Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
19.07.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Türkiye Şampiyonu Olmak İstiyorlar
Düzce'deki bir huzurevinde kalan yaşlılar, boccede elde ettikleri bölge ve grup şampiyonluğu başarılarını Türkiye şampiyonluğu ile taçlandırmak istiyor.
Spor 17.12.2018 - 09:57:32

Düzce'de huzurevinde yaşayan ve yaklaşık 6 aydır bocce (raffa) oynayan "İhtiyar delikanlılar", Antalya'da yapılacak Türkiye Bocce Şampiyonası'nda birinciliği hedefliyor.  

Kalıcı Konutlar Bölgesi'ndeki Neriman Çilingir Huzurevi'nde kalan, 9 ay önce Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zeki Yıldırım ve Huzurevi Müdürü Necmettin Cengiz'in girişimiyle bocce ile tanışan "İhtiyar delikanlılar", bu branşta elde ettikleri bölge ve grup şampiyonluğu başarılarını Antalya'da 17-21 Aralık'ta düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'nda birincilikle taçlandırmak istiyor. 

Huzurevinin bodrum katında kendi imkanlarıyla yaptırdıkları bocce pistinde çalışan, 3 asil, 2 yedek sporcudan oluşan takımın kaptanı Göker İskar (63), AA muhabirine yaptığı açıklamada, boccede önemli başarılara imza attıklarını, Türkiye Şampiyonası için de iddialı olduklarını belirtti. 

İskar, 11 aydır Düzce'deki huzurevinde huzurlu vakit geçirdiğini anlatarak, “Biz burada mutluyuz, boş zamanlarımızda bu sporu yapıyoruz. Hem sağlıklı olarak yaşlanıyoruz hem de hoşça vakit geçiriyoruz, birbirimize takılıp eğleniyoruz. Bu spor, bizim yaşımızdakiler için ideal bir spor. Beyin, göz ve el koordinasyonunu sağlıyor. Bu da beynimizin fazla yıpranmasını engelliyor, bana göre sağlıklı bir spor” diye konuştu. 

 

“EL VE GÖRÜŞ BECERİSİNİ GELİŞTİRİYOR”

 

Bocceyle henüz 9 aydır tanıştıklarını kaydeden İskar, “Nisan ayında bu takımı oluşturduk. Batı Karadeniz'de yapılan grup müsabakalarında bir üst tura çıktık. Şimdi de Antalya'da düzenlenecek Türkiye Şampiyonası'na gideceğiz. Oradan da Düzce adına en iyi sonuçla geleceğimize eminim, arkadaşlarım da aynı inançtalar” ifadelerini kullandı. 

Tüm yaşlıların bir kez olsun bocce yapmasının faydalı olduğunu aktaran İskar, bu branşın gençler için de çok eğlenceli bir spor olduğunu söyledi.

İskar, zaman zaman öğrencilerin geldiğini, onlarla boccede çok eğlendiklerini dile getirerek, “Bu spor, zamanla el ve görüş becerisini geliştiriyor. Beynin de bu koordinasyonu daha sağlıklı sağlamasını, beynin zinde kalmasını sağlıyor. Tüm insanların bu sporu yapmasında yarar var, özellikle yaşlıların” şeklinde görüş belirtti. 

Naci Düzel (71) de boccenin yaşlılar için güzel bir spor olduğunu kaydetti. Bölgeden grup şampiyonu olarak çıktıklarını anlatan Düzel, bu sporu herkese tavsiye etti. 

Fahrettin Uygun (65) ise çalışmaları her geçen gün artırdıklarını belirterek, “Ankara, Bolu ve Zonguldak'a gittik, buralardaki oyunları kazanarak döndük. Takım süper, şimdi Türkiye şampiyonluğuna soyunuyoruz. Allah'ın izniyle şampiyonluğu alıp geleceğiz. Hem Düzce'yi hem de Neriman Çilingir Huzurevi'ni temsil edeceğiz” şeklinde konuştu. (AA)

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8