Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
20.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
İlk Aboneliği Muzaffer Yiğit Aldı
Aksa Doğalgaz, Yığılca’ya doğal gaz arzı sağlanmasıyla birlikte, bin konuta eşdeğer aboneye doğal gaz arzı sağlamayı öngörüyor.
Gündem 5.12.2018 - 13:21:42

5,5 milyon lira değerinde yatırımla doğal gaz ulaştırılan Düzce’nin Yığılca ilçesinde abone alımı başladı; aboneliğini ilk gerçekleştiren ise Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit oldu. Doğal gaz ile konforlu yaşama adım atmak isteyen vatandaşlar, Aksa Doğalgaz Yığılca ofisine gelerek abonelik işlemlerini başlatabilirler.

2005 yılından beri doğal gaz kullanan ve yaklaşık 85 bin doğal gaz abonesi olan Düzce’nin, Yığılca ilçesi de doğal gazla buluştu. Yığılca’da ilk doğal gaz aboneliğini ise Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit gerçekleştirdi. Abone olmak isteyen vatandaşlar, 4 Aralık 2018 tarihi itibarıyla hizmet vermeye başlayan Yığılca ofisinde işlemlerini başlatabilecek.

Türkiye’nin dört bir yanındaki 27 il, 179 ilçe ve beldede, 3 milyona yaklaşan abonesini doğal gazla buluşturan Aksa Doğalgaz, Yığılca’ya doğal gaz arzı sağlanmasıyla birlikte, bin konuta eşdeğer aboneye doğal gaz arzı sağlamayı ve il genelinde sanayi kuruluşları ile birlikte yılda 250 milyon metreküp doğal gaz kullanılmasını öngörüyor.

 

DOĞAL GAZ FATURASINDA YÜZDE 35

TASARRUF SAĞLAMAK MÜMKÜN

 

Aksa Düzce Ereğli Doğalgaz, kış aylarında tasarruflu doğal gaz kullanımı için önerilerini de açıkladı. Radyatörlerin çevresinin kapatılmamasından ısı yalıtımına kadar alabileceğiniz küçük-büyük önlemlerle konfor sıcaklığınızdan ödün vermeden ekonomik ısınacağınız bir kış geçirebilirsiniz.

-Termostatı sadece 1 derece düşük sıcaklığa ayarlamak yüzde 6-7'ye varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.

-Isı kaybının büyük bir çoğunluğu, çatı, duvar ve pencerelerin ısıyı içeride tutacak özellikte olmamasından kaynaklanır. Çatı, dış duvar yalıtımı ve çift camlı pencere sistemi yaptırarak yüzde 35’e varan oranlarda, konut başına yıllık yaklaşık 850 TL tasarruf edilebilir.

-İhtiyacınızdan daha büyük ya da daha küçük kapasiteli kombi almak doğal gazın verimli kullanılmasını engelleyebilir. Yoğuşmalı kombiler, standart cihazlara göre yüzde 15 daha verimlidir.

-Her kış başında kombi bakımının düzenli olarak yaptırılması, mevcut problemlerin tespit edilmesi ve varsa onarılması, kombi arızalarından kaynaklı yüksek faturaları önlemenize yardımcı olur.

-Termostatik vanalar, sıcak suyun radyatöre geçişini, oda sıcaklığı ayarladığımız değere erişince kısar veya tamamen kapatır. Sonuç olarak, sıcak su akışının kesilmesi, kombi ya da kazanların daha az çalışmasını ve yüzde 15’e varan oranlarda doğal gaz tasarrufu sağlar.

-Kombi yeniden çalıştırıldığında, soğumuş evi ısıtabilmek için daha fazla çalışır ve doğal gaz harcar. Evden çıkarken kombiyi kapatmak yerine düşük sıcaklıkta çalıştırmak yakıt tüketiminin azaltılmasına yardımcı olur.

-Radyatörlerin üstünde ya da önünde perde, mobilya ya da mermer bulunması çamaşırları oda içerisinde kurutmak yakıt tüketimini artırır. 

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8