Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
KEŞKE BÖYLE BELGELER VERMEKLE SORUNLAR DA ÇÖZÜLEBİLSE!..
Düzce İsmetpaşa İlköğretim okulunda 1. sınıf velilerine yönelik verilen oryantasyon eğitimi sertifika töreni ile sona erdi.
Eğitim 2012.09.14 - 15:59:28

Rehberlik?Araştırma Eğitim Merkezi Müdürü Dilek Kar, öğretim görevlileri ve okul öğretmenleri tarafından verilen eğitimin sonunda velilere sertifikaları verildi.
 Sertifika töreninde sınıfları ziyaret ederek velilerle konuşan İl?Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, başarılarla geçmesini istedi.
 Velilere, 4+4+4 yeni eğitim sistemi ile ilgili değerlendirmede bulunan Yazıcı “60 ay ve 66 ay soruları çok soruldu. Daha öncede 72 aydan önce gün alanlar kayıt yaptırıyordu. 2 ay fark var. Dünya ülkelerine baktığımızda mesela Hollanda 6+2+4 Japonya 6+3+3 kademelendirmesi yapıldı. Her ülkede bu türde uygulamalar var. Asıl olan çocuklarımızın daha iyi eğitim almalarını sağlamaktır. Bu yeni sistemde 1,2,3 ve 4. sınıftaki çocuklarımız temel eğitim becerilerini alacaklar. 2. Kademede ise seçmeli dersler başlıyor. 15 seçmeli derste çocuklar liseye geçişte kendi yeteneklerine göre geçiş yapacaklar” dedi.
“Çocuklarımız bir harika” diyen Murat Yazıcı, “Bizden çok öndeler. Bizler önce kendimizi hazırlamalıyız. Onlar yetenekleri ile her şeye uyum sağlayacaklar” şeklinde konuştu.
 Velilere oryantasyon programını çerçevesinde aldıkları eğitimi soran Murat Yazıcı, aldığı cevaplardan memnun kalarak teşekkür etti. Öncelikle eğitimden duyduklarını memnuniyeti vurgulayan veliler, okul yönetimine teşekkürlerini ileterek, düşüncelerini şöyle dile getirdiler: ”12 saatlik eğitimden hiç sıkılmadık. Tereddütlerimiz azaldı. Yıllar sonra bu sıralarda oturmak zor oldu ama çok memnun kaldık. Kızım 67 aylık olduğu için kararsızdım. Öğretmenlerimiz sayesinde tereddüdüm kalmadı. Öğretmenlerimize ve Okul Müdürümüz Arif Önemli’ye çok teşekkür ediyorum.”
Okul?Müdürü Arif Önemli’de eğitimin çok verimli geçtiğini vurguladı. Katılımdan ötürü velilere teşekkür eden Önemli “İsmetpaşa çok büyük bir aile. Sizler de bu ailenin bir ferdi oldunuz.8 yıl boyunca inşallah hep böyle yüzümüz güler. İnşallah gelecekte çocuklarımız en güzel yerlere gelir” dedi.
 Daha sonra, Murat Yazıcı ve Okul Müdürü Arif Önemli tarafından, 12 saat süren veli oryantasyon programı sonunda katılım belgeleri verildi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
Öğretmeninize değer verirseniz ilerlersiniz çünki ögrenci ile yüz yüze olan öğretmenlerdir idareciler değil.
Ayten - 17.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%52,24

Çocuklar daha erken yaşta okula başlayınca, yapılan eğitim onun için daha ağır kalmayacak mı?
Zeynep Al - 14.09.2012

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%48,65

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8