adamlarına Kardüz Yaylası hakkında sunum yaptı.

Bölgeyi incelediğini anlatan Taştan, yaylaya "çocuk dostu" kayak merkezi yapılması konusunda projelendirme çalışması yaptıklarını söyledi.

Taştan, bölgeye yatırımcı beklediklerini dile getirerek, "Kardüz'den güzel bir çocuk dostu kayak merkezi olur. Büyük ve profesyonellere yönelik değil. Yükselti olarak büyük bir kayak merkezi olmaya uygun görmedim. Pist alanları da o kadar geniş değil ama yeni başlayanlar için, çocuklar için, günübirlikçiler için güzel bir alan. Kardüz'ün yazın, kıştan daha dolu olacağı inancındayım. Yanında Topuk Yaylası gibi 5-6 tane futbol sahası yapılırsa, Topuk Yaylası'nın iki katı otel yapma izni var orada. 380 yataklı otel izni var. Bu, belki bir miktar artırılabilir." ifadelerini kullandı.

Bölgenin çok güzel olduğuna işaret eden Taştan, "Bölgemiz coğrafi olarak çok güzel. Engebeli ve her türlü ağacın yer aldığı bir bölge. Bölge gelişmeye açık, şu ana kadar yatırım veya işlem olmamış. Bölgede yatırımın başlaması için turizm tesis alanlarının tahsise çıkması gerekiyor." diye konuştu.

Taştan, bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamlarına yardım edileceğine dikkati çekerek, bölgenin Kartalkaya ve Kartepe'ye yaz-kış alternatif olmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8