Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
18.08.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Zararlılar İle Mücadele Anlatılacak
Uzmanlar, bölgede görülen ve ekonomik kayıplara neden olan örtü altı sebze hastalık ve zararlıları ile mücadele metotlarını anlatacaklar.
Çevre 3.1.2019 - 17:05:09

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından desteklenen “İlimizde Yetiştiriciliği Yapılan Tarımsal Ürünlerde Son Yıllarda Önemli Ekonomik Zararlara Neden Olan Hastalık ve Zararlıların Tanınması ve Mücadele Yöntemlerinin Benimsetilmesi” isimli teknik destek projesi kapsamında 08-10 Ocak 2019 tarihleri arasında 3 gün süreyle Valilik Konferans salonunda eğitim toplantısı gerçekleştirilecek.

Eğitim toplantısı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi konu uzmanı öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilecek. Düzenlenecek toplantıda birinci gün Prof. Dr. Halil Kütük, Doç. Dr. Mustafa İmren ve Doç. Dr. Göksel Özer tarafından bölgedeki mısır, çeltik ve buğday gibi hububat yetiştiriciliği yapılan alanlarda görülen hastalık ve zararlılar ile mücadele metotları anlatılacak.

İkinci gün Prof. Dr. Mehmet Erhan Göre ve Doç. Dr. Gülay Kaçar tarafından, ilimizin en önemli ürünü olan fındığın, hastalıklarından külleme hastalığı ve önemli fındık zararlıları ile Amerikan Beyaz Kelebeği zararlısıyla mücadele metotları ele alınacak.

Toplantının son gününde ise Prof. Dr. Halil Kütük, Prof. Dr. Mehmet Erhan Göre ve Doç. Dr. Mustafa İmren, bölgede görülen ve ekonomik kayıplara neden olan örtü altı sebze hastalık ve zararlıları ile mücadele metotlarını anlatacaklar.

İlimiz için önemli bitki hastalık ve zararlıları ile mücadele metotlarının anlatılacağı toplantılara tüm üreticiler davet edildi. 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8