Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
27.06.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Başkan Erdoğan'dan Teşkilatlara Talimat
AK Parti'de aday belirleme çalışmalarında sona yaklaşılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatlara “Listelerde her dört adaydan biri kadın ve genç olacak. Gerekirse risk alacağız” talimatı verdi.
Siyaset 5.1.2019 - 15:59:23

AK Parti, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusundaki çalışmaların sonuna gelindi. Türkiye'nin haberine göre, yerel yönetimlerdeki kadın ve genç sayısını artırmayı hedeflediği belirtilen AK Parti'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşkilatlara "Listelerde her dört adaydan biri kadın ve genç olacak" talimatı gönderdiği ortaya çıktı. Erdoğan'ın "Burada kadın olursa sıkıntı olur" bahanesinin kabul edilmeyeceğini belirterek, "Gerekirse risk alacağız" dediği öğrenildi.

 

34 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU YAPILDI

 

AK Parti, ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesi konusundaki çalışmanın sonuna gelirken; bir yandan da belediye meclis üyelikleri ve il genel meclis üyeliklerine ilişkin liste hazırlığını sürdürüyor. Bu kapsamda teşkilatlara meclis üyelikleri ile ilgili listelerde her dört adaydan birinin kadın ve genç olması talimatı gönderildi. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde, muhtarlıkların haricinde, adaylar 22 bin koltuk için yarışacak. Belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliklerinden oluşan 22 bin koltuk için AK Parti'ye 34 binin üzerinde başvuru yapıldı.

 

YAPILAN BAŞVURUNUN 4 BİNİNİ KADINLAR OLUŞTURDU

 

2014 yerel seçimlerinde toplam başvuru sayısı 19 bin civarındaydı. 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyesi olmak için yapılan başvuruların 4 binini kadınlar, 2 bin 500'ünü de gençler oluşturdu.

 

“İLK DÖRTTE BİR KADIN VE BİR GENÇ MUTLAKA OLACAK”

 

Yerel yönetimlerdeki kadın ve genç sayısını artırmayı hedefleyen AK Parti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile teşkilatlara belediye meclisi ve il genel meclis üyelikleri listesinin 'her dört adaydan birinin kadın, diğeri de genç olacak' şekilde düzenlenmesi konusunda uyarıda bulundu. AK Parti kaynakları, “Kadın adaylar konusunda, çok hassas davranıldı. Cumhurbaşkanının kesin talimatı var. Teşkilatlara yazılar yazıldı. İlk dörtte bir kadın ve bir genç mutlaka olacak. Devamında da yine her 4 kişiden biri kadın olacak. Bu ilke çok net uygulanacak” dedi.

 

“GEREKİRSE RİSK ALACAĞIZ”

 

AK Parti kurmayları, teşkilatların bu karara uyup uymadıklarını takip edeceklerini, kadın ve gençlerin olmadığı listelere genel merkezden müdahale edileceğini dile getirdi. Erdoğan'ın da “Burada kadın olursa sıkıntı olur” bahanesinin kabul edilmeyeceğini belirterek, “Gerekirse risk alacağız” dediği öğrenildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Ne alırsan al, kilometre bitti, bütün kötü durumlar yorganın altına süpürülüyor. Seçim sonuçları ne çıkarsa çıksın; millet için berbat olacaktır. Zamanında çekilip gitmeyi bilmezsen sonunda çok çok kötü duruma düşersin. Ama Düzcenin İl Başkanının istifasını aldın ya vallahi iyi oldu. Para topluyor. Sanki her şeyi kendi belirliyormuş gibi hava veriyor. İl başkanı mı bulamıyorsun arkadaş. Bak orada deneyimli seviyeli TBMM de bulunmuş siyasetin nezaket kuralllarını bilen Metin KAŞIKOĞLU ve Fahri ÇAKIR var onlara ver görevi. çakal çukal adamlara verme. Düzce ve Konya da büyük kayıplar yaşayacaksın. Bunu da Turgut ÖZAL rehmetliye sor bakalım ne diyecek? İstanbul Ankara fasa fiso: senin partinin durumun belirleyecek iki yer var: KONYA ve DÜZCE seçim sonuçlarını al önüne koy düşün!
Konuralp TÜKENMEZ - 6.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%57,50

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8