Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
10.12.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Bütün Çarşı Araç Doldu
Yoğun araç trafiğinin neden olduğu egzoz kirliliğine, gürültü ve karmaşaya rağmen memnun kalanlar da var. Onlar böylesinin “DAHA İYİ OLDUĞU”nda ısrarlı.
Gündem 21.12.2018 - 17:36:50

Araç istilasına karşı halkta büyük tepki var.

Memnun olanlar ise "trafik iyi oldu" diyor.

İşte vatandaşların yorumları:

 

CADDE RESMEN MAHVOLDU

Öyle veya böyle vatandaş zaten caddenin kapatılışına alıştı. Peki şimdi açıldı. Çok mu iyi oldu? Neredeyse çift şerit park olacak. Görüntü kirliliği desen had safhada. Seçim üstü köklü 3-5 esnaf ve bankaların baskısıyla vatandaşa sorulmadan açılan cadde resmen mahvoldu. Düzce'nin her yeri dükkan. İş yapamıyorsan önünden araç geçen yere taşı dükkanını. O vatandaşın problemi değil! O esnaftan o bankadan alışveriş yapacak olan dükkan nerde olursa olsun zaten gider. Yalnızca esnaf talebinden yola çıkarak, Düzce'de çalışan nüfusa ve diğer bireylere haksızlık olmuyor mu? Onca vatandaş 3-5 esnafın isteğine uymak zorunda kaldı! Kübra S.

 

ESNAF MI YÖNETİYOR?

O kadar yatırım, ışıklandırma, tramvay araçlar için mi yapılmıştı. Ülkenin her yerinde uzun uzun çarşılar var. Bu Düzce’de onu beceremiyor. Ne de olsa üç beş tane esnafı istemiyormuş. Düzce’yi kim yönetiyor? Esnaf mı? Resmen Düzce’nin ileriye gitmesini istemeyen, güzelleşmesini istemeyen birileri var ve inşallah şu Düzce’ye gerçekten hak ettiğini verecek birileri gelir. Mesut G.

 

PARAYA PARA DEMEZLER

Buradaki mülk sahipleri paraya para demez artık. Kirada oturan dükkan sahipleri düşünsün. Bir de bankalar trafiğe açılmasını istemişmiş. Banka gitsin başka yere taşınsın, zorla tutan mı var? Vatandaşlar trafik karmaşası ve egzoz dumanı istemiyor. Ama belediye daha çok para kazanmak isteyen dükkan sahiplerinin istediğini yapıp caddeyi araçların istilasına açıyor. Neymiş buradaki dükkanlar daha çok para kazansınmış. Başka yerdeki dükkanlar insan değil mi? Onlar da kazansın. Düzce demek bir İstanbul Caddesi mi demek kardeşim. Bundan sonra da hiçbir başkanın burayı trafiğe kapatmaya gücü yetmeyecek. Belediye'de vizyon yok ki zaten. Ali F.S.

 

ŞEHRİ BURAYA MAHKUM ETTİLER

Açılması hiç iyi olmadı. Sorun aslında İstanbul Caddesi değil. Sorun Düzce halkını bu dar caddeye mahkum etmek. Koskoca şehir, vilayet, adam gibi bir gezilecek, alışveriş yapılabilecek caddesi yok. Ağır vasıta araçların ne işi var yayaların arasında? Şehir mimarisinin değişmesi lazım. Islah çalışmaları yapılması lazım ki şehir yeni bir yüze kavuşsun. Vedat S.

 

NERESİ MANTIKSIZ?

Neden açıldı, yok açılmasaydı diyen arkadaşlar.. Allah aşkına "bit" kadar yolun kapanmasının neyi mantıklı? İlla yolun ortasından yürümek isteyen, gitsin Spor Sokak’ta yayıla yayıla yürüsün. Kapanması saçmalıktı zaten. İnsanların ara sokaklardan bir yerden bir yere gitmesinin, aracın çok olduğu bir şehirde ne kadar zor olduğunu hepimiz yaşadık. Açılmasının neresi mantıksız. Kenan G.

 

HER GÜN DERT YANIYORLAR

Bit kadar olduğu için asıl açılmasına gerek yoktu. Açıldı bir de soktular belediye otobüslerini. Karşıya geçmek bile camiden çıkan yaşlılara sıkıntı olmuş, her gün dert yanıyor insanlar.. D.PET

 

BELEDİYENİN BEYNİ KÜÇÜK

Belediyemizde vizyon yok. Geriye dönüş, ileri görüşlü bakacak insan lazım. Geçen sene 109 bin, bu sene 110 bin araç. Bu şehir küçülmüyor. Ama bizim belediyenin beyni küçük. Umarım oy için tekrar oyun olmaz. Savaş D.

 

YAZIK BU ZİHNİYETE

Bu caddenin açılma sebebini hala anlayamıyorum. Bu caddede insanlar yürürken birbirine çarparken bir de trafik gürültüsü ve caddenin araç kalabalığı... Yazık bu caddeyi trafiğe açan zihniyete. Yazıklar olsun bunlara göz yumanlara. Gün O.

 

SIKINTI VAR DEMEK Kİ

Bu cadde bir şekilde bir daha kapanmamak üzere trafiğe açıldı. Peki; bu trafiği denetleyip düzenlemesi gereken kim? Emniyet! Emniyet caddeyi niye kontrol altına almıyor? Personel sıkıntısı var! Trafik polislerine soruyoruz! İhbarlar neden değerlendirilmiyor neden gelmiyorsunuz diye. Düzce merkezde tek ekip var hangi birine yetişsin diyorlar... Sonuç; caddenin açılmasına karar veren siyasi otorite ile emniyet güçleri, yöneten bürokratlar arasında sıkıntı var demek ki! Caddenin açılıp Düzce trafiğinin eski haline döndürülmesi hem trafik sıkışıklığı ve yol karmaşasına son verdi, hem de emniyetin personel yetersizliğinden dolayı İstanbul Caddesi’nde otokontrol sağlanamadı… Kerem B.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Hastane yönünde sağ taraf tek şerit olarak açılabilir böylece tramway ve yayalar için bir şerit ayrılmış olur ayrıca parklanma olmayacağı için sadece anlık yolcu indirip bindirme veya malzeme tedarikleri sağlanabilir
1 - 22.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,94

acilen şehir içi trafik yönlendirmesine hakim olan bir yöneticinin duruma el atması gerekiyor.
m.sağlam - 21.12.2018

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,88

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8