Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
22.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce Mutsuzken Görevden Kaçamazdım
CHP ve İYİ Parti ittifakının Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Düzce basını ile bir araya geldi. Adaylık sürecini anlatan ve çok zor bir karar verdiğini ifade eden Küçük, bu dönemde Düzce’de olması gerektiğine inandığı için adaylık talebini kabul ettiğini dile getirdi. Siyasi ayrım yapmadan hizmet etmek amacında olduğunu ve tek derdinin Düzce olduğunu söyleyen Küçük, “Düzce çok iyi konumda ama sahipsiz” dedi.
Siyaset 2.1.2019 - 17:44:59

CHP İl Başkanı İlhan Duru, Merkez İlçe Başkanı Alaaddin Duran, İYİ Parti İl Başkanı Yunus Özay Er ve Merkez İlçe Başkanı’nın da katıldığı toplantıda, Ömer Küçük aday olma sürecini anlattı, soruları cevapladı.

Düzce’ye bağlılığının siyasi arenada hep olma zorunluluğu gerektirdiğini vurgulayan Küçük, 90’lı yıllarda Anavatan Partisi’nde rahmetli Avni Akyol’un öğrencileri olarak siyasete başladıklarını söyledi, “Bizim bir tek derdimiz Düzce oldu” dedi.

2009 yılında ve sonrasında MHP’den 3 seçime girdiğini söyleyen Küçük, Düzcelilerin kendisini hiç yalnız bırakmadığını dile getirdi. Küçük, “Güzel sonuçlara hep yaklaştık ama sonucu alamadık. Bu dönem de aynı şeyleri yaşadım. Bu dönem artık siyaset yapmayacağım derken, artık işimize gücümüze bakacağız derken, her iki il başkanım Düzce’de tekrar olmamız gerektiği konusunda talepte bulundular. CHP ve İYİ Parti İl Başkanlarımız bu taleple karşıma gelince inanın buz gibi dondum. Düzce’deki büyüklerimiz aradı, gençlerimiz aradı, gelmen gerek, gelmen gerek. Gelmemiz gereken noktada da Düzce’ye olan sorumluluğumuzdan dolayı biz burada olmalıydık. Neden İYİ Parti, CHP, dün oradaydın, öncesi buradaydın.. Bizim ayrımız gayrımız yok. Düzce halkı da bunu böyle biliyor zaten” dedi.

İYİ Parti’nin çatısı altında Düzce Belediye Başkan Adayı olduğunu söyleyen Küçük, çevresindeki büyük ve gelişmiş illerin arasında Düzce’nin hala kendi kabuğuna çekilmiş, köy statüsünden kurtulamamış bir vilayet olduğunu belirtti.

Küçük, “Çabalıyoruz, çabalıyoruz, ama bir yerlere gelemiyoruz. Bizi yönetenlerin hepsi bir değer. Hepsi bu görevlerde oldukları için bir şeyler yapmak istediler, ama bize göre yeterli hizmeti veremediler. Biz olmamız gereken yerde değiliz Düzce olarak. Bizim çiftçimiz bölgesinde ses getiren çiftçi olamadı, bizim işçimiz 99’lu yıllarda bu bahsedilen asgari ücretin iki katı maaş alırken bugün o asgari ücretlere geri döndü. Düzce’de ileriye giden hiçbir şey yok. Bizim işçimiz, çiftçimiz, esnafımız mutsuzken, bize bir görev verildiğinde kaçamazdık, kaçmadık. Belki de direnç gösterdik. Yeni çıkan arkadaşlarımız var, bu arkadaşlarımız bunu başaracaklar. Ama geldik gördük ki, büyüklerimiz, arkadaşlarımız, halkımız yine burada olmalısın dediler. Bu noktada da göreve talip olduk” şeklinde konuştu.

 

“MECLİSTE HER GÖRÜŞTEN İNSAN OLACAK”

 

Bu dönem bu görevi yüzünün akı ile geçireceğine inancının tam olduğunu belirten Küçük, halkın tercihi Allah’ın takdiri ile belediye başkanlığına, her siyasi görüşten insanların olduğu bir belediye meclisi yaparak Düzce’ye hizmete talip olduğunun altını çizdi.

Bu kararı vermenin kendisi için çok kolay olmadığını vurgulayan Küçük, “Çünkü bizim kardeşlerimiz de aday adayıydılar, adaydılar ve özellikle ben o noktada da gurur duyuyorum, Düzce bu dönem hiç olmadığı kadar aday adayını gördü. O heyecanı yaşadı. O arkadaşlarımın hepsi gelecekte Düzce’yi yönetmeye talip olacaklar. O heyecanı onlarda da görüyorum ben. Ama bizim heyecanımız da bitmedi açıkçası” dedi.

 

“BENCİLLİK ETTİLER”

 

Düzce’yi, turizm, ekonomi, kültür, spor gibi her alanda en iyi yere getirmeyi amaçladığını söyleyen Küçük, “Düzce çok iyi konumda ama sahipsiz. Düzce’nin sahibi olan yöneticilerimiz biraz bencillik ettiler belki. Tabanlarından gelen sese kişisel anlamda baktılar. Ama unutulan bir şey var ki, Düzce ilçeleri ile beraber bölgenin gözbebeği ve bana göre bakir bir alan halen daha. Biz hala daha Akçakoca’yı sanayi şehri yapmaya uğraşıyorsak yanılıyoruz, hata ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“BENİM OLMADIĞIM SEÇİMDE YARDIM DAĞITMADILAR”

 

Öncelikli hedefinin Düzce Belediyesi’ni ekonomik anlamda güçlendirmek olduğunu söyleyen Küçük, belediyenin tasarruf yapması, personelden faydalanması gerektiğini belirtti. Küçük, “Bizim olmadığımız seçimlerde heyecan da olmadı. Bizim olduğumuz dönemlerde yapılan o yardımlar benim olmadığım seçimlerde yapılmadı” dedi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8