Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
24.05.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Düzce'de Gözetimsiz Sınav
Okulda yapılan uygulama, ülke genelinde yapılanlardan farklı olarak, ilk defa 400 üzerinde öğrenci mevcudu bulunan ve tüm dersleri kapsayacak şekilde yapılan ilk uygulama oldu.
Eğitim 3.1.2019 - 17:12:03

Cumhurbaşkanlığı kabine sistemine geçilmesinden sonra Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un  “Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve bende varım desin” açıklamasının ardından ülke genelinde birkaç okulda uygulamalar şeklinde öğretmensiz ve gözetimsiz sınavlar yapılmaya başlandı.

Düzce’de de Hikmet Akın Ortaokulunda 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. dönemi 2. yazılı sınavlarının gözetimsiz olarak yapılması planlandı. Bu konu ile ilgili öğretmen ve öğrenciler bilgilendirildi, öğrencilerde güven duygusu ve dürüstlüğün insani kazanımlarda ne kadar önemli olduğu vurgusu yapılarak, yapılacak uygulamaya bu ruh, inanç ve hazır bulunuşluk düzeyi ile girmelerine yönelik eğitimler verildi, ön hazırlıklar yapıldı.

Okulda yapılan uygulama, ülke genelinde yapılanlardan farklı olarak, ilk defa 400 üzerinde öğrenci mevcudu bulunan ve tüm dersleri kapsayacak şekilde yapılan ilk uygulama oldu.

Bu kapsamda gözetimsiz sınavların ilki Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın katılımıyla Hikmet Akın Ortaokulunda gerçekleştirildi. Vali Dağlı öğrencilerin sınavı öncesi yaptığı açıklamada, “Milli Eğitim Bakanımızın bir sözü ile başladı. Bir okul gözetmensiz sınav yapsın ve bende varım desin sloganı ile başladı ve ülkemize yayılıyor. İlimizde Hikmet Akın Ortaokulumuzda bu sıvımızı yapıyoruz. Şu an itibariyle ilimizde bu okulumuz biz de varız dedi. Gözetmensiz sınav yapılıyor. Sınav sırasında hiç öğretmenimiz olmayacak, öğrencilerimiz sınav kâğıtlarını aldıktan sonra kendi kendilerine yapmak suretiyle sadece kendi bilgilerine güvenerek neler yapabileceklerini gösterecekler. Çocuklarımızın içinde var olan dürüstlük, özgüven, erdem duygusunu biz küçük bir çaba ile ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Zaten çocuklarımızda yaratılış olarak bu güzel duygular var. Bizde bu duyguları ortaya çıkarmak için uğraşıyoruz.  Bu sınavlarımız dalga dalga tüm ilimizde ve ülkemizde bu sınav sistemi yaygınlaşacaktır. Bu uygulamanın öğrencilerimizin gelişimine maddi manevi gelişimine, erdem ve ahlak gelişimine faydası olacaktır” ifadelerinde bulundu.

Sınav öncesinde, Vali Zülkif Dağlı, Hikmet Akın Ortaokulunda Okulöncesi, Türkçe ve İngilizce sokağı alanlarının açılışını gerçekleştirdi. Dağlı, eğitim alanlarının yapımında emeği geçen öğretmenlere plaket verdi.

 

Haberi Yazdır
Yorum Yazın
  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8