Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce’yi; Birlikte Yöneteceğiz
AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı ve Bilim Sanayi Teknolji önceki Bakanı Dr. Faruk Özlü, “Sadece çöp toplayan, temizlik yapan belediye değil; sosyal hizmetlerde, sanatta, kültürde ve çevrede göz dolduran bir belediye yönetimi inşa edeceğiz. Teknolojinin tüm imkânlarını Düzceli kardeşlerimizin emrine sunacağız” dedi.
Siyaset 3.12.2018 - 21:07:08

Bilim Sanayi Teknoloji önceki Bakanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı Dr. Faruk Özlü, sevenleri tarafından Düzce girişinde büyük bir coşkuyla karşılanmasının hemen ardından, Kültür Merkezinde partililere seslenerek seçim startını verdi.

Sözlerine; “Doğduğum, büyüdüğüm bu güzide şehre hizmete devam etmeme imkân veren saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Düzceli kardeşlerime teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Özlü; “Masanın her tarafında bulunmuş bir kardeşiniz olarak her şeyden önce şunu ifade etmek isterim ki; Düzce’ye hizmet etmek, benim için şereflerin en büyüğüdür. Bürokraside, milletvekilliğimde, komisyon başkanlığımda ve bakanlığım sırasında; her zaman Düzceli kardeşlerime hizmet etmenin gayreti içinde oldum. Tüm bu görevlerimde; hiç kimseyi birbirinden ayırmadım. Hiçbir koşulda adalet ve hakkaniyet çizgisinden ayrılmamaya özen gösterdim. Milletvekilliğim ve bakanlığım döneminde; Düzce’yi en iyi şekilde temsil ettim. Az konuştum, çok çalıştım. Her zaman ‘Düzce için daha fazla ne yapabilirim’ sorusuna cevap aradım” dedi.

 

“DÜZCE’NİN, BAZILARI 20 YILI AŞKIN ÇÖZÜLEMEMİŞ SORUNLARINI ÇÖZDÜK”

 

Düzce’nin, bazıları 20 yılı aşkın çözülememiş sorunlarını çözdüklerinin altını çizen Özlü; “Bakanlık görevinden ayrıldıktan sonra, hafızası zayıf veya iyi niyetli olmayan bazı kesimlerin, benim görevde iken Düzce’ye ne yaptığımı sorduklarını gördüm. Sevgili kardeşlerim, Benden önceki Düzceli bakanlarımız, merhum Kemal Demir ve Avni Akyol ile sayın Yaşar Yakış Düzce için ne yaptılarsa, ne yapmak istedilerse ben de onu yaptım. Diğer illerin bakanları illerine ne yaptılarsa, ne yapmak istedilerse, ben de onu yapmaya çalıştım” ifadelerini kullandı.

 

DÜZCE’NİN EN ÖNEMLİ 5 SORUNUNUN NASIL ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ ANLATTI..

 

Dr. Faruk Özlü sözlerine şöyle devam etti; “Bu konuyu biraz açmak istiyorum. 7 Haziran 2015 yılında milletvekili adayı olduğumda Düzce’nin gündeminde olan, herkesin konuştuğu 5 sorun vardı. Daha rahat anlaşılabilmesi için her birini nasılı ile birlikte, hikâyesi ile anlatmak istiyorum.

 

1- KÜLTÜR MERKEZİ

 

İnşaatına 1994 yılında başlanmış 2015 yılına gelinmiş ancak hala bitirilememişti. Bu sorunu ele aldım. Öğrendim ki; Düzce Kültür Merkezi inşası işi Sayıştay’da yargılanıyor. Sayıştay’a gittim, hangi dairede yargılandığımızı öğrendim. Görüşmeler yaptım. Bu görüşmelerimden birine o tarihte başkan yardımcıları olan sayın Murat Caymaz ile sayın Ali Güney bey de katıldı. Sayıştay’daki hukuki sorunu çözdükten sonra, yarım kalan inşaatın kurban bayramına kadar tamamlanmasını, bir ramazan bayramında o günkü belediye başkanımızdan siz değerli basın mensuplarımızın önünde rica ettim. Biliyorsunuz kurban bayramı bayramlaşmasını ilk defa bu binada yaptık. Değerli kardeşlerim, elbette ben tek başıma yapmadım. Hep birlikte yaptık. Ama ben öncülük ettim, liderlik yaptım. Bu sorunu bu şekilde çözmeseydik, bugün hala bu toplantıyı müftülük konferans salonunda yapıyor olabilirdik.

 

2-KALICI KONUTLARDAKİ METRUK İŞYERLERİ

 

2015 yılında Düzce’de en çok konuşulan ve yazılan konulardan biri de buydu. Üniversitede asistanlık ve doktora yapmış bir kardeşiniz olarak, Düzce’yi bir üniversite şehri yapmak istiyordum. Bu konuyu değerli milletvekili arkadaşlarım sn. Fevai Arslan ve sn. Ayşe Keşir’e açtım. Birlikte öğrenci yurtlarından sorumlu Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısına gittik. Anlaştık, o tarihteki valimizi arayarak il özel idaresi üzerinden işlemleri başlatmasını rica ettim. Bugün bu binalarda 1706 öğrenci kalıyor. Bugün Düzce, Türkiye’de üniversite öğrencilerinin yurt sorunu olmayan nadir illerinden biridir. Biliyorsunuz bu işyerleri yapıldıkları tarihten beri boştu.

 

3- DEVLET HASTANESİ

 

Benim Bakanlık yaptığım dönemde bitti. TOKİ ile yürüttüğüm görüşmeleri, müteahhitle yaptığım müzakereleri, müteahhidi gece yarısı saat 02.30’da yatağından kaldırıp nasıl bitirme sözü aldığımı tek tek anlatırım. Bazı kamu görevlilerinin kabul işlemlerinde çıkardığı zorlukları nasıl aştığımızı sayın Arslan ve sayın Keşir’e sorun. 4- Otogar : İnşaatı bizim takip ve baskılarımız sonucunda tamamlandı.

 

5- OSB-OTOGAR-OTOBAN BAĞLANTI YOLU

 

En iyi takip ettiğim konulardan biri olmuştur. Dönemin ulaştırma bakanı sayın Ahmet Arslan’ı Düzce’ye davet ettim. Sayın Arslan Düzce’ye teşrif ettiler. Bağlantı yolunun 29 Ekim 2018 artı eksi bir gün olmak üzere açılmasını kararlaştırdık. Benim bakanken ne yaptığımı soranlar, bırakın Düzce’ye bir bakan getirmeyi, bir bakandan randevu alıp görüşemezler. Bırakın Düzce’ye bakan getirmeyi, Düzce’ye bir daire başkanı bile getiremezler. Burada bu vesile ile sizinle bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Bakanlık görevinden ayrıldıktan sonra, yani daha iki ay önce karayolları bölge müdürümüz (Öner Özgür bey) aradı, bağlantı yolunun inşaatının 29 Ekime biteceğini. Ancak ASELSAN tarafından yapılmakta olan OGS-HGS sistemine ait bazı eksik parçaların yurtdışından getirilmesinin 4 ila 6 ay arasında bir zaman alacağını, bu sebeple bağlantı yolunun açılışının 6 ay kadar gecikeceğini söyledi. Aselsan genel müdürü ve yönetim kurulu başkanı ile görüşmemi, ASELSAN’dan OGS-HGS sistemlerinin tedarikini hızlandırmasını istememi söyledi. Aselsan yönetim kurulu başkanını (Haluk Görgün beyi) aradım, rica ettim. Sağ olsun yardımcı oldu. Ve bu bağlantı yolu 12 Kasım'da açıldı.

 

6- AKÇAKOCABEY SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ

 

Düzce Üniversitesi Akçakocabey siyasal bilgiler fakültesinin kuruluşunu öngören bakanlar kurulu kararının altında kimin imzası vardır? Bir bakın sevgili kardeşlerim; benim imzam vardır. Biliyorsunuz yıllardır Akçakoca’ya bir işletme fakültesi kurulması konuşulurdu. Akçakoca’da da yarım kalmış bir inşaat vardı. Akçakocabey adına bir fakülte kurmak benim fikrimdir. Düzce Tıp Fakültesinin kuruluş kararında o günün TBMM bütçe plan komisyonu üyesi sayın Necmi Hoşver’in, Akçakocabey siyasal bilgiler fakültesinin kuruluş kararında 65. Hükümetin bakanlar kurulu üyesi olan Faruk Özlü’nün imzası vardır.

 

7- TEKNOPARK BİNASI

 

Şimdiki rektörümüz (Nigar hoca) sevinçle bana dedi ki "Bakan Fikri Işık bey ile görüştüm. Bana teknopark binası yapımı için 3 milyon TL vereceğine söz verdi". Bu görüşmemizden yaklaşık 6 ay sonra ben Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı oldum. Düzce Üniversitesi Teknopark Binası yapım işini önceliklerim arasına aldım. Faydalı kullanım alanı kısıtlı olması sebebi ile daha önce yapılan projeyi iptal edildi. Şimdiki proje 28 milyon 750 bin TL’ye ihale edildi. Bakanlığım bütçesinden Düzce Teknopark’a 28 milyon 750 bin TL’yi hibe olarak gönderdim. Parası olduğu için inşaat 10 ayda tamamlandı. Faruk Özlü olmasaydı rektörümüzün Düzce Teknopark için Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan alabileceği miktar 3 milyondu. Bakın bu para ile teknopark binasının bugün ancak yüzde 10'u biterdi. Sevgili kardeşlerim Düzce’ye 28 milyon 750 bin değil, 28 kuruş faydası olmayanlar, utanmadan sıkılmadan “Bakan Düzce’ye ne yaptı ki?” diye konuşuyorlar.

 

8- AKÇAKOCA OSB

 

Sevgili kardeşlerim sizlere soruyorum. Akçakoca OSB kuruluş kararının altında hangi bakanın imzası vardır? Akçakoca Belediye Başkanı Akçakoca OSB'nin kuruluş kararının altında hangi bakanın imzası vardır size söylesin. Sayın başkan hukuki sorunlarının çözümünü takip etmedim mi?

 

9- ÇİLİMLİ OSB

 

Bakanlık görevim sırasında OSB'nin kamulaştırma ihtiyaçları için Çilimli OSB ye kaç milyon TL gönderdim? (8,5 milyon) arazi sahipleri fiyat takdir komisyonu tarafından belirlenen bedeli kabul etselerdi ihtiyaç duyulan paranın tamamını gönderecek miydim? Evet.. Yaklaşık 32 milyonun tamamını gönderecektim.

 

10- SOKAK HAYVANLARI İÇİN REHABİLİTASYON VE BAKIM MERKEZİ

 

Bu konuyu istismar edenler, hakir görenler var. Sevgili kardeşlerim, burası Avrupa Birliği standartlarında bir yer. Şu kadarını söylemeliyim ki sevgili kardeşlerim, hayvan sevgisi olmayan da insan sevgisi de olmaz. İçinde insan sevgisi olmayan da insan olamaz. Atalarımızın kanadı kırık kuşlara bakmak için vakıflar kurduğunu, peygamber efendimizin kedileri olduğunu ve onları çok sevdiğini hatırlatmak isterim. Bizim medeniyetimizi bilmeyenlerin, kafasında bir medeniyet telakkisi olmayanların, vahhabi, DAEŞ zihniyetlilerin bunu anlaması zor.

 

11- DÜZCE ÇEVRE PLANI TADİLATI

 

Düzce çevre düzeni planı tadilatı için en az bir yıl çalıştık. Bakan sıfatımla ilgili bütün bakanlıkların temsilcilerini bakanlığıma çağırdım, koordine ettim. Düzce ili çevre düzeni planını tadil ettik. Düzce’ye yatırım yapılabilmesinin önünü açtık.”

 

“DÜZCE’YE BAŞKA HANGİ HİZMETLERİ GETİRDİĞİMİZİ TEK TEK ANLATACAĞIM”

 

Konuşmasına, “Önümüzde yaklaşık dört aylık bir süre var. Bu süre içinde; bakanlığım döneminde ne yaptığımı, Düzce’ye hangi hizmetleri getirdiğimi yılmadan, usanmadan, tek tek anlatacağım” diyerek devam eden Özlü, “Geçen iki yıl içerisinde Düzce’ye hangi hizmetleri getirdiğimizi sizler de tek tek anlatmaya var mısınız? Yine bu süre içinde önümüzdeki 5 yılda Düzce’ye neler yapacağımızı da bir bir anlatacağız” İfadelerini kullandı.

 

“ŞİMDİ SIRA DÜZCE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEDE”

 

“Şimdi sıra Düzce’nin çehresini değiştirmede” diyen Özlü, “Düzce’yi büyük hedefleri olan, vizyonu ile göz dolduran bir kent haline getireceğiz. Tüm görevlerimde ve temsil ettiğim her makamda, bir elim ve bir gözüm hep sizlerin üzerinde, hep sizlerin omzunda oldu. Daha önceki seçimlerde sizlerin huzuruna hep milletvekili adayı olarak çıktım. Şimdi ise AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı olarak, bambaşka bir heyecanla ve umutla karşınızdayım” şeklinde konuştu.

 

“DÜZCE BİZİM EVİMİZ”

 

Özlü sözlerine şöyle devam etti; “Sevgili kardeşlerim, Düzce bizim evimiz. Bu evin içinde yaşayan herkes, ailemizin birinci sınıf bireyidir. Bu evin düzeni, tertibi, temizliği ve huzuru; hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu nedenle; sadece seçime kadar değil, her zaman ve her durumda, ‘ben yok, biz varız’ Seçim kazanmak ve belediye yönetmek; bir ekip ve dayanışma işidir. AK Parti teşkilatlarının her üyesi; bu ekibin bir parçasıdır. Ben; seçim sürecinde ve inşallah Belediye Başkanlığı dönemimde, ekip çalışmasıyla başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Hep birlikte çalışacağız ve hep birlikte Düzce’mize hizmet edeceğiz. Ak Parti’nin belediyecilikteki geleneksel başarısını Düzce’ye de taşıyacağız. İçi boş vaatlerle değil, somut projelerle hemşerilerimizin karşısına çıkacağız. Sadece çöp toplayan, temizlik yapan belediye değil; sosyal hizmetlerde, sanatta, kültürde ve çevrede göz dolduran bir belediye yönetimi inşa edeceğiz. Teknolojinin tüm imkânlarını Düzceli kardeşlerimizin emrine sunacağız. Akıllı şehir yönetimi, dijital belediyecilik gibi kavramları somut bir biçimde hayata geçireceğiz. Düzce’yi; bu şehirdeki herkesle birlikte, herkesin taleplerini göz önüne alarak yöneteceğiz. Bildiğiniz gibi; bugün 3 Aralık dünya engelliler günü… Tüm engelli kardeşlerime sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Engelli bireylere sahip olan ailelere, biz de sahip çıkacağız. Bizim belediyeciliğimiz Recep Tayyip Erdoğan belediyeciliği olacak. Belediyecilik çalışmalarımızda Cumhurbaşkanımızı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı örnek alacağız. 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’da Belediye Başkanı olarak ne yaptıysa, biz de Düzce’de daha küçük ölçekte aynısını yapacağız.”

 

“BİZİM DİLİMİZ SEVGİ DİLİDİR”

 

AK Parti Düzce Belediye Başkan adayı Dr. Faruk Özlü sözlerini şöyle tamamladı; “Sevgili kardeşlerim, şimdi artık birlik, beraberlik ve dayanışma zamanıdır. Seçim gününe kadar, sizlerle birlikte her kapıya gideceğiz, her eli sıkacağız, herkesin derdini ve taleplerini dinleyeceğiz. Geçen üç yıl içinde kavgalara son verdik. Hiç kimse ile kavga etmedik. Hiç bir zaman öfke dili kullanmadık, bundan sonra da kullanmayacağız. Bizim dilimiz sevgi dilidir. Ancak, özellikle benim bakanlık görevinden ayrılmamdan sonra kavga seviciler canlanmaya başladı. Görüyorum ki eski günlerini özlemişler, bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bizim yolumuz; bu toprakların manevi fatihleri hoca Ahmet Yesevilerin, Yunusların, Hacı Bektaş-ı Velilerin, Mevlanaların yoludur. Yunus gibi; ‘yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz’. Mevlana gibi ‘her söze verilecek bir cevabımız vardır ancak.....’ diyeceğiz. Bizim dilimiz; öfke değil, sevgi dili olacak. Kimseyle kavga etmeden, rakiplerimizi küçümsemeden, saygıyla, sevgiyle ve hoşgörüyle; centilmence bir seçim kampanyası yapacağız. Biz ter döktükçe, ülkemiz kazanacak, Düzce’miz kazanacak. O yüzden; ‘durmak yok yola devam’ diyoruz. Eski ve yeni dönem milletvekillerimiz burada… Belediye başkanlarımız burada… İl başkanımız burada… Merkez ilçe başkanımız burada… İlçe başkanlarımız burada… Kadın kolları başkanımız burada… Gençlik kolları başkanımız burada… Muhtarlarımız burada… Mahalle temsilcilerimiz burada… Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
sayın özlü hatırlatmak isterın etrafındakıler hatırlatmaz mesela kentsel dönüşüm sdatyum işi sanai fuar alanı cevre yolları eftenı karduz asar deresı kücük melen konuralp deresı etrafının 100 mt istımlak edılıp yaşam alanı yapılması hasdarlı okullar hastane yapılması otapark sorunu oyuncak osb gümüşava sayın özlü 2 yıl yanına hayırlı olsuna gelırler son 2 ikiyıl güle güle demeye gelırler bakarsın hıc hızmet olmadan görevın bıtmış daha önce öyle oldu ben inanmıyorum ama secıme kadar somut adım atılırsa fıkrım degışir yoksa işler zor
vadandaş - 4.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,94

SAYIN ÖZLÜ BAKANLIKTA NE YAPTIDA ŞİMDİ NE YAPACAK. ATMA FARUK DİN KARDEŞİZ. SADECE HAYAL DÜNYASINDA YAŞIYORSUNUZ. İL BAŞANIYLA , ZATEN TÜM SANAYİCİ VE ESNAFI PARTİYE KÜSTÜRDÜNÜZ. İŞİNİZ ZOR. AK PARTİLİ OLARAK OY VERMEYECEĞİM. VERDİRMEYECEĞİM. CANIMIZ ÇOOK YANDI.
DÜZCELİ ESNAF - 4.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,14

SAYIN BAŞKAN ADAYI ÖZLÜ, EFTENİ GÖLÜNÜ UNUTTU GALİBA, HANİ DOSYASINI HAZIRLADIĞI SONRA İMZALANMAK ÜZEREYKEN VAZ GEÇİP GERİ ALDIĞI EFTENİ PROJESİNDEN BAHSEDİYORUM. BAKAN OLDUĞUNDA YAPAMADIKLARINI BAŞKAN OLUNCAMI YAPACAKMIŞ, E OLSUN Bİ GÖRELİM BAKALIM NE YAPACAĞINI, OLABİLİRSE TABİ. PARTİ İÇİNDE BİLE AYIRIMCILIK YAPARAK PARTİNİN TABANINI KÜSTÜRDÜNÜZ
PARTİLİYİ KÜSTÜRDÜNÜZ - 4.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,61

Düzce`nin cöpünü ve cöp sorununu cözmeniz gerekiyor. Sn. Mr. Özlü.
gelde icme - 4.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%55,00

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8