Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Akçakoca çareyi buldu!
Akçakoca ve Şişli Belediyesi işbirliğiyle Akçakoca Hayvan Barınağı'na getirilen kedi ve köpekler kısırlaştırılmalarının ardından doğaya salınıyor.
Çevre 2012.09.12 - 15:46:34
 
- Akçakoca Belediye Başkan Yardımcısı Abidin Ekici, yaptığı açıklamada, vatandaşlardan gelen yoğun şikayet üzerine kısırlaştırma çalışması başlattıklarını bildirdi.
Çalışma kapsamında kent merkezinde başıboş dolaşan köpeklerin toplandığını anlatan Ekici, "İstanbul Şişli Belediyesi Veteriner Hekimi Necdet Uğur ve ekibi burada kısırlaştırma çalışmalarını yürütüyor. Kısırlaştırma çalışmasının en az 400-500 köpeğin üremesini engelleyeceğini düşünüyoruz" dedi.
Çalışmaların sağlıklı şekilde yürütüldüğünü ifade eden Ekici, "Akçakocamız için çok faydalı bir çalışma. Bugün burada 40 civarında köpek ve 15 kedi kısırlaştırılıyor. Bu, en az 400-500 köpeğin üremesini engelleyecek çok önemli bir çalışmadır. Desteklerinden ötürü İstanbul Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve ekibine teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Şişli Belediyesi Veteriner Hekimi Necdet Uğur ise 3 gün boyunca kısırlaştırma çalışması yapacaklarını belirterek, tedavi edilen hayvanların doğaya salınacağını kaydetti.
Uğur, "Hayvanlar yılda iki kez doğum gerçekleştiriyor. Köpek rahminin bir kısmını alıp, bundan sonraki dönemde hayvanın doğurganlığını sonlandırıyoruz. Ayrıca kulaklarına taktığımız küpe numaralarıyla Kontrolden geçmiş mi- Hangi tedaviler uygulanmış gibi sorulara cevap alabiliyoruz" dedi.
Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Memnun edici bir teşebbüs.
hakan - 13.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,10

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8