Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Emekli öğretmenler eğitim müzesinde
Düzce'de ikamet eden emekli öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü daveti ile geldikleri Eğitim Tarihi Müzesi'nde, meslek yıllarında yaşadıkları materyalleri inceledi.
Eğitim 2018.11.23 - 09:38:30

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konuralp Anaokulu ile birlikte ortaklaşa düzenlenen programda, Konuralp Bölgesi'nde 1940-1995 yıllarında eğitim veren öğretmenler Eğitim Tarihi Müzesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette duygu dolu dakikalar yaşayan emekli öğretmenler, kendi okul yıllarındaki belge ve fotoğrafları görünce göz yaşı döktü.

Emekli öğretmenlerden Nevin Dokumacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, lise yıllarında çekilmiş olan fotoğrafını gördüğünü ve çok duygulandığını söyledi.

Çok duygulandığını vurgulayan Dokumacı, şöyle konuştu: “Böyle bir şey olacağını hiç tahmin etmedim. Fotoğrafta kardeşimin eşi de var. Çok mutlu oldum, eski günleri andım. Öğretmenlerimize böyle bir şey yaşattıkları için teşekkür ederim. Gerçekten duygulandım.”

 

“GEÇMİŞE DOĞRU BİR YOLCULUK YAPTILAR”

 

Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise, Düzce Eğitim Tarihi Müzesi'ni geçen yıl hizmete açtıklarını söyledi.

Müzede, eğitim tarihine ait bir çok materyalin bulunduğunu aktaran Yiğit, “Konuralp Bölgesi'nde yaşayan emekli öğretmenlerimizi burada ağırladık. Burası onlar için çok anlamlı bir mekan, hep birlikte burada yaşadık o yılları. Burada kendilerine ait bir çok iz buldular. Hatta kendi fotoğraflarını gören öğretmenlerimiz çok mutlu oldu, geçmişe doğru bir yolculuk yaptılar” şeklinde konuştu.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8