Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Kaşıkoğlu'ndan bir sağa bir sola!
AK Parti Düzce İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, milliyetçi sağ parti MHP’nin İl Başkanı Abdullah Danışmaz’ı kamuoyunu yanıltmakla suçladı.
Siyaset 2012.09.13 - 10:50:34

 Kaşıkoğlu, sol  parti  CHP’nin  İlçe Başkanı  İlknur Başak Tütücü’nün de,  “ kendi partisinin geçmişini dahi bilmediğini” ileri sürerek, “Sizin, partinizin ve genel başkanınızın kaç yüzünü var acaba?”dedi.

-------------------------------------------------------------

İl Yönetim Kurulu üyelerinin de katılımıyla parti binasında bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, MHP ve CHP’ye yüklendi.
MHP’den Beyköy Belediye Başkanı seçilen, ancak geçtiğimiz ay partisinden istifa ederek AK Parti saflarına katılan Osman Kılıç ile 3 belediye meclis üyesine 9 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen 77. İl Başkanları Toplantısı’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından parti rozeti takıldığını ifade eden Kaşıkoğlu, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. MHP İl Başkanlığı tarafından gündeme getirilen “İstifa etmedi biz ihraç ettik” açıklamasına da yanıt veren Kaşıkoğlu, belediye başkanlarının partiden ihracının tüzük gereği ancak Merkez Disiplin Kurulu kararı ile yapılabileceğini kaydetti. Kaşıkoğlu, İl Başkanı Abdullah Danışmaz’dan bu açıklaması ile ilgili olarak yanıt beklediklerini belirterek, “Gerçekten siyaseti biraz bilen, biraz siyasetle uğraşan, tüzüğün kapağını biraz açıp bakan herkes görecektir ki bir belediye başkanının ihracı il yönetim kurulunun kendi yönetim kurulunda alacağı kararla olmadığı açıktır. Ben buradan Düzce’deki MHP teşkilatlarına ve bu açıklamayı yapan Abdullah Danışmaz’a bir teklifte bulunmak istiyorum. Eğer bir ihraç varsa bu ihraç kararını merak ediyoruz ve tüm kamuoyu gibi biz de görmek istiyoruz. Disiplin kuruluna ne zaman sevk ettiklerini, hangi kararı aldıklarını, merkez disiplin kurulu tarafından onanıp, onanmadığını bilmek istiyoruz. Kamuoyunu yanıltan bu bilgilerin gerçeğini öğrenme hakkı hem kamuoyunun, hem de bizlerindir. Kendisinden bu konuda cevap bekliyoruz” dedi.
Kaşıkoğlu açıklamasının devamında ise, partisinin 89. Yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yayınlayan ve açıklamasında AK Parti’yi hedef alan CHP Merkez İlçe Başkanı İlknur Başak Tütüncü’yü eleştirdi. Tütüncü’nün açıklamalarını esef verici bulduğunu ve çok yüzlülüğün bir ifadesi olduğunu ifade eden Kaşıkoğlu, “Bayrağımız ve bağımsızlığımız için kanlarını ve canlarını hiç düşünmeden feda eden azizi şehitlerimizin, Mehmetçiklerimizin kanları ve canları üzerinden siyasi rant elde etmenin bir tezahürüdür” dedi.
Tütüncü’nün “Biz partilerinin kuruluş yıldönümüne davet ettikleri Bakan Fatma Şahin’in terör olayları nedeniyle katılamayacağını bildirdiği halde duyarsız davranan, halkın parasıyla halka piknik organize edip halay çekenler gibi ikiyüzlü değiliz” açıklamasına sert tepki gösteren Kaşıkoğlu, “Bizleri birlik ve beraberliğin tesisi adına düzenlediğimiz piknik meselesi ile ikiyüzlülükle suçlayanları, yaptıkları çirkinlikler ve ülkeyi tek parti iktidarında içine düşürdükleri zorluklar nedeniyle aynaya bakmaya cesareti olmayanlar olarak ifade etmek isteriz. Zira eğer bu kişiler aynaya bir baksalar, korkmasalar, aynada kendileri ile yüzleşmiş olsalar orada Dersim’de katlettikleri binlerce insanı ve ektikleri nefret tohumlarını göreceklerdir. Sivas’ın ötesine geçemeyen, korkan genel başkanlarını göreceklerdir. Adı çarkçı Kemal ile özdeşleşen, sabah farklı, akşam farklı konuşan, kasetlerin üzerine basıp genel başkanlığa yükselen bir genel başkan göreceklerdir. Afyon’daki patlamaya bir gün önce sabotaj diyen, bir gün sonra da henüz tartışılıyor diyerek yine çark eden genel başkanlarını göreceklerdir” şeklinde konuştu.
Tütüncü’nün kendi partisinin geçmişini dahi bilmediğini ifade eden Kaşıkoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Tütüncü burada ifade etmem gerekir ki önce mazinizi bir okuyun. Anlaşılıyor ki siz henüz kendi partinizi, kendi yakın tarihinizi öğrenememişsiniz. Öncelikle tek parti iktidarını lütfen bir gözden geçirin. Tarihinizi bir öğrenin. Ulu Önderimizin Büyük eserimdir dediği cumhuriyet ve CHP’yi ne hallere getirdiğinize bir bakın. Acaba siz gerçekten Atatürk’e layık bir siyaset üretebiliyor musunuz? Terörün çözümüne bir katkı sağlayamayan ve bu olayı hafife alan anlayışın temsilcileri bugün hangi hakla kalkıp da AK Parti’yi ikiyüzlülükle suçlama cesaretini kendilerinde bulabiliyorlar gerçekten bunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Biz diyoruz ki gölge etmeyin başka ihsan istemez. Allah rızası için şehitlerimizin ruhuna, kemikleri sızlamasın diye bir Fatiha okuyun. Sizden başka bir isteğimiz yok. Sahi Sayın İlknur Başak Tütüncü sizin, partinizin ve genel başkanınızın kaç yüzünü var acaba?”
PREFABRİK OKULLAR
AK Parti İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu, 2011-2012 eğitim öğretim döneminin başlaması nedeniyle yeniden gündeme gelen prefabrik okul sorununa değindi. Prefabrik okulların kaldırılması ile ilgili olarak çalışmalar yürüttüklerine dikkat çeken Kaşıkoğlu, ilköğretim düzeyindeki okulların kaynak aktarımları suretiyle, lise ve dengi okulların da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni yürürlüğe konulan kampüs okulların kurulması ile kaldırılacağını söyledi. Kaşıkoğlu, Düzce’de kampüs okulların kurulması konusunda bakanlık yetkililerinden söz aldıklarını anlatarak, “Bakanlık yetkilileri ile görüştüğümüzde bize verilen söz, bize verilen taahhüt yer tespiti halinde ilk kampüs sistemine geçilecek illerimiz arasında Düzce’nin yer alacağı yönündeydi. Tabi ki bu bizi ziyadesi ile memnun etti. Eski valimiz Vasip Şahin ile de bu konuları görüşmüş ve belli bir mesafeye gelmiştik. Milli Eğitim Müdürü, sayın valimiz, milletvekillerimiz bu prefabrik yapıların kalıcı, modern eğitim kurumlarına dönüştürülmesi adına bu süreci sıkı bir şekilde takip ediyorlar. İlk takip edeceğimiz konuların başında da bu hususlar geliyor. Umut ediyorum ki, depremin yıkıcı etkilerinin ortadan kaldırılması adına önemli bir adım sayılabilecek bu konunun çözümü çok kısa bir süre içerisinde gerçekleşecektir. Beklentimiz bu yönde” diye konuştu.

 
 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
işi gücvü laf zaten düzcenin canına okudu sağolsun..getirdiği belediye başkanı maşallah pasiflikte bir numara..daha bir icraatı yok olanlar keleşin yatırımını başlattığı işler...adamın başınıda yedi hiç yere..ama bak şimdi akpye bi tane oy veren çıkmıycak..
fer - 13.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%51,28

İşler birbirini suçlamakla değil daha iyisini yapmakla iyi gider.
zarife - 13.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%50,85

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8