Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Gözleri Kapalı Maç Yaptılar
Etkinliği yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Cem Yağmuroğlu, etkinliğin amacının öğrencilere engelli bireylere karşı bir farkındalık kazandırmak olduğunu belirtti.
Eğitim 3.12.2018 - 15:55:37

Düzce Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri,3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle ilginç bir etkinliğe imza attılar.

Beden Eğitimi Öğretmeni Cem Yağmuroğlu önderliğinde Spor Kulübü öğrencileri gözlerini bandajlarla kapatarak futbol maçı yaptılar.

Etkinlik öncesi Okul Müdürü Dursun Ali Yavuzyiğit öğrencilere kısa bir konuşma yaptı. Yavuzyiğit, herkesin potansiyel birer engelli adayı olduğunu ve bu nedenle engellilere toplumda gereken saygı ve sevginin gösterilmesi gerektiğini söyledi. Onlara acımaktan daha ziyade anlayıp, onlarla birlikte yaşama alışkanlığının kazanılması gerektiğini vurgulayan Yavuzyiğit, bu futbol maçı etkinliğinin amacının da bu farkındalığı yaratmak olduğunu dile getirdi.

Öğrenciler içinde zil olan görme engelli top ile maç yapmaya başladılar. Diğer öğrencilerin de ilgi ile izlediği maçta öğrencilerin çok zorlandığı görüldü.

Etkinliği yapan Beden Eğitimi Öğretmeni Cem Yağmuroğlu, etkinliğin amacının öğrencilere engelli bireylere karşı bir farkındalık kazandırmak olduğunu belirtti.

Öğrenciler etkinlik sonrası, engelli yaşamamın ne kadar zor olduğunu bildiklerini, ama ne kadar zor olduğunu gözleri kapandıktan sonra daha iyi anladıklarını söylediler.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Gerçekten ilginç ve yaratıcı bir etkinlik.
zong - 3.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%54,41

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8