Anasayfa   Anasayfa Anasayfa İnsan Kaynakları   İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Anasayfa   Künye Anasayfa Anasayfa   İletişim
Düzce Postası
Düzce Postası Hava Durumu Düzce : 25.8
23.10.2019
Anasayfa   ANASAYFA   Yerel Haber   YEREL HABER   Gündem   GÜNDEM   Gündem   ASAYİŞ   Asayiş   SİYASET   Siyaset   EĞİTİM   Eğitim   SPOR   Spor   SAĞLIK   Sağlık   EKONOMİ   Ekonomi   ÇEVRE  
  Video Galeri   Video Galeri   Foto Galeri   Foto Galeri   Resmi İlanlar   Resmi İlanlar   Yazarlar   Ünlü Düzce'liler   Ünlü Düzce'liler   Anket   Anket   Ziyaretçi Defteri   Ziyaretçi Defteri   Künye   Künye   İletişim   Kurumsal   Kurumsal   İletişim  
   
Faruk Özlü'yü Protesto Ediyorum
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık, AK Parti Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’yü eleştirdiği basın toplantısında, “Siz yaptığınız yalan yanlış işlerle partinize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar veriyorsunuz. Ben diyorum ki herkes aklını başına alsın. Siyaset onurlu şekilde yapılır. Siyasette ispatlayabilecek şeyleri konuşursunuz ispatlayamayacağınız şeyleri konuşmayın” dedi.
Siyaset 28.1.2019 - 17:21:20

MHP Düzce Belediye Başkan Adayı Erdoğan Bıyık, parti binasında bir araya geldiği basın mensuplarına, hazırladığı görseller üzerinden AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’ye yüklendi ve sert açıklamalarda bulundu.

 

“HAYATIMDA BÖYLE SIĞ SİYASET GÖRMEDİM”

 

Güne üzgün olarak başladığını ifade ederek açıklamalarına başlayan Bıyık, “Bugün çok üzgünüm. Bakan düzeyinde yapılan bir siyasetin bu kadar sığ olduğu bir Düzce de yaşıyoruz. Benim konuk olduğum bir televizyon programının arkasına devletin tüm Türkiye’de tüm amatör spor kulüplerine yaptığı bir yardımı sanki kendisi yapıyormuş gibi ve ben o televizyon programında sanki yalan söylüyormuşum izlenimini vermek için böyle bir videoyu Düzce de kendileri ve yandaşları yaymaya çalışıyorlar. Bunun üstünden siyaset yapmaya çalışıyorlar. Ben hayatımda böyle sığ bir siyaset görmedim. 30 seneden beri siyasetin içindeyim. Eski bir bakana ve yanındakilere böyle bir şey yakışmadı” dedi.

Genel Başkanları Devlet Bahçeli’nin söylemiyle birlikte Cumhur ittifakı içerisinde olduklarını anımsatan ve ittifakın kendileri için olmazsa olmazlardan biri olduğunu ifade eden Erdoğan Bıyık, açıklamalarına şu sözlerle devam etti;

 

“DÜZCE HALKINA YALAN SÖYLEMEDİK”

 

“Sayın Cumhurbaşkanımız takdir etmiş bu dönemde bütün kulüplere Türkiye’deki bütün kulüplere tek tek planlanıp yardım edilmiş. Bakan bey böyle bir videoyu yayınladılar. Kendileri açıklama yapacaktır ben yayınlamadım diye ama yandaşları bu videoyu yayınlıyorlar. Her şey den önce şunu söylemek istiyorum. Biz Düzce halkına hiçbir zaman yalan söylemedik, yanıltmadık bundan sonra da yanıltmayacağız.

 

“HİKMET KESKİN DE BİLİYOR”

 

O dönemki İl Başkanı Sayın Hikmet Keskin beni aradı “Sayın Başkanım yanımda Sayın Bakanımız var. Amatör kulüplerine yardım etmek istiyor sizin talebiniz nedir” diye sordu. Bende, “Biz Özel idareden nakli yardım dağıtamıyoruz. Nakli yardımı dağıtırsanız küplere yerinde olur” dedim. “Ne kadar yapalım” dedi. “5-6 bin olur” dedim. “8 bin yapalım bakan bey bu işi halledecek. Her kulübe 8 bin verelim” dedi. Yaklaşık 65 kulübümüz var 400 küsur bin para lira yapıyor. Bizde bakanlığı döneminde bu parayı kulüplerimize kazandırabilmek için büyük çaba gösterdik. Bu Faruk Özlü’ nün Düzce’ye katkısı değil Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle tüm Türkiye’dedir. Erzincan 270 bin lira orada da Faruk Özlü’mü halletmiş bu işi sormak lazım. Çok ayıp hiç yakıştıramadım. Bu kadar sığ bir siyaseti yakıştıramadım beni de çok üzdü. Tüm Türkiye de dağıtılan böyle bir yardım için biz Faruk Özlü Düzce’ye katkı yaptı diyebilir miyiz? Demediğimiz içinde bunları alet edip bir video yapıp yayınlıyorlar.

 

“SİZİN GİBİLER PARTİYİ BİTİRİYOR”

 

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Dr. Faruk Özlü’nün bir televizyon programında “AK Partinin bittiğine dair bir algı yönetimi yapıyorlar” dediğini hatırlatarak konuşmasını sürdüren Bıyık, “Sayın Faruk Özlü, AK Partinin bittiğine dair kimse algı operasyonu yapmıyor ama sen bitiyorsun. Sizin gibiler bu partiyi bitiriyor. Biz Cumhur ittifakına sahip çıkmaya çalışıyoruz. Geçen seçimde kapı kapı dolaşıp Sayın Cumhurbaşkanına oy istedik. Siz istemediniz biz istedik. Çünkü bizim Cumhur ittifakımızın Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Ama siz bu yaptığınız yalan yanlış işlerle partinize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza zarar veriyorsunuz. Ben diyorum ki herkes aklını başına alsın. Siyaset onurlu şekilde yapılır. Siyasette ispatlayabilecek şeyleri konuşursunuz ispatlayamayacağınız şeyleri konuşmayın” şeklinde sert ifadelerde bulundu.

 

“FARUK ÖZLÜ’YÜ PROTESTO EDİYORUM”

 

MHP olarak Cumhurbaşkanıyla birlikte Cumhur ittifakı için her şeyi yaptıklarını dile getiren Erdoğan Bıyık, şöyle konuştu; “Ama Faruk Özlü gibi siyasetçiler hem kendine zarar hem partisine hem de Cumhur ittifakına zarar veriyorlar. Cumhur ittifakıyla alakalı ne bekliyorlar ben anlamıyorum. Kendini kuvvetli zannedip herkes onun üstüne yoğunlaşsın istiyorlar ama yanlış bir siyaset yanlış bir algı operasyonu uyguluyorlar.

Buradan da Faruk Özlü’yü protesto ediyorum. Lütfen siyaset yaparken ilkeli AK Parti siyasetine, Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır siyasi yol haritası çizsin. Bu şekilde yalan yanlış video yayarak siyaset yapmasın diyorum. Bu yardımın altında da oynanmayla alakalı bir dünya şeyler var onları da sonra konuşacağız.”

Bıyık, ayrıca Özlü’nün danışmanlarının ve yol göstericilerinin kendisini yanlış yönlendirdiklerini yahut bu işi bilmediklerini de sözlerine ekledi.

Haberi Yazdır
Yorum Yazın

                                                           Yorumlar                                                            
İlkeli ve duruşu olan tarafsız idarecimi kaldı. Vatandaş cumhur ittifakına zarar vermesin diye dikkat ediyor. Bizim idarecilerimiz parti mensubu gibi oy istiyor, çalışanlarını tehdit ediyor. Gümüşova'da belediye başkanı kadar ilçeniz kaymakamı bile oy topluyor bu nasıl idarecilik sonrada seçim aldık derler. TOZAN'ı başka türlü yenemeyeceklerin anladılar topyekül saldırıyorlar. Para isteyene para, su faturası ödemeler insanları iyice yıldırmışlar başka ilçede böyleyse bunları seçim kaybetme korkusu sarmış anlaşılan.
Hüseyin - 30.1.2019

 Katılıyorum  Katılmıyorum 

%56,25

  Düzce Postası'nı Takip Et
Twitter Takip Et
   
Yerel Haber
Gündem
Asayiş
Siyaset
Eğitim
Spor
Sağlık
Ekonomi
Çevre
Video Galeri
Foto Galeri
Resmi İlanlar
Yazarlar
Portreler
Anket
Ziyaretçi Defteri
Facebook
Twitter
Site Map
RSS
İnsan Kaynakları
Kurumsal
Künye
İletişim
Yukarı

Google-Translate | Turkish to English Google-Translate | Turkish to French Google-Translate | Turkish to German Google-Translate | Turkish to Russian Google-Translate | Turkish to Italian Google-Translate | Turkish to Spanish Google-Translate | Turkish to Arabic Google-Translate | Turkish to Japanese
Google Translate

Serbay Interactive
© Copyright 2004 - 2018 Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ltd. Şti. Dijital Reklam Ajansı: Serbay Interactive
Emlak8