Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
21.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce'de Obezite Merkezi Açıldı
Rektör Çakar, hastanenin açtığı farklı merkezlerle bölgeye sunduğu sağlık hizmetleri için de ayrıca gurur duyduklarını sözlerine ekledi.
Sağlık 11.12.2018 - 09:54:20

Bölgesine önemli sağlık hizmetleri sunan Düzce Üniversitesi, çağımızın en büyük sağlık sorunlarından olan obeziteye karşı etkin mücadele yürütecek Obezite Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Üniversite Hastanesi bünyesindeki Obezite Merkezi’nin açılışına; Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Safinaz Ataoğlu, Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, öğretim elemanları, hastane çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Başhekim Yardımcısı ve Obezite Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, gurur verici bir gün yaşadıklarını belirterek, 2006 yılında Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda başladıkları obezite süreci hakkında bilgiler paylaştı. Merkezin kurulması sürecinde kendilerine destek olan başta Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay’a teşekkür etti.

Obeziteyi dünyada mevcut koşullar içerisinde en önemli sağlık sorunu olarak nitelendiren Prof. Dr. Pehlivan, bu mücadelenin süreç yönetiminde oluşturdukları ekibi tanıtarak emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı Obezite Merkezi Programı’na aktif katılım gösterdiklerini ve Düzce Obezite Merkezi’nin ilk 30 merkez arasında yer aldığını vurgulayan Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, Merkezin obezite hastalarına modüller şeklinde hizmet vereceğini sözlerine ekledi. Multidisipliner ve davranışçı yaklaşımı benimsediklerinin altını çizen Prof. Dr. Pehlivan, bölgeye daha da kaliteli sağlık hizmeti sunmayı sürdüreceklerini ifade etti.

Programda konuşan Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, ülkemizde yer alan 30 merkezden biri olan Obezite Merkezi’nin açılışını yaptıklarını belirterek, bugünün Üniversite ve Düzce için gurur verici olduğunu dile getirdi. Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar başta olmak üzere Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan ve ekibinin yoğun çabasıyla yürütülen sürecin Merkeze dönüştüğüne işaret eden Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, Obezite Merkezi’nin bölgemize hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, güzel bir günde bir araya geldiklerini ifade ederek, Aralık ayında birçok yeni birimi hizmete açtıklarını söyledi. Rektör Çakar, hastanenin açtığı farklı merkezlerle bölgeye sunduğu sağlık hizmetleri için de ayrıca gurur duyduklarını sözlerine ekledi.

Başhekim Prof. Dr. Öner Abidin Balbay liderliğinde hastanede başarılı bir ekibin ve birlikteliğin olduğunu belirten Rektör, iş huzurunun önemine dikkat çekti.

Sağlık hizmetlerinin, Üniversitenin bölgeye açılan penceresi olduğunu ifade eden Rektör Çakar, hekimlikte en önemli hususun ehliyet olduğunu dillendirerek Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan öncülüğündeki ekibin bu ehliyet ve liyakata sahip olduğunu söyledi. Dünyada obeziteden ölenlerin sayısının, açlıktan ölenlerin sayısından fazla olmasının düşündürücü olduğu değerlendirmesinde bulunan Çakar, obeziteyle topyekün mücadelenin önemine değinerek bu hastalıkta sürdürülebilirlik kavramının da ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çizdi.

Yapılan konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek hizmete açılan Düzce Obezite Merkezi, dünyanın en büyük sağlık sorunlarının başında gelen obeziteye karşı önemli hizmetler yürütecek.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8