Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Yeni Acil Servis Açıldı
Düzce Üniversite Hastanesi’nin yeni acil servisi törenle hizmete açıldı
Sağlık 13.12.2018 - 18:08:36

Sadece eğitim-öğretim faaliyetleriyle değil, sunduğu sağlık hizmetleriyle de bölgesine önemli katkılar sağlayan Düzce Üniversitesi, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Dr. Talat Bahçebaşı Binası’ndaki yeni Acil Servis’in açılışını törenle gerçekleştirdi.

Açılış törenine; Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, protokol üyeleri, davetli konuklar, öğretim elemanları, Düzce Üniversitesi Hastanesi çalışanları ve basın mensupları katıldı.

Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Furat Akademir’in açılış duası sonrasında kurdelesi kesilen Düzce Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi, törenle hizmete açıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hakan Topaçoğlu, sağlık hizmetini devletin güvence altına aldığını belirterek kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Ülkemizde acil servislere yılda 140 milyon hastanın başvurduğunu ifade eden Prof. Dr. Topaçoğlu, bu durumun risk ve sorumluluğu da beraberinde getirdiğine işaret etti. Düzce Üniversitesi Hastanesi’nin Yeni Acil Servisinin sadece Düzce için değil, çevre iller için de önemli olduğunu söyleyen Prof. Dr. Hakan Topaçoğlu, daha iyi ve daha konforlu bir hizmet sunmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Törende konuşan Düzce Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, yeni Acil Servisin mevcut Acil Servisin iki katı alana sahip olduğuna dikkat çekti. Yeni alanın, hastalar için Radyoloji Ünitesi’ne erişimini de kolaylaştırdığını ifade eden Prof. Dr. Öner Abidin Balbay, daha geniş bekleme salonlarının bulunması ve Çocuk Acili de bünyesinde barındırması gibi Acil Servisin birçok imkana sahip olduğunun altını çizdi. 

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yeni ve nitelikli birçok alanı hizmete açtıkları için Aralık ayının bereketli geçtiğini belirterek sözlerine başladı. Düzce Üniversitesi Hastanesi'nin, Düzce Üniversitesi’nin dışarıya bakan yüzü olduğunu söyleyen Rektör Çakar, Hastane bünyesindeki yeni Acil Servisi bölge insanının hizmetine sundukları için memnuniyet duyduklarını sözlerine ekledi. Fiziksel alanların yaşam koşulları ve çalışma performansı açısından önemine de değinen Prof. Dr. Çakar, hastalara şifa yüzünü gösteren hekimlere, sağlık personeline ve geçmişten bugüne bu alanların Düzce Üniversitesi’ne kazandırılmasında emekleri olan herkese teşekkür etti.

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Acil Servisin Düzce’ye hayırlı olmasını temenni etti. Acil servis öncesinde ilk yardımın da önemli olduğuna vurgu yapan Dursun Ay, halkın ilk yardım eğitimi almasının gerekli olduğunu belirterek Düzce Belediyesi olarak bu eğitimlere de destek olabileceklerini dile getirdi.

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, güzel bir hizmeti açmak için bir araya geldiklerini ifade ederek Acil Servisin bölgeye ve Düzce’ye hayırlı olması dileklerini iletti. Düzce Üniversitesi ile birçok konuda ortak projeler yürüttüklerini dillendiren Dr. Zülkif Dağlı, sağlık konusunda da Düzce Üniversitesi’ne destek olmak suretiyle halkın dertlerine çözüm getirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Açılış töreni, protokol üyeleri ve konuklar tarafından yeni Acil Serviste yer alan bölümlerin ziyaret edilmesinin ardından sona erdi.  

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8