Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.01.2020
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Üniversitesi Protokol İmzaladı
İş birliği sözleşmesi ile ülkemizde yetiştirilmeyen ve yurt dışından tedarik edilen tıbbi bitki fidelerinin yerli ve milli imkanlarla yetiştirilmesi ve çiftçilerimiz için temini planlanıyor.
Gündem 20.12.2018 - 13:25:14

Düzce Üniversitesi ile Mezopotamya Tarım A.Ş. arasında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında kullanılan tıbbi bitkilerin yetiştirilmesine ilişkin iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Hasırcı, Mezopotamya Tarım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri Özkan Durmuşoğlu, Oktay Alkan ve Özkan Aktop katıldı.

İş birliği protokolünü Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Mezopotamya Tarım A.Ş. adına ise Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Durmuşoğlu imzaladı.

Protokol ile Düzce Üniversitesi’nin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması programı kapsamında, taraflar arasında ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tedarikçiler tarafından ürünlerin tedarikinin sağlanması, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımı, sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması ve bölgesel kalkınmanın desteklenmesi amaçlanıyor.

İmzalanan sözleşme; Düzce ili ve çevre illerde Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamalarında kullanılması planlanan tıbbi bitkilerin yetiştirilmesini, çiftçilere tohum ve fide teminini, yetiştirilen tıbbi bitkilerin satın alınmasını ve bu bitkilerin ürüne dönüştürülmesine yönelik iş birliği faaliyetlerini kapsıyor.

İş birliği sözleşmesi ile ülkemizde yetiştirilmeyen ve yurt dışından tedarik edilen tıbbi bitki fidelerinin yerli ve milli imkanlarla yetiştirilmesi ve çiftçilerimiz için temini planlanıyor.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Vaybe, bizde kansere care buldular zannettik.
gelde icme - 21.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,08

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8